“ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΡΓΟ ΣΕΡΒΙΣ”
Κριτική για: Φάρμα Μπράλου Steak Bar - ΚΛΕΙΣΤΟ

Φάρμα Μπράλου Steak Bar
Γειτονιά: Κολωνάκι/Λυκαβηττός
Περιγραφή: To Steak Bar της Φάρμας Μπράλου σεβρίρει σε τιμές κρεοπωλείου τα μοσχαρίσια κρέατα ελευθέρας βοσκής που παράγονται στα 300 στρέμματα της Φάρμας. Σιτεμένες κοπές απο εκλεκτές ράτσες Black Angus, Charolais, Limousin και ελληνικές φυλές, ταιριασμένα με πιάτα που επιμελήθηκε ο σεφ Μιχάλης Νουρλόγλου.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Δύο άτομα πληρώσαμε 100 ευρώ για ένα καρπάτσιο, ένα πουρέ πατάτας, μία πατάτες τηγανητές, Rib Eye 364 gram., New York B/A 70 ημερών 384 γραμμ, νερό, μία κρέμα λεμόνι και δύο ποτήρια κρασί. Το καρπάτσιο νερουλό και άνοστο, το κρέας καλοψημένο και νόστιμο. Το σέρβις ευγενικό και πρόθυμο αλλά υπερβολικά αργό (πήγαμε Παρασκευή 2 Μαρτίου, στις 15:30). Ευτυχώς, το κάπνισμα δεν επιτρέπεται σε όλους τους χώρους.

4  Ευχαριστούμε, ΑΡΗΣ Γ

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή εξυπηρέτηση, τα κρέατα που δοκιμάσαμε ήταν γευστικοτατα και η σαλάτα εξαιρετική, αξίζει..!

Ευχαριστούμε, John P
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Είχα κανονίσει να βγω για τα γενέθλια νου σε ένα ωραίο μαγαζι με την οικογένεια μου.

Διαλέξαμε αυτό το μαγαζι λόγω της ποικιλίας των κρεάτων.

Παραγγείλαμε μια σαλάτα σπανάκι ρόκα,
Ποικιλία λουκάνικων, ένα μπιφτέκι με τηγανίτες πατάτες, μια μοσχαρίσια γάλακτος και μια picania ( και οι δυο medium).

Η ποικιλία με τα λουκάνικα ήρθε καμένη. Την επιστρέψαμε πίσω για αυτό το λόγο. Ζητήσαμε να μας φέρουν άλλη ποικιλία που να μην είναι καμμένη.

Μετά από λίγη ώρα ήρθε η νέα ποικιλία που ήταν εξίσου καμμένη. Το παρατηρήσαμε αμέσως και το ανάφεραμε, άλλα η υπεύθυνη ήθελε να μας πέισει ότι έτσι είναι το ψήσιμο... δε μπορούσαμε να το δεχτούμε και το επιστρέψαμε.
Εξάλλου αυτό το θέλαμε για ορεκτικό και όχι για κυρίως πιάτο. Είχε περάσει τόση πολύ ώρα...

Ζητήσαμε να προσέξουν ιδιαίτερα τα κυρίως πιάτα γιατί τα μέχρι τώρα δείγματα δεν ήταν καθόλου καλά...

Το μπιφτέκι ήρθε Καμμένο!!! Ούτε επίτηδες να το έκαναν!!!

Η picania δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και η μοσχαρίσια γάλακτος ήταν άθλια ψημένη. Είχε ένα πολύ άρρωστο χρωμα εξωτερικά και εσωτερικά ήταν σαν άχυρο. Έμοιαζε σαν να ήταν κοτόπουλο ψητό ( όπως μπορείτε να δείτε στις φωτό).

Εννοείται πως το μπιφτέκι επιστράφηκε επιτόπου και τα αλλά 2 πιάτα δεν καταναλώθηκαν.

Η όλη διαδικασία μας χάλασε εντελώς όλη τη διάθεση και κατέστρεψε τα γενέθλια μου.

Πέραν αυτού τα επιπλέον σχόλια είναι εξίσου ενδεικτικά...

Ο ψηστης μετά από 2 αλλεπάλληλα σχόλια για το ίδιο πιάτο δεν έδωσε καθόλου προσοχή στα επόμενα 3 κυριως πιάτα. Είτε το έκανε επίτηδες είτε είναι εντελώς ανίδεος... δε νομίζω ότι είχε κάτι προσωπικό μαζί μας, επομένως ήταν εντελώς ανίδεος!!!

Η υπεύθυνη του μαγαζιού ενώ ήταν ευγενική δεν έδωσε τη δέουσα προσοχή ώστε να μη φτάσουμε αε αυτό το σημείο και καταστραφεί όλη η βραδιά νας. Έπρεπε να είχε δει τουλάχιστον Οπτικα τα πιάτα πριν βγουν!!!

Στις φωτογραφίες το μπιφτέκι είναι ΕΝΤΕΛΩΣ καμένο.

Το μαγαζι είναι ωραίο αλλά το στήσιμο του θέλει πολλή δουλειά ακόμα...

Εννοείται πως αντιλήφθηκαν το λάθος τους και δεν μας άφησαν να πληρώσουμε.

Το προσωπικό αρκετά ευγενικό.

26  Ευχαριστούμε, Christos P
Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το κρέας όπως και οι γαρνιτουρες του ήταν φανταστικές οκ δεν λέω λίγο τσιμπημένο για την εποχή μας αλλά το άξιζε!!! Το προσωπικό θέλει λίγο προσοχή κατά τα αλλα σούπερ!!!

4  Ευχαριστούμε, polyt456
Η κριτική γράφτηκε 7 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δεν υπάρχουν λόγια για αυτο το εστιατόριο..!!!
Οπωσδήποτε να πάρετε απο τα ορεκτικά την Μπομπότα κ το Ταρταρ..
Τωρα για τα κρέατα απλα δεν υπάρχουν..!!
Καλοψημένα οπως ακριβώς τους πείτε..
Το προσωπικό ευγενέστατο τόσο όσο πρεπει..και για το τελος τα γλυκά πήραμε απο τα 3 τα δυο..!!!
Μπραβο για το όλο concept..!!!
Αξίζει να το επισκεφτείτε..!!!

1  Ευχαριστούμε, S8211UY_

Φάρμα Μπράλου Steak Bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης