“Τυρόπιτα κουρού”
Κριτική για: Μόντακιου

Μόντακιου
Γειτονιά: Athens Outline
Περιγραφή: καφέ, σάντουιτς, wine bar Τα καλυτερα sandwiches στο κέντρο της πόλης με φρέσκα υλικά που κόβονται επι τόπου Ο καφές μας είναι speciality (brazilian, colombia,ethiopia) και το γαλα βιολογικο!
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το Μόντακιου είναι ό,τι πρέπει για καφέ και σνακ στο κέντρο. Είναι σε πολύ προσβάσιμο σημείο και σίγουρα αξίζει μια στάση. Τελευταία φορά που πήγα ήταν με τον κολλητό μου και πήραμε έναν macchiato, έναν americano και δυο τυρόπιτες κουρού που τις ζηλέψαμε απ’ τον κατάλογο. Οι καφέδες ήταν αρκετά καλοί και η τυρόπιτα από τις καλύτερες που έχω φάει. Από τότε πολλές φορές πριν τη δουλειά έχω σταματήσει να πάρω μία για να με τονώσει.

Ευχαριστούμε, nikosg692

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επειδή έβρεχε, μπήκαμε με τη φίλη μου στη στοά της Κοραή και κάτσαμε στο Μόντακιου μέχρι να σταματήσει. Μιας που καθίσαμε, είπαμε να πάρουμε και δυο σάντουιτς να φάμε.Το ένα είχε brie, κολοκυθάκια ψητά και pesto πιπεριάς και το άλλο τόνο και μελιτζανοσαλάτα. Πολύ ωραίες γεύσεις και στα δύο και μας άρεσε που το ψωμί ήταν τραγανό απ’ έξω κι από μέσα μαλακό κι αφράτο. Στο τέλος επειδή θέλαμε και κάτι να πιούμε μετά απ’ τα σάντουιτς πήραμε δυο χυμούς πορτοκάλι. Κι από κει που δεν είχαμε φάει τίποτα, καταλήξαμε εξαιτίας της βροχής να έχουμε πάρει ένα χορταστικό γεύμα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, mariashr
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περνούσαμε με μια φίλη μου από την Κοραή και είπαμε να σταματήσουμε για έναν καφέ στο Μόντακιου. Πήραμε έναν cappuccino latte και έναν διπλό espresso. Είδαμε στον κατάλογο ότι έχει και μεγάλη ποικιλία σε σάντουιτς, οπότε αποφασίσαμε να πάρουμε από ένα. Εγώ πήρα ένα με σαλάμι και γραβιέρα και η φίλη μου ένα με προσούτο και ρόκα. Πολύ χορταστικά και τα δύο, με ωραίο ψωμί και φρέσκα υλικά. Ήταν πολύ καλή επιλογή για ένα break απ’ τις δουλειές μας.

Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική επιλογή για το κέντρο της Αθήνας. Η εξυπηρέτηση πολύ καλή και τα παιδιά χαμογελαστά. Ό καφές υψηλής ποιότητας και όλα τα τους τα υλικά άριστα! Συστήνεται ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, Maria O
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική εξυπηρέτηση. Ευγενεστατο προσωπικό. Πολύ καλές τιμές. Όταν με φέρει ο δρόμος θα περάσω ξανά σίγουρα.

Ευχαριστούμε, 88billysP

Μόντακιου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μόντακιου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!