“Α Π Α Ι Σ Ι Ο”
Κριτική για: Mask

Mask
Νο 2.316 από 2.807 Εστιατόρια για: Αθήνα
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: Το νέο restaurant-bar Mask στη Καλαμιώτου προσφέρει ελληνική μεσογειακή κουζίνα σε ένα επιβλητικό νεοκλασικό κτίριο που υπήρξε κατοικία του Όθωνα. Ένας καλαίσθητος χώρος στην πιο δημοφιλή συνοικία της πόλης, στην πλατεία Αγίας Ειρήνης σε πολύ κοντινή απόσταση από την Ερμού. Το Mask είναι το στέκι για όλες τις ώρες της ημέρας και φτιάχνει την κατάλληλη ατμόσφαιρα σε όσους θέλουν να πιουν τον καφέ τους, να πάρουν ελληνικό πρωινό και brunch, να γευματίσουν ή να δοκιμάσουν εξαιρετικά κοκτέιλ. Στο μενού θα βρείτε ελληνικές μεσογειακές γεύσεις οι οποίες εμπλουτίζονται γευστικά με gourmet συνδυασμούς ντόπιων υλικών. Το αποτέλεσμα άκρως εντυπωσιακό τόσο οπτικά, όσο και γευστικά.
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είναι πολύ κρίμα που υπάρχουν τέτοια μαγαζία,τέτοιοι μαγαζάτορες και τέτοιοι εργαζόμενοι.
Ανοργάνωτοι,αγενής,ειρωνικοί.Καθόλου επαγγελματίες!
Μόνο σαν χώρος να άξιζε,αλλά και πάλι το χάνει σε όλα τα άλλα και χαραμίζεται!Δεν ξέρουν οι άνθρωποι να δουλεύουν.Κάνουν 1 ώρα να έρθουν να σου πάρουν παραγγελία και άλλη 1 να στα φέρουν,με μούτρα μέχρι το πάτωμα,μεσ’ την ειρωνία και στην αγένεια λες και είμαστε ο τελευταίος τροχός της αμάξης!
Ούτε σαν καφές έλεγε τίποτα,αντιθέτως νερουλός πολύ (αφού κάνανε να τον φέρουν τρία τέταρτα,χωρίς ιδιαίτερη δουλειά)
Το φαγητό κακής ποιότητας και πολύ λίγο για την τιμή του!
Όλοι παραπονιόντουσαν.Αλήθεια δεν το έχω συναντήσει πουθενά αυτό το αίσχος!Είναι αλήθεια πολύ κρίμα!
Ντρέπομαι εγώ η ίδια που υπάρχουν τέτοια μαγαζιά με έλειψη σεβασμού προς τους πελάτες του αλλά και τους εργαζόμενους,μιας και άκουγες φασαρίες και τσακωνόντουσαν πολύ άσχημα μπροστά σε όλους.
Να συμπληρώσω σε αυτό το σημείο το γεγονός ότι σαν χώρος ειναι και αρκετά βρώμικος.Φαντάσου πως θα είναι σαν κουζίνα.
Δεν το προτείνω πραγματικά σε κανέναν.
Κρίμα.Θα μπορούσε να είχε καλές προοπτικές,έχει καλη τοποθεσία.
Αίσχος!

7  Ευχαριστούμε, Χαρα Γ

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Πήγαμε με την προσφορά του 50% (μέσω Ε-TABLE) καθημερινή απόγευμα. Δοκιμάσαμε τα περισσότερα κυρίως πιάτα και μείναμε ευχαριστημένοι στα περισσότερα. Η ποσότητα είναι άριστη, η παρουσίαση των πιάτων πολύ καλή και με φαντασία. Βρήκαμε αδιάφορο το ριζότο που αν και γευστικό έμοιαζε περισσότερο με ρύζι με λαχανικά παρά με ριζότο. Το burger μεγάλο και ζουμερό. Ο σολωμός γευστικός αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη ποσότητα. Η πίτσα καλή αλλά όχι με πολλά υλικά. Το κοτόπουλο ήταν εξαιρετικό πιάτο. Οι σαλάτες δροσερές και φρέσκες,τα ορεκτικά ιδιαίτερα, τα γλυκά υπέροχα, τα ποτά / κοκτέιλ σε καλές αναλογίες των υλικών. Το σερβις ήταν πολύ φιλικό αλλά ερασιτεχνικό. Ο χώρος ιδιαίτερος πιθανά κάποιους μπορεί να τους βαραίνει.... Θα πάω και στα event/live που έχει κάθε Τρίτη και Πέμπτη..... ΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ; NAI, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΣΑ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΗΘΕΝ !

Ευχαριστούμε, demchris
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περιμέναμε 1 ώρα και 15 λεπτά να φάμε και το σέρβις ήταν απάραδεκτο αφού μας ειρωνεύοταν συνεχώς για την παραγγελία.

5  Ευχαριστούμε, Giorgos92
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε εδώ έπειτα από συσταση φίλου. Το μαγαζί πολύ όμορφο μέσα ενώ από εξω προδιαθέτει αρνητικά τουλάχιστον εμένα. Προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό αν και λίγο σε αριθμό. Καφές πολύ καλός, το club sandwitch κοτόπουλο άριστο στα γούστα μου και τέλος και pancakes γλυκά και αλμυρά ολη η παρέα συμφώνησε ότι είναι πολύ κάλα. Το μόνο κακό είναι λίγο οτι καθυστερουν οι παραγγελίες και προσοχή κάποια ποτήρια νερού βρωμάνε αυγουλίλα....

2  Ευχαριστούμε, lametrip
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε βράδυ παρασκευής στο πλαίσιο της ''Athens dine week 2018'' που πρόσφερε το μενού στην μισή τιμή (από 30=15 ευρώ). Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι, το προσωπικό ήταν ευγενικό, το σέρβις γρήγορο. Το φαγητό ήταν νόστιμο, σερβιρισμένο σε όμορφα σερβίτσια. Δεν έχουμε πάει κυριακή μεσημέρι για το brunch. Νομίζω ότι οι αρνητικές κριτικές αφορούν την συγκεκριμένη μέρα. Θα ξαναπηγαίναμε αν ίσχυαν οι ίδιες τιμές, διαφορετικά το βρίσκω ακριβό.

1  Ευχαριστούμε, theoni C

Mask: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πικέρμι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Mask: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!