“Σου τρεχουν τα σάλια”
Κριτική για: Μόντακιου

Μόντακιου
Γειτονιά: Ομόνοια
Περιγραφή: καφέ, σάντουιτς, wine bar Τα καλυτερα sandwiches στο κέντρο της πόλης με φρέσκα υλικά που κόβονται επι τόπου Ο καφές μας είναι speciality (brazilian, colombia,ethiopia) και το γαλα βιολογικο!
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πεντανόστιμα σάντουιτς σπιτικά φοβερά υλικά και πολύ ψαγμενα, με ωραίο κρασί και εξαιρετικο καφέ.Τιμες πολύ χαμηλές για την ποιότητα που έχει.

Ευχαριστούμε, Santoshi T

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Αν περνάτε απ’ την Κοραή μπείτε στο Μόντακιου και πάρτε ένα σάντουιτς με μελιτσανοσαλάτα, ανθότυρο και πιπεριές. Θα με θυμηθείτε. Είναι το αγαπημένο μου και συχνά όταν είμαι στο κέντρο με φίλους καθόμαστε και τρώμε, γιατί πραγματικά τα σάντουιτς του δε συγκρίνονται. Τελευταία φορά που πήγαμε, πήραμε δυο με μελιτζανοσαλάτα και ανθότυρο και ένα με μορταδέλα και ρόκα, το οποίο ήταν εξίσου νόστιμο. Επειδή ήταν κι απόγευμα θέλαμε να πιούμε κι έναν καφέ, οπότε πήραμε έναν διπλό καπουτσίνο και δυο φρέντο εσπρέσο. Κανένα παράπονο κι απ’ τον καφέ του. Ειδικά ο καπουτσίνο ακριβώς όπως μου αρέσει.

1  Ευχαριστούμε, panayotisvrotos2018
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Για άλλη μια φορά φάγαμε καταπληκτικά σάντουιτς!!!
Πολύ καλή επιλογή για να χορτάσετε απόλαυση και να γίνετε φανατικοί στα σάντουιτς με τα υλικά της επιλογής σας...

Ευχαριστούμε, Spyros - Erion T
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το Μόντακιου είναι ό,τι πρέπει για καφέ και σνακ στο κέντρο. Είναι σε πολύ προσβάσιμο σημείο και σίγουρα αξίζει μια στάση. Τελευταία φορά που πήγα ήταν με τον κολλητό μου και πήραμε έναν macchiato, έναν americano και δυο τυρόπιτες κουρού που τις ζηλέψαμε απ’ τον κατάλογο. Οι καφέδες ήταν αρκετά καλοί και η τυρόπιτα από τις καλύτερες που έχω φάει. Από τότε πολλές φορές πριν τη δουλειά έχω σταματήσει να πάρω μία για να με τονώσει.

Ευχαριστούμε, Nikos G
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επειδή έβρεχε, μπήκαμε με τη φίλη μου στη στοά της Κοραή και κάτσαμε στο Μόντακιου μέχρι να σταματήσει. Μιας που καθίσαμε, είπαμε να πάρουμε και δυο σάντουιτς να φάμε.Το ένα είχε brie, κολοκυθάκια ψητά και pesto πιπεριάς και το άλλο τόνο και μελιτζανοσαλάτα. Πολύ ωραίες γεύσεις και στα δύο και μας άρεσε που το ψωμί ήταν τραγανό απ’ έξω κι από μέσα μαλακό κι αφράτο. Στο τέλος επειδή θέλαμε και κάτι να πιούμε μετά απ’ τα σάντουιτς πήραμε δυο χυμούς πορτοκάλι. Κι από κει που δεν είχαμε φάει τίποτα, καταλήξαμε εξαιτίας της βροχής να έχουμε πάρει ένα χορταστικό γεύμα.

Ευχαριστούμε, mariashr

Μόντακιου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μόντακιου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!