“Ινδική νοστιμιά σε όμορφο περιβάλλον”
Κριτική για: Namaste Indian Restaurant

Namaste Indian Restaurant
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Σε ένα ατμοσφαιρικό και καθαρό περιβάλλον μπορείς να απολαύσεις ωραίες ανατολίτικες γεύσεις. Για αρχή είναι νόστιμη η σούπα μανιταριών με μαύρο πιπέρι και η δροσερή σαλάτα Namaste. Στα κυρίως πιάτα ξεχωρίζει το ρύζι με αποξηραμένα φρούτα και το Madras lamb , chicken. Αδιάφορο είναι το πιάτο με το ινδικό τυρί και τους ξηρούς καρπούςενώ νόστιμα είναι τα πιτάκια naan. Εξαιρετικό είναι το δροσερό ρόφημα lassi!

Ευχαριστούμε, Artemis S

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Ωραίες γεύσεις, πολύ καλή εξυπηρέτηση και χώρος όμορφος με δυνατότητες όμως βελτίωσης. Τιμές λογικές

Ευχαριστούμε, eliamod
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κατ’αρχας για να πας θα σταματήσεις με το μέτρο στην στάση Ακρόπολη. Αναφέρεται επομένως λαθος η στάση νέος κόσμος. Αυτό είχε ως αποτελεςμα να ταλαιπωρήθουμε. Τα πιτάκια ναν απαράδεκτα!!! Το τυρί δεν είχε λιώσει και ήταν σχετικά σκληρά. Χοιρινό Μασσαλα και γενικά χοιρινο δεν υπάρχει σε κανένα πιάτο. Τα κυρίως πιάτα ήταν πολύ καλά. Τα ορεκτικά και οι σαλάτες το απόλυτο τίποτα.Επισης η Ινδή σερβιτόρα δεν γνωρίζει ούτε αγγλικά ούτε ελληνικά όποτε εάν θέλεις να ζητήσεις κάτι περισσότερο μπλοκάρει. Μόνο παραγγελίες καταλαβαίνει και καυτό, ήπιο μέτριο. Έχουμε δοκιμάσει πολλές φορές ινδικό στο εξωτερικο και είναι τέλειο και πολύ πιο οικονομικό. Απογοητεύτηκαμε γιατί ταλαιπωρηθήκαμε να πάμε εκεί και θέλαμε να πάμε λόγω των πολλών και άριστων κριτικών. Προφανώς αυτοί που το βαθμολόγησαν δεν είχαν δοκιμάσει κάτι καλύτερο

2  Ευχαριστούμε, destinimagia
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχω φάει πολλές φορές καυτερα φαγητά και θα ήθελα ενα καλό γεύμα αλλά δεν ήταν αυτό που περίμενα......

3  Ευχαριστούμε, Παναγιώτης Α
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο, κοζι περιβάλλον, με θέα στην κουζίνα μέσω της τζαμαρίας που την χωρίζει από τον χώρο των τραπεζιών. Αυτό άλλωστε προσδίδει στην ομορφιά του λιτού, κατά τα αλλά, χώρου και κρατάει τις έντονες μυρωδιές μακριά από την σάλα σερβιρίσματος.
Η κοπέλα που μας σέρβιρε μας βοήθησε πολύ να διαλέξουμε τα πιάτα μας. Ως Έλληνες νομίζω ότι έχουμε διαφορετική άποψη περί καυτερού, οπότε το ότι μας συμβούλεψε να διαλέξουμε το μέτριο ήταν πολύ καλό.
Το κοτόπουλο tikka masala μας άρεσε περισσότερο από όλα τα πιάτα, όπως και τα πικάντικα φιστίκια!
Και θα το προτείνουμε στους φίλους μας, και θα ξαναπάμε!

1  Ευχαριστούμε, Eleni P

Namaste Indian Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Namaste Indian Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!