“ΜΕΤΡΙΟ ΕΩΣ ΚΑΚΟ”

Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Μέλος του TripAdvisor
Αθήνα, Ελλάδα
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Επισκεφθήκαμε το Λάιμ bistro 4 άτομα, Κυριακή μεσημέρι.
Ο χώρος καθόλου καλαίσθητος. Το τραπέζι που κάτσαμε ενώ είχε ψίχουλα κανείς δε μπήκε στον κόπο να το καθαρίσει.Η σερβιτόρα διεκπεραιωτική εως αδιάφορη. Το φαγήτό πολύ μέτριο και πολύ ακριβό γι αυτό που τελικά προσφέρει.
Υπάρχουν πολύ πιο προσεγμένα vegan εστιατόρια . Δε βρίσκω ούτε ένα λόγο γιατί κάποιος να επισκεφθεί το συγκεκριμένο.

• Ατμόσφαιρα
5  Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Ο/η alkistis A, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Λάιμ bistro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Απριλίου 2018

Ευχαριστούμε που επισκεφθήκατε τον χώρο μας!

Σχετικά με την καλαισθησία του χώρου, υποθέτουμε ότι μιλάτε για την πίσω αυλή, η οποία είναι υπό διαμόρφωση και μάλιστα θα εγκαινιαστεί με event σύντομα!

Ως προς την καθαριότητα του τραπεζιού, λόγω φόρτου εργασίας, ενδεχομένως να μας είχε διαφύγει, λυπούμαστε για το ατυχές συμβάν.

Το προσωπικό μας , κάνουμε ότι μπορούμε ώστε να παρέχει το καλύτερο δυνατό σέρβις, κάποιες αστοχίες μπορεί να προκύψουν όταν το κατάστημα μας εξυπηρετεί πολλούς πελάτες ταυτόχρονα, παρόλα αυτά θα το λάβουμε υπόψη μας, ώστε να βελτιωθούμε σε αυτό το κομμάτι.

Οι γεύσεις που προσφέρουμε και για τις οποίες είμαστε περήφανοι, δέχονται στην πλειοψηφία άριστες κριτικές! χρησιμοποιούμε τις καλύτερες και πιο αγνές πρώτες ύλες της αγοράς. Όλα χειροποίητα, vegan, gluten free και sugar free. Οι γεύσεις που προκύπτουν είναι αρκετά ιδιαιτέρες και ως εκ τούτου, κατανοούμε ότι δεν ταιριάζουν σε όλους τους γευστικούς κάλυκες, όλα τα πιάτα μας.

Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε στο εστιατόριο μας και ο σεφ μας θα μπορούσε με χαρά να σας βοηθήσει με την σύσταση και την επιλογή των πιάτων, ώστε να καταλήξετε σε κάτι που θα σας ικανοποιήσει απόλυτα!

Τέλος, ευχαριστούμε που πήρατε το χρόνο να γράψετε μια κριτική για εμάς, μας βοηθάτε να προχωράμε συνεχώς σε όλο και περισσότερες βελτιώσεις!

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απίστευτες μαγειρικές δημιουργίες ετσι οπως κανένας δεν μπορεί να μαγειρέψει.

Ενα πραγματικά εξπρεσιονιστικό ταξίδι γεύσης.

Ο χώρος έχει ποτίσει τόσο πολυ με την αγάπη των ιδιοκτητών του που αυτο εκπέμπεται σε κάθε τι μέσα στον χώρο...

Η πιο δημιουργική κουζίνα του κόσμου κατοικοεδρεύει στην Δεκελέων .....

Φτωχός σε γευστικό επίπεδο οποιος δεν έχει πάει Τουλάχιστον μια φορά στην ζωή του.

Για μένα αυτο το εστιατόριο ειναι το καλοκαίρι μέσα στον χειμώνα ....ενα πραγματικό θαύμα !!!!!

1  Ευχαριστούμε, Konstadina P
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επιεικώς Απαράδεκτο το επισκέφτηκα με την οικογένειά μου Το φαγητό ήταν χάλια μείναμε νηστικοί καθαριότητα δεν υπήρχε το πάτωμα κολλούσε το σερβίς ήταν Απαράδεκτο καθυστέρησε πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ το φαγητό να ρθει και η μεγαλύτερη απογοήτευση μου ήταν να το δοκίμασα δεν τρωγόταν καθόλου εξέφρασε τα παράπονά μου στη σερβιτόρα η οποία της ζήτησε το λογαριασμό και αυτός καθυστέρησε να έρθει αλλά παγερά αδιάφορη πήρε τα χρήματα και έφυγε χωρίς να ρωτήσει καν γιατί δεν μας άρεσε το φαγητό

3  Ευχαριστούμε, D61MS_
Ο/η alkistis A, Ιδιοκτήτης του Λάιμ bistro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 13 Φεβρουαρίου 2018
Μετάφραση Google

Thank you for visiting our restaurant. We are very sorry to hear that we did not fulfill your expectations. We are always doing our best to serve tasteful and nutritional food and we prepare everything from scratch. Nothing besides the rice and gluten free spaghetti is been bought, everything is hand made. Due to this and the fact that we do not re-heat anything, it might take some more minutes to serve, as everything is being prepared upon order.. Also, our dishes and our sweets do not contain any type of flavor enhancer, gluten or sugar. This means that our dishes cannot be related to the ordinary and well known tastes offered by common restaurants and fast foods. People which are used to ordinary tastes might find ours, initially, too plane. As regards the cleanliness and hygiene conditions, we are been controlled by the responsible carries and fulfill all standards, we apologize though, this may have been an unfortunate incident. We would like to thank you for pointing out things that where not satisfactory and sufficient enough, it will help us evolve and offer better service in the future. We are still developing and discovering the many many possibilities offered by the plant kingdom and will be very happy to see you once more in our restaurant in the future.

Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2018

Το έχω επισκεφθεί αρκετές φορές και λατρεύω την κουζίνα τους, αν και δεν είμαι αυστηρά χορτοφάγος. Είναι τόσο ποιοτικά τα υλικά τους, τόσο φρέσκα, τόσο δημιουργική η μαγειρική τους και τόσο νόστιμα τα πιάτα που σε μαγεύουν! Εχω δοκιμάσει τα περισσότερα, μου αρέσουν όλα και πιστεύω ότι είναι θέμα γούστου το τι θα προτιμήσει κανείς γιατί όλα αξίζουν. Τα δικά μου αγαπημένα είναι ο ντάκος, τα ζυμαρικά, η σαλάτα κότζακ, και ο γύρος. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά το σπετζοφάι με λουκάνικο από όσπρια και ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ. Τόσο νόστιμο και ευφυής η προσθήκη νιόκι που δένουν με τις πιπεριές και τη σάλτσα. Εντυπωσιακά πετυχημένο. Μου αρέσουν επίσης οι πίτσες τους και το πεινιρλί που έφαγα τις προάλλες. Και εξαιρετική ποικιλία από υπέροχα γλυκά με σιρόπι αγαύης αντί για ζάχαρη!

2  Ευχαριστούμε, Maria66Psychico
Ο/η alkistis A, Ιδιοκτήτης του Λάιμ bistro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Φεβρουαρίου 2018

Thank you Maria. !

Η κριτική γράφτηκε 31 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί είναι μικρό εσωτερικά, διαθέτει όμως και μια πίσω αυλή, η οποία ίσως ταιριάζει καλύτερα για καλοκαίρι..
Το φαγητό vegan οκ, αλλά με ακριβό μενού..
Ασχολίαστο το σερβις..Θα αργήσεις πολύ να φας.. αν φας τελικά...
Πρώτη επίσκεψη; δεν μας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις..

3  Ευχαριστούμε, christina e
Ο/η alkistis A, Ιδιοκτήτης του Λάιμ bistro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Φεβρουαρίου 2018
Μετάφραση Google

hello ! thank you for spending so much time to be so bitter ! This is a family buisness we never said that we have 5 star service but we use excellent quality of Iingrediens and thats why it cost so much and for us not only the ingrediens but the working hours to prepare them !
As for the interior design we ephasize to quality not to fancy design !
And yes it takes time to be served with fresh food maybe you are a client eating in many restaurants where they have everything prepared and they just serve it !
I dont hope to catch up in your low expectations !
i hope one day you apreciate the quality food we serve or not!

Λάιμ bistro: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηλιούπολη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Λάιμ bistro: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!