“Ωραια επιλογη, ακριβο”

Κλείστε τραπέζι
Γειτονιά: Παγκράτι
Γειτονιά: Παγκράτι
Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφθηκαμε μια καθημερινη βραδυ. Μας υποδεχθηκαν με εξαιρετικη focacia με ντιπ τυριου.Δοκιμασαμε σαλατα romana(9€) αδιαφορη τελειως, παπαρδελες με μανιταρια και speck (14€) υπεροχες και καρμποναρα (12€) πολυ γευστικη.Μαζι με 2 ποτηρια κρασι(5€,6€) κσι ενα μπουκαλι νερο(2,5€) πληρωσαμε 48,5€.Ωραιες γευσεις, αλλα αρκετα ακριβο.

16  Ευχαριστούμε, danae_friksos

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δείπνο για 2 στο cupola στο Παγκράτι. Πολύ Νόστιμα τα burrata και πίτσα margarita με mozzarella di bufala αλλά τα κυρίως : 1. φρέσκα ζυμαρικά (παπαρδέλες) με porcini και σπεκ (άφαντο..) ήταν ελαφρώς άνοστα - ανάλατα χωρίς ιδιαίτερη φερθεί και 2. Κρέας ημέρας τύπου ταλιατα με ριζότο το κρεας ήταν κρύο, σκληρό και χωρίς γεύση δυστυχώς...τέλος το τιραμισού ήταν αρκετά μεγάλο σαν μερίδα έφτανε για 2 δλδ (πήραμε και affogato που ήταν πολύ καλό) το σέρβιραν με εσπρέσο που το έβαζες μόνος σου. Νόστιμη κρέμα αλλά συνολικά δεν μας άρεσε. (Επισης Μέτρια τα κοκτέιλ Απέρολ σπριτζ ). Συνολικά θα ελεγα μέτριο προς καλό, καθώς μερικά πιάτα ήταν πολύ νόστιμα, αλλά δεν ενθουσιάζει. Περίμενα τα κυρίως πιάτα πολύ καλύτερα.

Ευχαριστούμε, kli0umis
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο περιβάλλον, απίθανη πίτσα και γενικά πολύ καλό φαγητό. Το σέρβις θα μπορούσε να είναι λίγο πιο γρήγορο αλλά δεν μας ενόχλησε ιδιαίτερα γιατί όλα τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά. Σίγουρα θα ξαναπάμε!!!

Ευχαριστούμε, BlackDalia13
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020

Η κριτική μου βασιζεται σε 4 επισκέψεις που έχω κάνει τον τελευταίο χρόνο. Πολύ καλό service με ωραίες γευσεις και αρκετές επιλογές. Εχω πάει κ με μεγάλη παρέα και ζευγάρι.
Επίσης πολύ ωραία είναι και τα γλυκά του.

Ευχαριστούμε, TP8599
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Φτάσαμε Παρασκευή βράδυ, στον πεζόδρομο τα τραπέζια, ευχάριστη γειτονιά, χαλαρό σέρβις(εξυπηρετικοί οι σερβιτόροι, αλλά λίγοι για τόσα άτομα). Στα πρώτα μία σαλάτα Vegana, «λαδερή» αρκετά κ´ μελιτζάνα φούρνου με τυρί, έως εκεί η γεύση. Τα κυρίως ήταν ζυμαρικά. Σπαγγέτι πέστο βασιλικού, λιγκουίνι με πολλά μύδια, δύο κυδώνια και λεπτή, ελαφρώς κρασάτη σάλτσα και ταλιολίνι με αυγοτάραχο και αχινό που αν κ´ ήταν το πιο ακριβό από τα πιάτα δεν μας κέρδισε. Στα γλυκά, τιραμισού, κροστάτα σοκολάτα με παγωτό κ´ πολύ ωραίο affogato al café με παγωτό. Καλή η λίστα κρασιών, πήραμε δύο λευκά ελληνικά (η πρώτη φιάλη είχε αρπάξει από τον φελλό κ´ ήταν χλιαρή, η δεύτερη δροσερή όσο έπρεπε). Μας κέρασαν γκράπα, μαστίχα, λιμοντσέλο. 40€/άτομο με χαρτοπετσέτα κ´ χάρτινο σουπλά... Γιατί άραγε να με ενοχλεί τόσο το τελευταίο διάστημα;;;

Ευχαριστούμε, 128MARIAM128

Cupola: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Cupola: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!