“Πολυ καλο”

To kalosorisma tou Antoni
Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το μαγαζι τον περασμενο μηνα.
Ωραίος χωρίς με ευγενικό προσωπικό και μεγάλη ποικιλία.
Φάγαμε στον αναμενόμενο χρόνο νόστιμα και σε καλές τιμές.
Δεν θα ξεχάσω φυσικά τα γλυκά και το γλυκό κρασί που μας πρόσφεραν στο τέλος.
Από τις καλύτερες προτάσεις για την περιοχή.

Ευχαριστούμε, Achivrx

Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2017

Επισκεφθήκαμε με φιλικό ζευγάρι την ταβέρνα αυτή την 28η Οκτωβρίου 2017. Ο χώρος στάθμευσης άνετος, το περιβάλλον όμορφο, το προσωπικό εξυπηρετικό και το φαγητό πολύ καλό. Όμως: Όταν ζητήσαμε το λογαριασμό και εν συνεχεία την πληρωμή μέσω κάρτας, ο σερβιτόρος "θυμήθηκε" ότι δεν λειτουργούσε το POS. Κανένας δεν μας πληροφόρησε σχετικά ούτε όταν κάναμε την κράτηση, ούτε όταν φθάσαμε στο εστιατόριο ούτε και μέχρι την πληρωμή. Αυτή τη στιγμή, ή θα έπρεπε να κάνουμε ολόκληρη "ιστορία" γιατί δεν δεχόταν κάρτες ή "τα κορόϊδα" πιστεύοντας τον σχετικό ισχυρισμό. Επιλέξαμε το δεύτερο γιατί κανείς δεν θέλει να χαλάσει τη διάθεση και το χρόνο του για να "μαλώνει" για τα αυτονόητα και τα νόμιμα. Κρίμα γιατί μας χάλασε η εντύπωση και επιλέξαμε να μην επισκεφθούμε ξανά το συγκεκριμένο μαγαζί.

1  Ευχαριστούμε, Makis C
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2017

Ας αρχίσουμε από τα θετικά. Και πάνω από όλα ο κήπος κάτω από τις μουριές, με την τόσο πυκνή σκιά, ο οποίος είναι ο ιδανικός χώρος για να απολαύσεις το γεύμα ή το δείπνο σου. Το προσωπικό αρκετά εξυπηρετικό. Το φαγητό πολύ καλής ποιότητος. Το μενού αντιπροσωπεύει την ελληνική κουζίνα μόνον των κρεατικών. Δεν υπάρχει δυνατότητα να γευθείς λαδερά, μουσακά ή παστίτσιο. Εμείς φάγαμε την κατσικομακαρονάδα, μοσχάρι γιουβέτσι, κεφτέδες, κολοκυθόπιττα και χόρτα. Άλλες φορές έχουμε δοκιμάσει το κοκορέτσι και το χιουνκιάρ μπεγιεντί. Όλα ανεξαιρέτως πολύ καλής ποιότητος. Το χύμα κρασί πολύ καλό. Στο τέλος προσφέρουν γλυκό και λημνιό μοσχάτο κρασί. Το βασικό μειονέκτημα είναι η τιμή. Θεωρώ τα πιάτα πολύ ακριβά για αυτό που προσφέρεται. Ο κεφτές στοιχίζει το τεμάχιο 2,40€, η κολοκυθόπιττα 7,80€, το γιουβέτσι 16,90€, τα βραστά βλήτα 8€. Δεν μπορείς να χρεώνεις τόσο πολύ τις μερίδες προσφέροντας αυτήν την ποσότητα φαγητού (στο γιουβέτσι υπήρχαν πέντε μπουκιές κρέατος) εκτός και αν πουλάς τον κήπο και το επιδόρπιο, που υποτίθεται στο κερνούν. Τι γίνεται όμως τον χειμώνα στην κλειστή μεγάλη αίθουσα με την βαβούρα που δημιουργείται από τον κόσμο; Επίσης όταν ήρθε ο λογαριασμός ζητήσαμε και για δεύτερη φορά μας είπε ο σερβιτόρος ότι κάτι έχει το μηχάνημα. Υπογραμμίζω ότι η τελευταία μας επίσκεψή ήταν μετά τις 27/7/2017, ημερομηνία όπου η διάθεση pos είναι υποχρεωτική. Άραγε ο καθένας φέρει στο πορτοφόλι του τόσα χρήματα για να πληρώσει μετρητοίς όταν ο λογαριασμός είναι και με το παραπάνω υψηλός;

4  Ευχαριστούμε, konsarai
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2017

1  Ευχαριστούμε, konsarai
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2017

Πρόκειται για μία τεράστια σάλα παλαιού τύπου εστιατορίου.Μου θύμισε δεκαετία ογδόντα.Αυτό από μόνο του είναι μειονέκτημα, γιατί αν αυτός ο χώρος δεν γεμίσει είναι ψυχρός.Μουσική από ραδιοφωνικό σταθμό.Παραγγείλαμε χουνγκιάρ μοσχάρι,μπριζόλα αγριογούρουνο,κατσικάκι λαδορίγανι και ένα άλλο πιάτο με αγριογούρουνο.Οι μερίδες δεν είναι τόσο μεγάλες όσο ΄διαβάζω σε κάποιες κριτικές,οι είδα σε κάποιες φωτό του εστιατορίου ειδικά για το μοσχαρι με πουρέ μελιτζάνας που έφαγα εγώ.Θεωρώ όπως ότι ήταν οι σωστές γιατί και αυτό το υπερβολικό που βλέπω τα τελευταία χρόνια...Οι γεύσεις δεν ενθουσίασαν κανένα μας και δεδομένου ότι μιλάμε για κουζίνα με χρυσό σκουφο θα έλεγα ότι ήταν κάτω του μετρίου.Οι δε τιμές? όλα τα πιάτα πάνω από 16 ευρώ.Ωραία κερασμένα γλυκά στο τέλος.
Οι τουαλέτες καθαρές αλλά βρε παιδιά σακουλίτσα "Σκλαβενίτη" για τα χαρτιά?
Στα συν η θερμή υποδοχή και ο καλός σερβιτόρος.
Δεν νομίζω ότι υπερβάλω για τα ανωτέρω γιατί τέσσερεις παρέες ήταν όλες κι όλες στο μαγαζί που μια τέτοια βραδιά και με σούπερ φαγητό ΄΄όπως διάβασα σε άλλες κριτικές θα έπρεπε να είναι γεμάτο.

6  Ευχαριστούμε, ΚΑΤΕΡΙΝΑ Ρ

To kalosorisma tou Antoni: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

To kalosorisma tou Antoni: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!