“Δηθενιές και πονηριές”

To kalosorisma tou Antoni
Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2018

Όχι εστιατόριο, ταβέρνα σκέτο, άντε αρχοντοταβέρνα. Το σέρβις είναι γρήγορο, οι τιμές ακριβές. Δεν έχω ξαναδεί σε εστιατόριο ή μεζεδοπωλείο να χρεώνεται ο κεφτές ή το τυροπιτάκι με το κομμάτι : 2,40€ και 2,00€ αντίστοιχα, δηλαδή μπουκιά και ευρώ. Τουλάχιστον ήταν νόστιμα. Η τόσο παινεμένη κατσικομακαρονάδα πονηρά σερβιρισμένη, 1 μικρό κομμάτι κρέας ψαχνό και ένα γεμάτο κόκκαλα. Το γιαούρτι που σερβιρίστηκε με γλυκό του κουταλιού ήταν ξινό και πικρό, παγκόσμια πρώτη. Γενικά δημιουργεί εντυπώσεις. Παρκαδόροι, πολλά άτομα προσωπικό, ο ιδιοκτήτης να κάνει βόλτες και δημόσιες σχέσεις, για να αισθανθείς κολακευμένος. Και πόσο κρίμα που το POS δεν λειτουργεί !... Αυτό που πραγματικά αξίζει είναι η αυλή του και τα δέντρα της. Αισθανθήκαμε εξαπατημένοι. Στο τέλος-τέλος κεφτεδάκια και τυροπιτάκια νόστιμα βρίσκεις και αλλού, στην Ελλάδα είμαστε. Κρίμα...

Ευχαριστούμε, Traveller77Bruxelles

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όσες φορες και να παμε το φαγητό ειναι εξαιρετικό. Μου θυμιζει τις ταβέρνες που πηγαίναμε με τους γονείς μας μικροί και σκάγαμε στο φαγητό. Μπράβο που κρατάτε την ποιότητα του φαγητού σας τέτοιες εποχές

Ευχαριστούμε, Mirelucky_D7
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2018

Το καλωσόρισμα του Αντώνη είναι μακράν η καλύτερη επιλογή σε ποιότητα φαγητού στα Βόρεια Προάστια και αποτελεί μια σταθερή αξία για τους θαμώνες του που περνάει από γενιά σε γενιά. Τόσο ο ίδιος ο κος Αντώνης, όσο και η κα Νίκη αλλά και όλο το προσωπικό είναι πάρα πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Η φιλοξενία τους στην υπέροχη αυλή τους κάτω από τις μουριές με απόλυτο ίσκιο σου δίνουν την αίσθηση ότι βρίσκεσαι κάπου εκτός Αθήνας ενώ το παρκινγκ δεν αποτελεί θέμα καθώς υπάρχει διαθέσιμος χώρος. Όποιος δεν έχει δοκιμάσει τα τυροπιτάκια και τους ντολμάδες από τον Αντώνη σίγουρα δεν μπορεί να καταλάβει για τι ποιότητα φαγητού μιλάμε. Τα κυρίως του αποτελούν πάντα μια σκέψη για κάθε επόμενή μας επίσκεψη, όπως ο κοκκινιστός κόκκορας, η κατσικομακαρονάδα και το πολίτικο χουνκιάρ (μοσχάρι με πουρέ μελιτζάνας) για να μην πούμε για την υπέροχη μους σοκολάτας και την Πάβλοβα... Ναι είναι λίγο ακριβά, αλλά πως κοστολογεί κάποιος ένα τόσο υπέροχο φαγητο;; Και κάποια πιάτα είναι για 2 άτομα όπως το γιουβέτσι στο πήλινο. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να έφαγε στου Αντώνη και να μην είπε πόσο υπέροχο φαγητό έχει. Εμείς κάναμε και το τραπέζι μετά τη βάφτιση του γιού μας εκεί και είμασταν απόλυτα ικανοποιημένοι. Γνωρίζω ότι γίνονται και πολλά εταιρικά γεύματα και δείπνα. Η ζεστασιά τους και η φιλοξενία τους και το υπέροχο φαγητό τους είναι η καλύτερή σας επιλογή για μια εγγυημένα επιτυχημένη έξοδο!

Ευχαριστούμε, ClaireGR
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Το επισκεφθήκαμε με την κυρά μου, ανήμερα του Αγίου Βαλεντίνου το μεσημέρι. Είχα πάει πριν πολλά χρόνια καλοκαίρι. Ήταν γεμάτο τότε. Τώρα (ήταν βέβαια και μεσημέρι) κατά τις 3 είχαν γεμίσει 6-7 τραπέζια. Κρίμα επειδή η ποιότητα του φαγητού ήταν εξαιρετική. Ο ιδιοκτήτης και ο σερβιτόρος ευγενέστατοι και άψογοι στη δουλειά τους. Το κρασί του μαγαζιού επίσης πάρα πολύ καλό, πράγμα όχι σύνηθες για τα χύμα κρασιά που συνήθως προσφέρονται. Το μαγαζί συνιστάται!

Ευχαριστούμε, Βασίλης Π
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ακριβο για φαγητα που μαγειρευεις ανετα και σπιτι σου! Οι τιμες σε καποια ορεκτικα ειναι με το τεμαχιο με αποτελεσμα να σκεφτεσαι να παραγγειλεις! Αν ειχε ζωντανη μουσικη, θα καταλαβαινα το "τσιμπημα" στις τιμες αλλα πραγματικα δε βρισκω το λογο να πληρωσω 25ε/ατομο χωρις κρασι για να φαω γιουβετσι!

Ευχαριστούμε, apostoliaxatzaki

To kalosorisma tou Antoni: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

To kalosorisma tou Antoni: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!