“Ζήσανε καλά και φάγαμε καλύτερα!!!”
Κριτική για: Hans & Gretel

Hans & Gretel
Γειτονιά: Μοναστηράκι
Γειτονιά: Μοναστηράκι
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2018

• Μετά την βόλτα μας στην Αρχαία αγορά, η επόμενη στάση ήταν η αγορά του Μοναστηρακίου. Καθώς περπατούσαμε επί της Αδριανού μια ευχάριστη μυρωδιά μας μάγεψε κυριολεκτικά και μας έμπασε σ’ ένα παραμυθένιο χώρο όπου ζάχαρη, χρώματα και παιδικά χαμόγελα διαφόρων ηλικιών μας ταξίδεψαν σ’ ένα ζωντανό παραμύθι.
Το προσωπικό ήταν ευχάριστο και ευδιάθετο για να μας καθοδηγήσει στα μυστικά μονοπάτια του φρεσκότατου παγωτού, το οποίο το απολαύσαμε σ’ ό,τι είχε δημιουργηθεί μέσα σ’ αυτό το μικρό ναό.
Μας εντυπωσίασαν το Chimney cake, που έχει και την χαρακτηριστική μυρωδιά βανίλιας και κανέλας και έκανε την Αδριανού να μοσχοβολάει, η βάφλα, που ήταν γευστικότατη και στολισμένη με την τελευταία λέξη της γαρνιτούρας, αλλά εκείνο που παρέμεινε στην καρδιά μου ήταν το χωνάκι με παγωτό να βγαίνει από ένα πολύχρωμο σύννεφο μαλλιού της γριάς!
Πολλά Μπράβο σ’ όλους γι’ αυτό το πετυχημένο concept!

2  Ευχαριστούμε, AsktheASK30
Ο/η Sofia P, Guest Relations Manager του Hans & Gretel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Ιουλίου 2018

Καλησπέρα σας,

Ευχαριστούμε πολύ που επισκεφτήκατε το Hans & Gretel και μοιραστήκατε μαζί μας τις αναμνήσεις σας.

Σας περιμένουμε για ακόμα ένα ταξίδι στο κόσμο του πιο γλυκού παραμυθιού,
Η oμάδα του Hans & Gretel

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2018

Ενας ξεχωριστός χώρος όπου οι περαστικοί συνωστίζονται γιά να αγοράσουν το προσεγμένο τους παγωτό ,αλλά καί να φωτογραφηθούν στόν εξαιρετικό αισθητικά χώρο πού προδιαθέτει γιά το κάτι διαφορετικό στόν πολύβουο τουριστικά χώρο τής Οδού Αδριανού.Η πρωτοτυπία τους είναι ότι σού παρουσιάζουν καλόγουστα προιόντα πού δίνουν άλλη όψη καί αισθητική σέ ένα κατά τά άλλα απλό παγωτό,το οποίο όμως επί του προκειμένου δέν μοιάζει με κανένα άλλο καί γενίζει υπερηφάνεια τον αγοραστή ο οποίος αρχικά το φωτογραφίζει πρίν το καταναλώσει με λεμαργία.Εάν τά βήματά σας σάς φέρουν στήν αρχή τής Αδριανού μετά τούς Αέρηδες,σίγουρα θα σταθείτε στό χώρο ,έστω γιά μία φωτογραφία.Αξίζει τόν κόπο.

1  Ευχαριστούμε, LEONIDAS M

Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα τόσο όμορφα και γλυκά λόγια που μοιραστήκατε μαζί μας.

Σας περιμένουμε στο ζαχαρένιο σπιτάκι του Hans και της Gretel για να σας φυλέψουμε μαγικά γλυκίσματα όπως bubble waffle, chimney cake, μαλλί της γριάς, ζαχαρωτά και καραμελάκια και να ζήσουμε μαζί σας την απόλυτη εμπειρία γεύσης.

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό! Πρωτότυπη ιδέα! Με μια μπάλα παγωτό πήραμε βάφλα και πραγματικά δεν μπορούσαμε να το φάμε. Αρχικά ζήτησα δυο γαρνιτουράκια φοβούμενη στο τι έχει χρεωθεί και ο υπάλληλος μου λέει «άστο πάνω μου!» Πραγματικά μου έβαλε τα πάντα και ήταν καταπληκτικό!!! Το προσωπικό δε... απίστευτο. Χαμογελαστοί και εξυπηρετικοί!! Well done guys!!

1  Ευχαριστούμε, Ήρα Ρ

Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επισκεφτήκατε το μαγικό ζαχαρόσπιτο του Hans και της Gretel και μοιραστήκατε μαζί μας τις αναμνήσεις σας.

Ακολουθήστε για ακόμα μια φορά το μαγικό μονοπάτι προς το γλυκό μας σπιτάκι και δείτε πως η μαγεία μπορεί να μετατρέψει τη ζάχαρη σε χωνάκια παγωτού, chimney cakes, bubble waffles και πολύχρωμα ζαχαρωτά.

Σας περιμένουμε,

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αν βρείτε ουρά (το οποίο είναι πολύ πιθανό) θα σας πρότεινα να μην περιμένετε. Πρώτα πληρώνεις (το οποίο γίνεται αμέσως), αλλά σε εξυπηρετούν με πολύ αργό ρυθμό. Πολύ αναμονή για γεύσεις που θα τις βρείτε και αλλού. Και οι τιμές είναι προς τα πάνω... Θα προτιμούσα τα διάφορα ζαχαρωτα να μην είναι ξεσκεπαστα και εκτεθειμενα. Όση ώρα περίμενα στην ουρά δεν υπήρξε ένα παιδάκι που να πέρασε και να μην εχωσε όλο το χέρι του μέσα στις καραμέλες...

5  Ευχαριστούμε, Evi P
Ο/η Sofia P, Guest Relations Manager του Hans & Gretel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 1 εβδομάδα

Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επισκεφτήκατε το μαγικό ζαχαρόσπιτο του Hans και της Gretel και μοιραστήκατε μαζί μας τις σκέψεις σας.

Έμεις από πλευράς μας θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε οτι θα λάβουμε υπόψιν μας τα σχόλια σας. Ο στόχος του Hans & Gretel είναι παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες.

Ευχαριστούμε πολύ,

Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο και προσεγμένο μαγαζί... πραγματικά βγαλμένο από παραμύθι μέχρι και η παραμικρή λεπτομέρεια... μεγάλη ποικιλία σε γλυκά, ζαχαρωτά κτλ... Και φυσικά δε μπορώ να μην αναφέρω την γωνίτσα - φωλίτσα που κοσμεί το πίσω μέρος του μαγαζιού εξαιρετική ιδέα θυμίζει άλλη εποχή σε συνδυασμό με τις πανέμορφες στολές των εργαζομένων οι οποίοι είναι εξυπηρετικοί και αρκετά φιλικοί προς τον κόσμο... έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη

1  Ευχαριστούμε, Giwta R

Σας περιμένουμε,
Η ομάδα του Hans & Grete

Hans & Gretel: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Hans & Gretel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!