“Θα Μπορούσε να παέι καλύτερα!”
Κριτική για: Λάιμ bistro

Λάιμ bistro
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2020

Διαβάσαμε στα social media για το lime bistro που το διαχειρίζονται τα 2 κορίτσια που έγιναν γνωστές από το master chef & είπαμε να πάμε.
Περίμενα 25 λεπτά όρθιος για να κάτσω με κράτηση!
Το εστιατόριο είναι πολύ μικρό, χωράει μόνο 6 τραπέζια μέσα.
Εμάς μας έβαλαν να καθίσουμε στο μοναδικό τραπέζι που ήταν στον διάδρομο από όπου πηγαινοερχόντουσαν οι παραγγελίες!
Η διακόσμηση δεν λέει τίποτα (αδιάφορη), το μενού είναι ευφάνταστο και παίζει με πολλά υλικά, πήραμε ραβιόλια με λάδι τρούφας και ήταν γευστικότατα.
Το εστιατόριο επιτρέπει τα ζώα μέσα και την ώρα που έτρωγα υπήρχε ένα σκυλι!
Είμαι φιλόζωος αλλά δεν θέλω να τρώω σε μικρό & κλειστό χώρο με σκύλο δίπλα μου.
Τέλος έμαθα ότι υπάρχει και αυλή στο πίσω μέρος αλλά για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα δεν την λειτουργούν!!!
Πληρώσαμε για μια σαλάτα, 2 κυρίως πιάτα και 2 ποτήρια κρασί 50 ευρώ.
Δεν νομίζω να ξαναπάω για τους λόγους που προανέφερα.
Στα συν οι ευγενέστατες κοπέλες που διαχειρίζονται το μαγαζί, εξηγούν τα πάντα, υλικά, τρόπο παρασκευής και γενικά είναι πολύ ευχάριστες.

1  Ευχαριστούμε, SAVVAS M

Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2020

Απίστευτες γεύσεις, πολύ προσεγμένα και γεμάτα φαντασία πιάτα, πολύ καθαρός χώρος. Πραγματικά αξίζει ακόμα και αν δεν είσαι vegan (δεν έχει σημασία κιόλας, δεν θα το καταλάβετε καν). Πολλά μπράβο σε όλους!

Ευχαριστούμε, KonPapachri
Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2020

Πήγαμε στο συγκεκριμένο μαγαζί μια παρέα τεσσάρων ατόμων.Μονο ένας από μας ήταν vegan.Δεν το μετανιώσαμε καθόλου.Δε χρειάζεται να είναι κανείς vegan για να φάει στο συγκεκριμένο μαγαζί.Οτι διαλέξαμε ήταν πολύ νόστιμο.Δοκιμασαμε burger,ρεβιθαδα και γύρο μανιταριών.Ολα ήταν πολυ εύγευστα.Ευγενικο προσωπικό, ότι ρωτήσαμε ήταν πρόθυμοι να μας το εξηγήσουν.Στο τέλος κερασανε γλυκάκι το οποίο ήταν εξίσου πεντανόστιμο.Σας το προτείνω!!

Ευχαριστούμε, Ριτα Κ
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2020

Φοβερό σέρβις πολύ καθαρό πολύ ευγενικοί το φαγητό εξαιρετικό !!!
Σίγουρα θα ξανάρθουμε παρά πολύ σύντομα!!!

Ευχαριστούμε, tasosmpatzo
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Είμαι χρόνια πελάτισσα, έχω πάει μόνη, με γονείς, με φίλους, για ραντεβού, και κάθε φορά με εκπλήσσει! Πολύ προσεγμένος χώρος, η εξυπηρέτηση είναι πάντα φανταστική και πάντα έρχονται να ρωτήσουν αν μας άρεσε το φαγητό (πράγμα που εκτιμώ πολύ). Και τα πιάτα τους είναι πάντα φα-ντα-στι-κά! Έχω δοκιμάσει πάνω από 20 διαφορετικά πιάτα και δε μπορώ να πω ούτε για 1 ότι δεν με ικανοποίησε! Και το εντυπωσιακό είναι ότι ανανεώνουν τον κατάλογο πολύ συχνά! Πολύ δημιουργική κουζίνα, εξαιρετικές πρώτες ύλες, μοναδικές γεύσεις! Και γλυκά που είναι από άλλο κόσμο! Θα αναθεωρήσετε την άποψή σας για την χορτοφαγική διατροφή! Συνεχίστε την εξαιρετική δουλειά κι εμείς πάντα θα σας στηρίζουμε! Έχετε ανεβάσει πολύ τον πήχη στην Ελλάδα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, leniaa2016

Λάιμ bistro: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λάιμ bistro: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!