“Αξιοπρεπές!”

Heliaia Monastiraki
Γειτονιά: Μοναστηράκι
Γειτονιά: Μοναστηράκι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα μέσω κινητής συσκευής

Μια παρά πολύ καλή πρόταση, στην καρδιά της Αθήνας, ανάμεσα στα αρχαία.
Πολύ καλές μερίδες και το σημαντικότερο, όχι τουριστικές -που θα ανέμενες λόγω τοποθεσίας-, καθαρό, με ευγενέστατο προσωπικό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, ariska55

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2018

Μετριότατο φαγητό. Ο μόνος λόγος που δικαιολογεί τις τιμές είναι ότι οι μερίδες είναι τεράστιες, τίποτα άλλο. Το προσωπικό θα έπρεπε τουλάχιστον να είναι πιο ευγενικό και να κρατάει τους τύπους. Στο τέλος, περιμένοντας την απόδειξη ένας υπάλληλος με πολλή ειρωνία ρώτησε τον φίλο μου "Μαζεύεις αποδείξεις, φίλε; Άμα είναι να σου μαζέψω μερικές να σου δώσω". Μόλις τον ρώτησα για ποιο λόγο ρώτησε κάτι τέτοιο, προσπάθησε γελοιωδώς να τα μπαλώσει. Αν μη τι άλλο απαράδεκτος. Μας έφεραν και αλουμινόχαρτο για να πάρουμε πακέτο το περισσευούμενο φαγητό... Ούτε καν ένα υποτυπώδες κεσεδάκι ή κουτί! Ευτυχώς δεν μας το τύλιξαν σε χαρτοπετσέτες! Δεν υπάρχει κανένας λόγος που να αξίζει να φας στο μέρος αυτό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, TatianaK1612
Ο/η Heliaia M, Ιδιοκτήτης του Heliaia Monastiraki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Ιουλίου 2018
Μετάφραση Google

Your feedback is extremely valuable to us, as we strive to improve with each and every visit. Any positive or negative comment make us try more for the best of your service. Thank you for your time and your opinion. Keep helping us being even better.

Η κριτική γράφτηκε 8 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πριν λίγες μέρες επισκεφθήκαμε το εστιατόριο με την παρέα μου για τα γεννέθλια του αγοριού μου και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.
Από την υποδοχή και την εξυπηρέτηση τους μέχρι και τα πιάτα που δοκιμάσαμε. Στο σωστό χρόνο,στη σωστή θερμοκρασία και με άψογο σέρβις.
Οι τιμές ειναι πάρα πολύ καλές και χαμηλές για την ποιότητα,την ποσότητα του φαγητού και τη θέα που σου προσφέρει.
Μεγάλη ποικιλία φαγητών και κρασιών για όλα τα γούστα.
Μην ξεχάσετε να δοκιμάςετε τα εξαιρετικά γλυκά τους! Θα ενθουσιαστείτε!
Θα γίνουμε θαμώνες και το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Value for money!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, Xanthi S
Μετάφραση Google

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σήμερα επισκέφθηκαμε το εστιατόριο και οι εντυπώσεις μας είναι πολύ κακές όσον αφορά το φαγητο.
Η χωριάτικη σαλάτα ήταν μικρή σχετικά με ανύπαρκτο ελαιόλαδο, το οποίο ζητήσαμε και μας το χρεώσανε.
Παραγγείλαμε επίσης ένα πιάτο με ζυμαρικά στο οποίο αναφερόταν ότι περιείχε φέτα, όταν όμως το δοκιμάσαμε καμία σχέση δεν είχε με φέτα ίσως ήταν ανθότυρο ή κάποιο λευκό τυρί.
Επίσης τα γεμιστά που ήρθαν ήταν χλιαρά προς κρύα και είχαν υπερβολικό άνηθο.
Το μπιφτέκι ήταν εξαιρετικό όπως και ο γαύρος.
Τέλος το προσωπικό ήταν ευγενέστατο και μας εξυπηρέτησαν πολύ γρήγορα.
Όταν κάναμε παράπονα για το φαγητό μας είπαν ότι έχουν τον καλύτερο σεφ που έχει επιμεληθεί τα πιάτα και ότι είναι θέμα γούστου το φαγητό.
Δεν θα το ξαναεπισκευτόμασταν ξανά.
Οι τιμές πολύ υψηλές!
Τέσσερα πιάτα και μια χωριάτικη με νερό και ένα ξινό νερό 67€!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, Maria G
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018

Heliaia Monastiraki: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Heliaia Monastiraki: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!