“Φοβερο”

Φάρμα Μπράλου
Γειτονιά: Κολωνάκι/Λυκαβηττός
Γειτονιά: Κολωνάκι/Λυκαβηττός
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δευτερη επισκεψη στο εστιατοριο και ηταν το ιδιο τελεια με την πρωτη φορα. Ποιοτητα που δυσκολα συναντας καπου αλλου στην αθηνα. Αψογο ψησιμο στο κρεας και καταπληκτικο service. Σιγουρα θα ξαναπαμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, 538babisk

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όταν ανεβάζεις μόνο σου τον πήχη τόσο ψηλά δημιουργείς προσδοκίες... για 45€ το κεφάλι με 1 μπουκάλι μπύρα θα πρέπει να μην ξέρεις το τρως. Δυστυχώς ξέρεις... ένα πολύ κακοψημένο κομμάτι κρέας.
Συνόδευα μια κοπέλα η οποία λέει στον χασάπη "εγώ το κρέας το θέλω πολύ καλά ψημένο" αντι λοιπον να της πρότεινε ο χοιρινό ή κατσίκι που επίσης είχε στην βιτρίνα επιμένει να της δώσει μοσχάρι. Εννοείται ότι well done μοσχάρι δεν τρώγεται με τίποτα. Το δικό μου μέτρια ψημένο προς ώμο. Καμένο από έξω και κόκκινο μέσα τίποτα το ιδιαίτερο.
Αν ήταν 20€ το κεφάλι και παλι θα έβαζα 3/5. Έχω φάει σε πολλά steak houses στην Αθήνα και εκτός είναι από τα πιο ακριβά αλλά το κυριότερο από τα χειρότερα που έχω φάει.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
2  Ευχαριστούμε, 713ar
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018

Είχα αγοράσει κρέας από το κρεοπωλείο κάτι μοσχίδες Τ-bone, ribeye, ένα κάρο λεφτά για κρέας που ήταν σκληρό και άνοστο οπότε την είχα διαγράψει την φάρμα... αλλά δυστυχώς η παρέα αποφάσισε να πάμε στο εστιατόριο. Οk το περιβάλλον με μια ωραία βιτρίνα προβολής των κρεάτων φιλικό σέρβις, τα πρώτα δηθενιές δεν σε ενδιαφέρουν σε κρεατάδικο πήραμε 2 σαλάτες τίποτε το ιδιαίτερο και εστιάσαμε στο κρέας .Οι τιμές μας κόψανε την όρεξη για ντόπιο κρέας. Η παραγγελία άργησε πολύ ξεκινάω από το ribeye με λίγο μάρμαρο στην μέση μύριζε είχε αρπάξει την οσμή του χαλασμένου κρέατος δεν το φάγαμε δεν το χρεώσανε, τα παιδάκια μόνο παιδάκια δεν ήταν στεγνά πιό άνοστα πεθαίνεις, το t-bone γάλακτος άνοστο αδίαφορο δεν καταλάβαινες τι έτρωγες μόνο το steak black angus ήταν καλό. Πραγματικά πολύ ντόρος για το τίποτα.

1  Ευχαριστούμε, EriannaL
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Επισκεφθήκαμε το εστιάτοριο στην Μηλιώνη Κυριακή μεσημέρι..τονίζω το στην Μηλιώνη και Ηρακλείτου γωνία γιατί ο κόσμος το συγχέει συχνά με τον Γιολένη όπου στεγαζόταν μέχρι πριν λίγο καιρό..το κρέας του ήταν καλό, αλλά όχι τόσο για να δικαιολογεί τις πανάκριβες τιμές του..το συγκρίνω με τον Γιολένη και όχι με κάποιο άλλο εστιατόριο γιατί έχουν ακριβώς την ίδια φιλοσοφία..όμως κατά την γνώμη μου ο Γιολένης υπερτερεί..ωραίος πουρές με τρούφα και φανταστικό ριζότο, όμως δεν πας σε αυτό το εστιατόριο για τα ορεκτικά του..Στα συν του ότι είναι άκαπνο, στα μείον οι τιμές του..

2  Ευχαριστούμε, Io D
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το συγκεκριμένο εστιατόριο, καθοδηγούμενοι από την αγάπη μας για το κρέας! Μικρός σχετικά χώρος κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να κάνετε οπωσδήποτε κράτηση πριν το επισκεφτείτε! Κάτσαμε στο μπαρ και αφού ρίξαμε μια πρώτη ματιά στο μενού με τα ορεκτικά και τις σαλάτες, μας ζητήθηκε να περάσουμε απο τη βιτρίνα του κρεοπωλείου για την επιλογή του κρέατος. Εκεί ένας ευγενέστατος υπάλληλος μας βοήθησε στην επιλογή του κατάλληλου κομματιού ανάλογα με το ψήσιμο που προτιμούσαμε. Διαλέξαμε μια t bone medium rare ψήσιμο κομμένη ταλιατα η οποία ήρθε όπως ακριβώς την περιμέναμε! Πολύ νόστιμη η ελληνική σαλάτα και το ριζοτο μανιταριών. Λίγο παραπάνω ακριβό απο ότι θα περιμέναμε αλλά αν βάλεις και την τοποθεσία που πληρώνεις (Κολωνάκι γαρ) αποδεκτό. Το μόνο μείον είναι η έξτρα χρέωση του συνοδευτικου, το οποίο με την τιμή του κρέατος θα έπρεπε να περιλαμβάνεται.
Θα ξαναπάμε σίγουρα κάποια στιγμη.

1  Ευχαριστούμε, InMak21

Φάρμα Μπράλου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Φάρμα Μπράλου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!