“Ιδανικό για τον Άγιο Βαλεντίνο, αλλά και γενικότερα.”
Κριτική για: Frankie

Frankie
Γειτονιά: Εξάρχεια
Γειτονιά: Εξάρχεια
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Μας εξασφάλισαν μια βραδιά με νόστιμο φαγητό, ευγενική εξυπηρέτηση, όμορφο περιβάλλον και υπέροχη μουσική. Το μόνο που ήταν απλά καλό ήταν το επιδόρπιο, το οποίο δεν επηρέασε το όλο σύνολο.
Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, ΠαράδοσηΣταυρίν... Φ
Ο/η Valentina-Trikounaki, Digital Marketing Manager του Frankie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας! Για τη βελτίωση μας, θα χαρούμε πολύ να γνωρίζουμε ποιο επιδόρπιο δοκιμάσατε. Μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο info@frankierestaurant.gr, ώστε την επόμενη φορά να ξεπεράσουμε τις προσδοκίες σας!

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περιβάλλον όμορφο, μοντέρνο φαγητό καλό, από τα πιο ωραία μαγαζιά στο Κολωνάκι για ένα διάλειμμα μετά τα ψώνια

Ευχαριστούμε, Dimitrios V
Ο/η DimitrisLambidis, Public Relations Manager του Frankie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε κ. Δημήτρη για την αξιολόγηση και τα όμορφα σας λόγια. Θα είμαστε πάντα στην ευχάριστη θέση να σας εξυπηρετούμε.

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε κλεισει για χθες το βραδυ (Σάββατο) ενα τραπέζι 20 άτοκων (!) για να γιορτάσουμε τα γενέθλια ενος μέλους της παρεας. Οι εντυπώσεις όλων πραγματικα εξαιρετικες. Παρα την ημέρα και την κίνηση του εστιατορίου αλλα και βέβαια το μέγεθος της παρέας μας η βραδια ηταν αψεγάδιαστη. Όλο το προσωπικό ευγενέστατο, χαμογελαστό και πρόθυμο (ενα ιδιαίτερο ευχαριστω στον Κο Βαστακη για την προετοιμασια αλλα και όλη την επιμέλεια - εξαιρετικος επαγγελματίας). Τα πιάτα που δοκιμάσαμε ιδιαίτερα γευστικά αλλα και πολυ φροντισμένα σε εμφάνιση στοιχείο απαραίτητο κατα την γνώμη μου. Να σημειώσω εδω ιδιαίτερα την σαλάτα με τόνο και φακές, τα μανιτάρια , την πίτσα ταρτουφατα, το ραγού με κριθαράκι, το κρασι, τα γλυκα και αλλα πολλα. Ολα υπέροχα και ο χώρος ζεστός και ποιοτικος. Ευχαριστούμε πολυ, να κρατήσετε την ποιότητα σας σε αυτα τα ύψη και να εχετε καλη επιτυχία μια και είστε νέο μαγαζί. Αν και γεννήθηκα 100 μέτρα πιο μακρυά απο το εστιατορίο επισκέπτομαι -δυστυχώς- σπάνια πια την περιοχή αλλα τωρα θα έχω ενα ακόμα λόγο να το κανω. Καλη συνέχεια !

1  Ευχαριστούμε, Vasilis D
Ο/η DimitrisLambidis, Public Relations Manager του Frankie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστούμε για την αξιολόγηση και τα όμορφά σας λόγια κ. Βασίλη. Μας είναι πολύ σημαντικό και χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν βλέπουμε σχόλια σαν τα δικά σας. Θα μεταφέρουμε τις ευχαριστίες σας στον υπεύθυνο μας κ. Βαστακη.

Τέλος, θα είμαστε πάντα στην ευχάριστη θέση να σας εξυπηρετούμε.

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Τι εννοώ με το τίτλο μου.
Κυριακή μεσημέρι με κράτηση για 2, έχοντας διαβάσει τόσες πολλές παρουσιάσεις με πολύ καλά σχόλια και έχοντας φάει πάρα πολύ καλά 2 φορές στο αδελφάκι του και όμορο Nice & Easy.Πολύ ζωντανός και όμορφος χώρος. Παρέες κατά βάση μικρών ηλικιών χωρίς να λείπουν και οι μεγαλύτεροι. Ζωντανή ευγενικότατη υποδοχή, σου φτιάχνει την διάθεση. Στον όμορφο όροφο(καπνιστές) το τραπέζι μας,που μας υπέδειξε ο ευγενέστατος Κύριος, με την ανοιχτή κουζίνα(μεγάλη κλειστή τζαμαρία με νέους και ευδιάθετους μάγειρες, την χωρίζει από την σάλα). Εκεί αισθανθήκαμε και το πρώτο τσίμπημα βλέποντας το μέγεθος του τραπεζιού και αναρωτηθήκαμε πως θα μπορούσαμε να φάμε σε τόσο μικρό τραπέζι, βλέποντας και σε διπλανό τραπέζι 2 νεαρές κυρίες να απολαμβάνουν τον καφέ τους και το τραπέζι τους να είναι γεμάτο με 2 φλυτζάνια καφέ και 2 ποτήρια νερό .Σαλάτα του καίσαρα και προτεινόμενα από την νεαρά Κυρία του service, βουβαλίσια κεφτεδάκια για πρώτα. Με 1 μπουκάλι μπύρα(ειλικρινά απέφυγα να παραγγείλω κρασί μπουκάλι, σκεπτόμενος που θα χωρέσει..), 1 μπουκάλι νερό και τα 2 (πολύ όμορφα) πιάτα μπροστά μας το τραπέζι είχε καλυφθεί 100%. Η σαλάτα αδιάφορη με τα φύλλα παρμεζάνας να αναζητούνται και να βρίσκονται τελικά σε μία ελάχιστη ποσότητα. Τα κεφτεδάκια εύγευστα αλλά χωρίς την σάλτσα τους, τίποτα το ιδιαίτερο.Πίτσα και καρμπονάρα για κυρίως. Η πίτσα έρχεται σε 1 πολύ όμορφο ξύλινο ανασηκωμένο πλατώ από το οποίο όμως δεν μπορείς να φας με μαχαιροπήρουνο(λόγω του ύψους) και έπιασε σχεδόν ολόκληρο το τραπέζι! Το πιά το σου είναι το μισό κάτω από το πλατώ και κάνεις αγώνα για να φας.Πάρα πολύ ωραία, τραγανή και εύγεστη η πίτσα. Μπράβο. Η καρμπονάρα πολύ ωραία, σωστά βρασμένη, με την προυπόθεση να απομονώσεις τα μικρά κομμάτια καπνιστού χοιρινού, τα οποία είχαν ξεφύγει και ήταν εντελώς καμμένα!! Μας έφεραν και 1 σκαμπώ δίπλα μας για να ακουμπήσουμε το πανέρι με τα (πολύ ωραία) ψωμάκια στην αγωνιώδη προσπάθεια να εξοικονομήσουμε λίγο χώρο στο τραπέζι.
Σημαντική λεπτομέρεια ότι στο μεταξύ είχαν γεμίσει όλα τα τραπέζια(4 τον αριθμό) 6άρια και 8άρια!! με ζευγάρια(2 άτομα).. Κακή εντύπωση μας έκανε το γεγονός ότι όταν η σερβιτόρα μας ρώτησε αν τελειώσαμε και μπορεί να πάρει τα πιάτα, το γεγονός ότι η καρμπονάρα ήταν σχεδόν όλη στο πιάτο αφάγωτη, το άφησε ασχολίαστο, χωρίς κανένα ενδιαφέρον για ποιό λόγο έγινε αυτό. Φάουλ μεγάλο. Όλη η κατάσταση είχε γίνει πιά μη ευχάριστη και δεν δοκιμάσαμε κανένα γλυκό για τα οποία είχαμε διαβάσει πολύ ωραία πράγματα. 60€ το κόστος αυτών που περιέγραψα. Θα ξαναπάω κάποια στιγμή ελπίζοντας(σε αντίθεση με τους περισσότερους) ότι τους πέτυχα σε κακιά στιγμή-μέρα!!

Ευχαριστούμε, lmemis

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σας και την αναλυτική κριτική σας. Λαμβάνουμε σοβαρά τα σχόλια των πελατών μας, που μας βοηθούν να γινόμαστε καλύτεροι και να βελτιώνουμε την κουζίνα μας και τις υπηρεσίες μας. Ιδιαίτερα σε ό,τι αφορά το ότι δεν υπήρξε κάποιο σχόλιο όταν αποσύραμε τα πιάτα σας, θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι το training στους σερβιτόρους μας είναι πάντα να ρωτούν και πιθανότατα θα πρόκειται για κάποιο μεμονωμένο περιστατικό. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση σας στο γεγονός ότι είμαστε στο πρώτο διάστημα της λειτουργίας μας. Θα χαρούμε πολύ να επικοινωνήσετε προσωπικά μαζί μας στο info@frankierestaurant.gr, ώστε να ξεπεράσουμε κάθε προσδοκία, στην επόμενη σας επίσκεψη.

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Λατρεύουμε ομαδικώς την αυθεντικότητα και τη σεμνή γνήσια παρουσία στο χώρο της εστίασης. Αναζητούμε γεύσεις που αναλύουν τα συστατικά, μεράκι που γεύεται, ανθρώπους που ξέρουν τι σερβίρουν και εναλλακτικές συνταγές που εξασφαλίζουν την παραδοχή της διαφορετικότητας. Χωρίς ίχνος υπερβολής, κι αφού η ομάδα επισκέφτηκε το χώρο τρεις φορές, ανεπιφύλακτα συστήνουμε το Frankie στο Κολωνάκι. Ένας χώρος καλόγουστος, με φινέτσα ιταλική, με νεοϋορκέζικη κουλτούρα και εξαιρετικές προτάσεις κρασιού! Μην παραλείψετε τα επιδόρπια! Μόνο ευχάριστες εκπλήξεις! Θα ξαναέρθουμε από Ρόδο λοιπόν!!

Ευχαριστούμε, NAMDN
Ο/η DimitrisLambidis, Public Relations Manager του Frankie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 31 Ιανουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε για τα όμορφά σας λόγια. Το εκτιμούμε ιδιαίτερα. Θα είναι πάντα μεγάλη μας χαρά να σας εξυπηρετούμε!

Εκ μέρους της ομάδας Frankie

Frankie: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Σμύρνη, Αττική

Frankie: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!