Μήνυμα από το Tripadvisor:Προσωρινά κλειστό
Μουσείο Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας Κώστα Κοτσανά
Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 6:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Η απόλυτη ξενάγηση

Theomast
Γέρακας, Ελλάδα
Ένα εξαιρετικό μουσείο.

Roam330833
Αττική, Ελλάδα

Εξαιρετικός χώρος με εντυπωσιακά εκθέματά. Αυτό που μας έκανε εντύπωση και ξεχώρισε από άλλες ξεναγήσεις ήταν η αγάπη και το πάθος για τη δουλειά που ειχε ο ξεναγός μας (Σωτήρης) ο οποίος μας εξήγησε τα πάντα αναλυτικά. Ένα μουσείο που θα έπρεπε κάθε Έλληνας να επισκευθεί.

Ευχαριστούμε, Theomast

Το μουσείο ήταν πολύ όμορφο, ο ξεναγός μας (Βασίλης) μας εξήγησε τα πάντα με λεπτομέρια , ακόμα και κάποιες πολύ ειδικές απορίες , αυτό μου έδειξε άτομα που ενδειαφέρονται για αυτό που κάνουν και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό. Τα εκθέματα εντυπωσιακά. Μου έκανε τρομερή εντύπωση πόσο ανεπτυγμένη τεχνολογία είχαν στην αρχαιότητα και το πόσα πολλά πράγματα πέτυχαν με τις δυνάμεις του αέρα , του νερού και την χρήση της ατμοσφερικής πίεσης χωρίς να έχουν την επιστημονική γνώση που έμχουμε για ολα αυτά σήμερα. Απίθανο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Roam330833

Υπέροχο το μουσείο πολύ ενδιαφέρον αξίζει να το επισκεφτείτε και η ξενάγηση εξαιρετική τα παιδιά αγαπούν πολύ την δουλειά τους και φαίνεται.Σας ευχαριστώ πολύ ήταν από τις πιο ευχάριστες ξεναγήσεις που είχα

Ευχαριστούμε, anthoula_angel
Η κριτική έγινε: 20 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Από τα πιο ενδιαφέροντα μουσεία προς επίσκεψη. Οι υπέροχα διαμορφωμένοι χώροι που φιλοξενούν τα σπουδαία εκθέματα, προκαλούν δέος και συγκίνηση διαπιστώνοντας το μέγεθος της ευφυΐας που χαρακτήριζε τον αρχαίο μας πολιτισμό. Σημαντική βοήθεια στην πληροφόρηση των εκθεμάτων υπήρξε η ξενάγηση της Βαλέριας που με γλαφυρό και απόλυτα κατανοητό τρόπο μας έβαλε και νοερά και πρακτικά με τα διαδραστικά εκθέματα, στην φιλοσοφία της αρχαίας τεχνολογίας.

Ευχαριστούμε, ChryssaV8
Η κριτική έγινε: 17 Οκτωβρίου 2020

Πολύ ωραίο και διαφορετικό με εξυπηρετικό προσωπικό και διαδραστικά εκθέματα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, gjkhvtuoo