“Ειναι ενα ομορφο μερος πολυ ησηχο που αν πας χειμωνα και χιονιζει εξω μοιαζει με μαγαζι στην Ευρωπη μεσα στα δεντρα”
Κριτική για: To kalosorisma tou Antoni

To kalosorisma tou Antoni
Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πολύγωνο
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιανουαρίου 2017

Ειναι ενα πολυ ομορφο ζεστο μαγαζι μεσα στα δεντρα με υπεροχο στολισμο επειδη ηταν Χριστουγενα οταν πηγα με τρομερη εξηπηρετηση με πολυ ομορφο καλοσορισμα κερασμα και τα φαγητα σουπερ.Οι τιμες κανονικες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, ManosM230

Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2016

Επισκεφτήκαμε οικογενειακώς το εστιατόριο την δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων. Η υποδοχή από τον ιδιοκτήτη και το προσωπικό ήταν φιλική και εγκάρδια.Η εξυπηρέτηση ήταν άμεση. Όλα τα πιάτα ήταν νόστιμα. Ξεχώριζαν οι λαχανοντολμάδες, μπριζόλα αγριογούρουνο , χοιρινό με δαμασκηνα και οι φρέσκιες τηγανίτες πατάτες. Στο τέλος για γλυκό παραγγείλαμε μόνο ένα γιατί είχαμε ήδη χορτάσει ,μας έφεραν όμως κέρασμα αλλά δυο γλυκά και ποτό. Οι εντυπώσεις μας από το εστιατόριο πολύ καλές και θα το επισκεφτούμε ξανά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, katerina a
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2016

Έχω επισκεφθεί το εστιατόριο πολλές φορές και πάντα η εντύπωσή μου ήταν πολύ καλή.Ευγενικος και εξυπηρετικός ο ιδιοκτήτης Αντώνης όπως και το υπόλοιπο προσωπικό.Προτιμηστε να πάτε καλοκαίρι/φθινόπωρο στην καταπληκτική αυλή με τις μουριές.Το τσίπουρο για καλωσόρισμα ήταν κρύο και πολύ καλό.Το κρασί του μαγαζιού επίσης πολύ καλό είτε λευκό είτε κόκκινο.Οι σαλάτες απλά καλές.Μελιτζανα φούρνου,τυροπιτάκια,ντολμάδες,κοκορέτσι φούρνου,κεφτέδες στο τηγάνι παρά πολύ καλα.Απο τα κυρίως ξεχωρίζω μοσχάρι οσομπούκο με πουρέ μελιτζάνας,κατσικάκι λαδορίγανη,κρέατα σωστά ψημένα.Τα υλικά πολύ προσεγμένα.Αν είστε μεγαλούτσικη παρέα π.χ. εξι άτομα όπως εμείς στην τελευταία μου επίσκεψη στα μέσα Σεπτεμβριου,προτιμήστε να δοκιμάσετε διάφορα πιάτα στη μεση. Στο τέλος μας έφεραν για κέρασμα τα γλυκά και μοσχάτο γλυκό κρασί Λήμνου κρύο μέσα σε πάγο με ποτήρια σφηνάκια.Μη χάσετε το παγωτό πάνω σε βάση μαρέγκας και γλυκό βύσσινο.Απο τιμές υπολογίστε 30-35 € το άτομο.Γενικα η ποιότητα των υλικών,το μαγείρεμα,το περιβάλλον και η εξυπηρέτηση ειναι σταθερά σε υψηλό επίπεδο και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2016
5  Ευχαριστούμε, 007nikos
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκα το συγκεκριμενο μαγαζι προχθες! Τι να πρωτοπω;; Αριστος χωρος με μεγαλη αυλη και δροσερος. Οι μουριες που εχει σε παραπεμπουν σε αλλη εποχη! Η ποιοτητα των φαγητων αριστη!!! Ορεκτικα, γλυκα και τα κυριως πιατα ηταν καταπληκτικα!!! Οι τιμες σχετικα με την ποιοτητα ηταν πολυ καλες! Το αφεντικο ο κ.Αντωνης ευγενεστατος σε δεχεται με πολυ ζεστασια στο υπεροχο μαγαζι που εχει δημιουργησει! Το προσωπικο του απαιχτο! Ο κ.Στεφανος ζεστος και φιλικος αριστος στη δουλεια του. Το προτεινω ανεπιφυλακτα! Ιδανικος χωρος για φαγητο! Εμεις θα ξαναπαμε σιγουρα... Απο τα καλυτερα μαγαζια της Αθηνας. Συγχαρητηρια και πολλα μπραβο!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, Aggelikpapa
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2016

Περνώντας αρκετά συχνά από την περιοχή, χωρίς να γνωρίζω (δυστυχώς) τίποτα για το συγκεκριμένο κατάστημα, θεωρούσα ότι πρόκειται για κάποια τοπική ταβέρνα.
Τι να πρωτοσχολιάσω ;
Τον ιδιοκτήτη που έπινε τον καφέ του με το μαγιό (!) δίνοντας οδηγίες στο προσωπικό ;
Την κυρία που υποδεχόταν τους πελάτες με γυαλιά ηλίου ;
Τον κατάλογο που τα ορεκτικά είχαν τιμή με το τεμάχιο ;
Αποφύγετέ το οπωσδήποτε.
Το μετριότατο φαγητό (μικρών μερίδων) που μπορεί να σου προσφερθεί οπουδήποτε με το 1/3 των τιμών ;
Τον παρκαδόρο που ήσουν υποχρεωμένος να αφήσεις το όχημά σου με τα κλειδιά ;
Τις εξωφρενικές τιμές των πιάτων ;
Περισσότερο όμως απ' ολα αυτά μου έκανε αρνητικότατη εντύπωση η προτίμηση τόσου κόσμου (και απ' ότι αντιλήφθηκα πολλοί από τους παρευρισκόμενους είναι τακτικοί πελάτες!) για τέτοιας μετριότητας και ακρίβειας κατάστημα. Προφανώς όπως και στο πολιτικό και κοινωνικό πλαίσιο, ο "Νεοέλληνας" είναι άξιος της μοίρας του.
Σαβούρας.
Γυρίζοντας στο σπίτι και εξερευνώντας για λίγο το διαδίκτυο κατάλαβα έναν πολύ σοβαρό λόγο της επιτυχίας του κυρίου Αντώνη. Άριστες δημόσιες σχέσεις. Όλοι οι προβεβλημένοι τηλεοπτικοί αστέρες της μαγειρικής (και όχι μόνο) έχουν φιλοξενήσει τον πανέξυπνο ιδιοκτήτη στις εκπομπές τους και τα περισσότερα περιοδικά τύπου "Αθηνόραμα'' προβάλλουν το κατάστημά του ως τον παράδεισο της γεύσης και της ποιότητας.
Κλείνοντας ο μόνος λόγος που δεν στενοχωρήθηκα για τα χαμένα χρήματά μου (πεταμένα λεφτά) και τον χρόνο μου είναι το πολυπληθές και ευγενικό προσωπικό (πλην της κυρίας με τα γυαλιά ηλίου) και ιδιαίτερα ο εξαιρετικά συμπαθής κύριος Στέφανος. Τουλάχιστον με τα (πεταμένα) χρήματά μας κάποιοι άνθρωποι έχουν ένα μεροκάματο σ' αυτούς τους χαλεπούς καιρούς.
Αποφύγετέ το οπωσδήποτε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2016
8  Ευχαριστούμε, panospsa

To kalosorisma tou Antoni: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Χαλκηδόνα, Αθήνα

To kalosorisma tou Antoni: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!