Quest333

Συνιστάται ανεπιφύλακτα

Κριτική για: Acropolis Ami Boutique Hotel
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 17 Ιαν 2015μέσω κινητής συσκευής
"+"
Ωραία θέα, περιοχή με χαρακτηριστικά "γειτονιάς", ήσυχη και ασφαλής
Προσεγμένο ξενοδοχείο Καθαρός χώρος παντού, ηλεκτρικά/υδραυλικά λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα. Κλιματιστικό ινβέρτερ. Υπαρχει και κεντρική θέρμανση. Τηλεόραση με καλή ποιότητα οθόνης. Δεν υπάρχει μούχλα ούτε στην κουρτινα μπάνιου ούτε στο μπάνιο γενικά. Επίσης το μπάνιο έχει παράθυρο δικό του. Πετσέτες καθαρές & καλής ποιότητας. Το κρεβάτι (όπως & τα μαξιλάρια) που πολλοί (μεταξύ αυτών & εγώ) επαινούν (δικαίως) κοστίζουν κάποια χιλιάρικα ευρώ (εταιρία δεν λέμε να μην θεωρηθεί διαφήμιση). Ηχομόνωση πολύ πάνω από το μέσο όρο. wi-fi με καλή ταχύτητα (για ξενοδοχείο). Τιμή απόλυτα λογική. Προσωπικό ευγενικό

"-"
Σχετικά μικρό δωμάτιο (μία αναδιαρρυθμιση του χώρου θα μπορούσε να εξεταστεί ως πιθανότητα)
Λεπτομέρειες (όσον αφορα στην καθαριότητα) που δεν φαίνονται με την πρώτη ματιά αλλά αδικούν την συνολικά πολύ καλή εικόνα:
Η μία κουρτίνα στο δωμάτιο είχε στο πάνω μέρος της τρύπες & μαύρα στίγματα αν & δεν φαίνονται διότι καλύπτεται από την δεύτερη κουρτίνα.
Σκόνη σε σημεία όπου δεν είναι εμφανής με την πρώτη ματιά.
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2015
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
282 €
    149 €
2.8 χλμ. από Acropolis Ami Boutique Hotel
Αθήνα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2014

Μείναμε στο ξενοδοχείο για 2 διανυκτερεύσεις κατά το πέρασμά μας από την Αθήνα (μία πριν την αναχώρηση για Ύδρα και μία στην επιστροφή). Η πρόσβαση στο ξενοδοχείο, εάν δεν διαθέτεις αυτοκίνητο, είναι πολύ εύκολη καθώς απέχει 5 λεπτά με τα πόδια από δύο σταθμούς του μετρό (Fix και Ακρόπολη) και βρίσκεται σε μια ήσυχη και ασφαλής γειτονιά. Εάν ενδιαφέρεστε να κάνετε τις αγορές σας, η πρόσβαση στο κέντρο της Αθήνας (με μετρό) και στην πλατεία Συντάγματος (με tram) είναι δυνατή σε 15 λεπτά, ενώ σε περιοχές όπως η Πλάκα, το Μοναστηράκι, το Θησείο μπορείτε να πάτε με τα πόδια. Εντυπωσιάζει η θέα από τον έκτο όροφο του ξενοδοχείου, όπου απολαύσαμε το πρωινό μας και το ποτό μας στο roof garden bar με θέα την Ακρόπολη και το λόφο του Φιλοπάππου.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2014
Ευχαριστούμε, Nikos P
Ο/η acropolisami, Front Office Manager του Acropolis Ami Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Αυγούστου 2014

Αγαπητέ Νίκο,
σε ευχαριστούμε για την άριστη κριτική για το ξενοδοχείο μας. Χαιρομαστε ιδιαίτερα που απόλαυσες την διαμονή σου στην Αθήνα. Στόχος μας είναι να προσφέρουμε όλες τις ανέσεις για ήσυχες διανυκτερεύσεις δίνοντας στους επισκέπτες μας την ευκαιρία να απολαύσουν μια από τις ωραιότερες θέες της Αθήνας. Θα χαρούμε να σας ξανα καλοσωρίσουμε στο Acropolis Ami Hotel!!

Η κριτική έγινε: 5 Δεκεμβρίου 2013

Η θέα φανταστική, αλλα το ξενοδοχείο δυστυχώς όχι.
Δεν το συνιστώ. Το roof garden ειναι ο ωραιότερους χώρος του ξενοδοχείου. Τα δωμάτια δεν ανταποκρίνονται σε ξενοδοχείο αυτού του επιπέδου. Σχετικα με την καθαριότητα επειδή το θεωρώ πολυ σημαντικό για να αισθανθεί κάποιος όμορφα και ανετα στη διαμονή του, είμαι στη δυσάρεστη θέση να πω πως έχω παει σε ξενοδοχεία λιγότερων αστέρων και ήταν πολυ πιο περιποιημένα και καθαρά. Γενικά η διαμονή μου δε μπορω να πω πως με ευχαρίστησε.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2013
3  Ευχαριστούμε, reniaxristou
Ο/η acropolisami, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Acropolis Ami Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Μαΐου 2014
Μετάφραση Google

Dear Renia,
Hello and thank you for your useful comments about our hotel. Providing our guests with the best possible hospitality and service has always been our mission. We sincerely apologize that you found your visit disappointing. We try to keep our housekeeping to the highest standards. In fact, we often have very positive feedback especially for our cleanness level and we are truly sorry to hear that you experience a different situation. We constantly force to improve the accommodation quality and make our visitors feel comfortable in the shaped spaces of our hotel.
We hope you will return to experience the many enhancements we made

Η κριτική έγινε: 2 Δεκεμβρίου 2013

Ωραίο, καθαρό ξενοδοχείο, με άνετα κρεβάτια και εξαιρετικό μπάνιο. Διαφωνώ με όσους βρίσκουν την περιοχή κακή. Αντιθέτως, πρόκειται για μια γειτονιά. Το πρωινό τίμιο. Όταν σας προτείνουν να σας φτιάξουν ομελέτα, μην την αρνηθείτε... Απλά εξαιρετική!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2013
1  Ευχαριστούμε, irenek82
Ο/η acropolisami, Front Office Manager του Acropolis Ami Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Μαΐου 2014

Αγαπητή Ειρήνη,
χαιρόμαστε πολύ που σας άρεσε το ξενοδοχείο μας! Θα ήταν ευχαριστησή μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά στην επόμενη επίσκεψη σας στην Αθήνα

Η κριτική έγινε: 4 Απριλίου 2013

Το ξενοδοχειο βρίσκεται σε κακη τοποθεσια και ειναι δυσκολο για τον ταξιδιώτη να το βρει.
τα δωματια ειναι μικρα, αλλα εχοθν καλη θεα βλεπουν Ακροπολη ...οχι ολα ομως!
Το προσωπικο ειναι πολυ ευγενικο και συνεργασιμο, Το πρωινο ομως δεν ειναι και απο τα καλυτερα που εχω φαει διοτι ειναι ανεπαρκες, και η τιμη ειναι λιγο υψηλη για αυτο το ξενοδοχειο.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2013
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, ilias m
Η κριτική έγινε: 6 Μαρτίου 2013

πολυ καλο ξενοδοχειο σε πολυ καλη και ησυχη τοποθεσια. διαθετει ευρυχωρα δωματια με απολυτη καθαριοτητα και ανετα κρεβατια για ξεκουραστο υπνο. το προσωπικο πολυ ευγενικο και εξυπηρετικο! η θεα απο το μπαλκονι και το ρουφ γκαρντεν εντυπωσιακη.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2013
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους