“Ενδιαφέρουσα εμπειρία”
Κριτική για: Mask

Mask
Νο 2.291 από 2.773 Εστιατόρια για: Αθήνα
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: Το νέο restaurant-bar Mask στη Καλαμιώτου προσφέρει ελληνική μεσογειακή κουζίνα σε ένα επιβλητικό νεοκλασικό κτίριο που υπήρξε κατοικία του Όθωνα. Ένας καλαίσθητος χώρος στην πιο δημοφιλή συνοικία της πόλης, στην πλατεία Αγίας Ειρήνης σε πολύ κοντινή απόσταση από την Ερμού. Το Mask είναι το στέκι για όλες τις ώρες της ημέρας και φτιάχνει την κατάλληλη ατμόσφαιρα σε όσους θέλουν να πιουν τον καφέ τους, να πάρουν ελληνικό πρωινό και brunch, να γευματίσουν ή να δοκιμάσουν εξαιρετικά κοκτέιλ. Στο μενού θα βρείτε ελληνικές μεσογειακές γεύσεις οι οποίες εμπλουτίζονται γευστικά με gourmet συνδυασμούς ντόπιων υλικών. Το αποτέλεσμα άκρως εντυπωσιακό τόσο οπτικά, όσο και γευστικά.
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Πήγαμε με την προσφορά του 50% (μέσω Ε-TABLE) καθημερινή απόγευμα. Δοκιμάσαμε τα περισσότερα κυρίως πιάτα και μείναμε ευχαριστημένοι στα περισσότερα. Η ποσότητα είναι άριστη, η παρουσίαση των πιάτων πολύ καλή και με φαντασία. Βρήκαμε αδιάφορο το ριζότο που αν και γευστικό έμοιαζε περισσότερο με ρύζι με λαχανικά παρά με ριζότο. Το burger μεγάλο και ζουμερό. Ο σολωμός γευστικός αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη ποσότητα. Η πίτσα καλή αλλά όχι με πολλά υλικά. Το κοτόπουλο ήταν εξαιρετικό πιάτο. Οι σαλάτες δροσερές και φρέσκες,τα ορεκτικά ιδιαίτερα, τα γλυκά υπέροχα, τα ποτά / κοκτέιλ σε καλές αναλογίες των υλικών. Το σερβις ήταν πολύ φιλικό αλλά ερασιτεχνικό. Ο χώρος ιδιαίτερος πιθανά κάποιους μπορεί να τους βαραίνει.... Θα πάω και στα event/live που έχει κάθε Τρίτη και Πέμπτη..... ΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ; NAI, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΣΑ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΗΘΕΝ !

Ευχαριστούμε, Dimitris C

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περιμέναμε 1 ώρα και 15 λεπτά να φάμε και το σέρβις ήταν απάραδεκτο αφού μας ειρωνεύοταν συνεχώς για την παραγγελία.

5  Ευχαριστούμε, Giorgos92
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε εδώ έπειτα από συσταση φίλου. Το μαγαζί πολύ όμορφο μέσα ενώ από εξω προδιαθέτει αρνητικά τουλάχιστον εμένα. Προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό αν και λίγο σε αριθμό. Καφές πολύ καλός, το club sandwitch κοτόπουλο άριστο στα γούστα μου και τέλος και pancakes γλυκά και αλμυρά ολη η παρέα συμφώνησε ότι είναι πολύ κάλα. Το μόνο κακό είναι λίγο οτι καθυστερουν οι παραγγελίες και προσοχή κάποια ποτήρια νερού βρωμάνε αυγουλίλα....

2  Ευχαριστούμε, lametrip
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε βράδυ παρασκευής στο πλαίσιο της ''Athens dine week 2018'' που πρόσφερε το μενού στην μισή τιμή (από 30=15 ευρώ). Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι, το προσωπικό ήταν ευγενικό, το σέρβις γρήγορο. Το φαγητό ήταν νόστιμο, σερβιρισμένο σε όμορφα σερβίτσια. Δεν έχουμε πάει κυριακή μεσημέρι για το brunch. Νομίζω ότι οι αρνητικές κριτικές αφορούν την συγκεκριμένη μέρα. Θα ξαναπηγαίναμε αν ίσχυαν οι ίδιες τιμές, διαφορετικά το βρίσκω ακριβό.

1  Ευχαριστούμε, theoni C
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παραγγειλαμε, μας έφεραν ένα μπουκάλι ζεστό νερό και περιμέναμε 45 λεπτά χωρίς καμία ενημέρωση. Σηκωθηκαμε και φυγαμε νηστικοί και έχοντας χάσει το χρόνο μας. Δε θα ξαναπατήσουμε!!

2  Ευχαριστούμε, Roving754806

Mask: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πικέρμι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Γλυφάδα, Αττική

Mask: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!