“Το wine bar caravin έγινε το νέο μας στέκι”
Κριτική για: Caravin Wine & Wanderlust

Caravin Wine & Wanderlust
Κλείστε τραπέζι
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Η κριτική γράφτηκε 13 Οκτωβρίου 2021

Επισκεφτηκαμε το winebar και μας έκλεισαν ένα υπέροχο τραπέζι δίπλα στην τζαμαρία.
Η μουσική που συνόδευε την επίσκεψη μας μας ταξίδεψε όπως άλλωστε και όλη η διακόσμηση του μαγαζιού η οποία σε παραπέμπει σε μαγαζί του Ευρωπαϊκού βορρά.
Όσον αφορά τα φαγητά πήραμε σχεδόν όλο τον κατάλογο!Ειλικρινά δεν μπορούσαμε να αντισταθούμε.
Τόσο τα κρεατικά όσο και οι vegetarian επιλογές μας άφησαν άφωνους...
Συνοδευσαμε το γεύμα μας με ροζέ κρασί Lega Pink,κατόπιν πρότασης από την ευγενική και πάντα χαμογελαστή ιδιοκτήτρια Άννα.
Για τέλος μας επεφύλασσαν μια γλυκιά έκπληξη
Αρωματική πορτοκαλόπιτα, κανταιφένιο παγωτό με μαμαδίσιο γλυκό κουταλιού κίτρο και ένα σοκολατένιο κορμό...σερβιρισμένο σε ποτήρι κρασιού!!
Θα ξαναπάμε ΣΙΓΟΥΡΑ.

1  Ευχαριστούμε, E7227QT_
Ο/η Caravin W, Ιδιοκτήτης του Caravin Wine & Wanderlust, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Οκτωβρίου 2021

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια! Είμαστε χαρούμενοι που απολαύσατε το γευστικό σας ταξίδι στο Caravin και ευχόμαστε να σας έχουμε κοντά μας και πάλι σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 13 Οκτωβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μετά τη συναυλία κλεισαμε τραπέζι στο wine bar caravin
Υπέροχος χώρος ωραία μουσική και άψογη εξυπηρέτηση από τις δυο ιδιοκτήτριες του μαγαζιού
Στοχευμένες οι επιλογές πιάτων και το wine pairing
Πήραμε Πουγκί Σπανακόπιτας, Πεϊνιρλί , σαλάτα φαλαφελ με μια υπέροχη σος ταχίνι και φυσικά ένα γύρο κοτόπουλο που μας εξέπληξε η γεύση και τα αρώματα του.
Μην χάσετε την ευκαιρία αν βρίσκεστε κέντρο να κλείσετε ένα τραπέζι !!
Υγ στα θετικά η καθαριότητα και ο έλεγχος για Covid vaccination

1  Ευχαριστούμε, dimitrag291

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια! Στο Caravin δεν υπάρχουν πελάτες. Υπάρχουν φιλοξενούμενοι και κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να έχετε μια ζεστή φιλοξενία. Σας περιμένουμε και πάλι με χαρά!

Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2021

Παρά πολύ ωραία ατμόσφαιρα με εξαιρετικό σέρβις και με της υπέροχες δημιουργίες της σεφ Μάρας Σκάγια που με της γεύσης της σε ταξιδεύει!!!!!

Ευχαριστούμε, _K9278OF
Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2021

Ωραίος χώρος με ησυχία, καλή εξυπηρέτηση και νόστιμο φαγητό με ποικιλία γεύσεων καθώς και ποικιλία κρασιών.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, I5613YL_
Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μεγάλη ποικιλία κρασιών, νόστιμα ορεκτικά, εξαιρετικό φαγητό, άψογη εξυπηρέτηση!!! Θα ξαναπάμε σύντομα, αξίζει πραγματικά!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, A4684XW_

Caravin Wine & Wanderlust: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Caravin Wine & Wanderlust: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!