“Δεν αξίζει”

Κλείστε τραπέζι
Γειτονιά: Κεραμεικός
Γειτονιά: Κεραμεικός
Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πιο μέτριο και από το μέτριο. Ακριβός κατάλογος χωρίς ιδιαίτερα να αξίζει. Φάγαμε τα αυγά μπενεντικτ και τα pancakes με scrambled eggs μετά από μεγάλη δυσκολία να κάνουμε την παραγγελία αφού οι σερβιτόροι αγνοούσαν παντελως το δωμάτιο που καθόμασταν. Αναγκαστήκαμε να σηκωθούμε δυο φορές για να παραγγείλουμε και να πληρώσουμε. Βάζω 3 αστεράκια μόνο και μόνο για την παβλοβα που πήραμε στο τέλος.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, Seamare13

Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021

Ένα πιασάρικο όνομα και ένα ακριβό μενού δεν είναι η συνταγή της επιτυχίας.

Είχα την ατυχία στην σαλάτα που συνόδευαν τα αυγά benedict να βρω και ένα σαλιγκάρι. Ζήτησα ευγενικά από τον σερβιτόρο να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο. Όχι για να κάνω θέμα αλλά είναι ΣΟΒΑΡΟ όταν βρίσκεις σαλιγκάρι στο πιάτο που τρως. Όταν του έδειξα το σαλιγκάρι. Είπε ένα ξερό συγνώμη και εξαφανίστηκε. Απαράδεκτη αντιμετώπιση από κάποιον που είναι εκεί για να αντιμετωπίσει τα δύσκολα. Δεν θα πω ψέματα πως το υγειονομικό πέρασε από το μυαλό μου. 5 λεπτά αργότερα ήρθε ο σερβιτόρος να με ρωτήσει τι έχει συμβεί. Κανείς δεν είχε ενημερώσει το σερβιτόρο του τραπεζιού. Το παιδί όταν το άκουσε ζήτησε συγνώμη εκ μέρους του μαγαζιού και 2 λεπτά αργότερα με ρώτησε αν θέλω καινούργιο πιάτο ή να μην γίνει χρέωση του πιάτου. Έκανε και είπε το ελάχιστο που θα έπρεπε να γίνει από το πρώτο λεπτό. Μάλιστα έκανε και γενναία προσπάθεια να με πείσει πως οι σαλάτες φτάνουν πλυμένες στο μαγαζί από γνωστή εταιρεία και σερβίρονται κατευθείαν χωρίς να τις πλένουν στην κουζίνα τους. Εδώ θα ήθελα μια απάντηση από κάποιον υπεύθυνο του υγειονομικού ελέγχου. Ξανά ο σερβιτόρος έρχεται στο τραπέζι και μας λέει πως σε παρέα 10 ατόμων θα κερασουν 3 γλυκά.
Μάλλον ξέχασαν πως με COVID δεν τρώμε όλοι από το ίδιο πιάτο. Μάλιστα στο τελευταίο γλυκό η σερβιτορα δεν ήξερε ότι ήταν για μας και πρώτα το έκανε βόλτα απ όλα τα τραπέζια ρωτώντας για ποιον είναι.
Γνώμη μου είναι πως όταν θέλεις να έχεις ανεβασμένες τις τιμές του καταλόγου, πρέπει να μπορείς και να τις υποστηρίξεις από όλες τις πλευρές.

Ευχαριστώ τα παιδιά στο σέρβις γιατί έκαναν γενναία προσπάθεια να εξυπηρετήσουν μάλλον χωρίς την σωστή καθοδήγηση.

Επίσης το smoothie με καρότο και τζινζερ είναι νερουλό και δεν μοιάζει με το κλασικό smoothie.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, Lena_Xera
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Κυριακή μεσημέρι, μεγάλη παρέα όλοι οι σερβιτόροι ήρθαν να μας τοποθετήσουν σε τραπέζι σε σκιερό μέρος. Εξαιρετικό όλο το προσωπικό. Καλός καφές καλές επιλογές Μπύρας και brunch.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, spiros f
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2021

Πολύ ωραίο μαγαζί με αξιόλογο καφέ σε πολυ ήρεμη τοποθεσία στο κέντρο της πόλης.
Παρήγγειλα τα αβγά ποσε με βάφλα στην βάση. Πολύ ξεχωριστό πιάτο μιας και η βάφλα είχε μια δόση γλυκύτητας που έδενε πολύ όμορφα με το αυγό και το αβοκάντο, το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Μεγάλο +++ ότι έχει και βιγκαν επιλογή scrambled tofu που δεν το έχω δει σε άλλο μαγαζί στην Αθήνα. Θα έβαζα 5 αστέρια αν ήταν λίγο πιο οικονομικό.
Το προσωπικό πολύ φιλικό, ευγενεστατο και πάντα διαθέσιμο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, hlektrad
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

νομίζω η εμπειρία δεν ήταν από τις καλές που έχω. με λύπη μου έχω να ονομάσω μόνο αρνητικά. αρχικά θα πω ότι οι τιμές δεν δικαιολογούν σε καμία περίπτωση την ποσότητα που τρως. 10 ευρώ για ενα πολύ μέτριο πιάτο σε ποσότητα που σε καμία περίπτωση δεν σε χορταίνει. έπειτα, το άλλο άσχημο είναι ότι πέσαμε σε μέρα με αέρα και καθόμασταν έξω. γεμίσαμε σκουπιδακια, τρίχες και ό,τι άλλο υπήρχε στον δρόμο απο την κορυφή μέχρι τα νύχια. και μπορεί το μαγαζι να μην φταίει φυσικά για τον αέρα, σίγουρα όμως φάνηκε ότι δεν ήταν σκουπισμένα. δεν ξερω αν έτυχε και δεν είχαν σκουπίσει ή αν απλώς δεν σκουπιζουν, αλλά εμείς γίναμε τόσο χάλια που έπρεπε να βγάλουμε ζακετες για να μπούμε μετά στο αυτοκινητο. περιττό να πω ότι τα ποτήρια μας κ το πιάτο που τρώγαμε είχε γεμίσει μικροσκοπικες τριχες και κάναμε αγώνα δρόμου να φάμε γρήγορα. και τέλος, θα πω για την βαφλα με τα ποσε αυγα που πήρα εγω. μου ειπαν όταν παρήγγειλα ότι η βαφλα είναι γλυκιά και είπα οκ γιατι έχω ξαναφάει βαφλα με αλμυρό από πάνω και ήταν οκ. δεν φανταζόμουν όμως αυτό που θα έτρωγα. η βαφλα ήταν η πιο γλυκιά βαφλα που έχω φάει. τόσο γλυκιά ούτε για γλυκό δεν την θες. σε καμία περίπτωση δεν ταίριαζε με αυγά. ίσα ίσα που αν ήξερα ποιο είναι το πιάτο σίγουρα δεν θα το έπαιρνα. η βαφλα είχε φουλ ζάχαρη! ήταν πολύ χάλια συνδυασμός, σχεδόν δεν τρωγοταν. στο τέλος άφησα κιολας ένα κομμάτι και προσπαθούσα να φάω τα υπόλοιπα. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να έχουν αυτή την βαφλα και όχι ένα άλλο μίγμα για βαφλες σαφώς πιο ουδέτερο σε γεύση. κρίμα

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Βασιλικη Σ
Ο/η BEAUTY KILLED THE BEAST, Ιδιοκτήτης του Beauty Killed the Beast, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Μαΐου 2021

Καλησπέρα σας κα Βασιλική,
Σας ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψή σας στο χώρο μας. Λυπούμαστε που δεν καταφέραμε να σας ευχαριστήσουμε με το πιάτο της γλυκιας βάφλας, και ήδη έχουμε προωθήσει όλα σας τα σχόλια στην ομάδα της κουζίνας μας για να ερευνηθούν τυχόν αστοχίες η αλλαγές που πρέπει να γίνουν. Επίσης, όπως αναφέρατε και εσείς μας επισκεφθήκατε μια μέρα με αρκετό αέρα. Η παρουσία αρκετών μεγάλων δέντρων στον ανοιχτό εξωτερικό μας χώρο (πλάτανους κατά κύριο λόγο), ειδικά με τόσο αέρα, ρίχνει διάφορα φύλλα κτλ από τα δέντρα σε τόσο μεγάλες ποσότητες που ακόμη και 5 λεπτά μετά το σκούπισμα, δίνεται η λανθασμένη εντύπωση ότι δεν έχει σκουπιστεί. Λυπούμαστε για οποιαδήποτε αναστάτωση σας δημιουργήθηκε και σας ευχαριστούμε για την κριτική σας, θα δουλέψουμε στο να γίνουμε καλύτεροι.

Με εκτίμηση
Bktb

Beauty Killed the Beast: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Beauty Killed the Beast: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!