“Καλο αλλά όχι τέλειο”

Namaste Indian Restaurant
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχω φάει πολλές φορές καυτερα φαγητά και θα ήθελα ενα καλό γεύμα αλλά δεν ήταν αυτό που περίμενα......

3  Ευχαριστούμε, Παναγιώτης Α

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο, κοζι περιβάλλον, με θέα στην κουζίνα μέσω της τζαμαρίας που την χωρίζει από τον χώρο των τραπεζιών. Αυτό άλλωστε προσδίδει στην ομορφιά του λιτού, κατά τα αλλά, χώρου και κρατάει τις έντονες μυρωδιές μακριά από την σάλα σερβιρίσματος.
Η κοπέλα που μας σέρβιρε μας βοήθησε πολύ να διαλέξουμε τα πιάτα μας. Ως Έλληνες νομίζω ότι έχουμε διαφορετική άποψη περί καυτερού, οπότε το ότι μας συμβούλεψε να διαλέξουμε το μέτριο ήταν πολύ καλό.
Το κοτόπουλο tikka masala μας άρεσε περισσότερο από όλα τα πιάτα, όπως και τα πικάντικα φιστίκια!
Και θα το προτείνουμε στους φίλους μας, και θα ξαναπάμε!

1  Ευχαριστούμε, Eleni P
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μαλλον τα 309 ατομα που γράφουν καλες κριτικές δεν εφαγαν ποτέ εδω . Μανηταρια κονσέρβα , προσωπικό που αραζε στο μπαρ και δεν ειχαν καμμια διάθεση να ερθουν εστω στο τραπέζι να δουν γιατι σηκώνουμε χερι.

5  Ευχαριστούμε, Lydia A
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018

Ο χώρος αν και μικρός είναι αρκετά συμπαθητικός, χωρίς την "βαριά" διακόσμηση των παραδοσιακών ινδικών εστιατορίων, με μια πιο λιτή και μοντέρνα διακόσμηση. Το φαγητό είναι εξαιρετικό. Και η ποσότητα και ο τρόπος μαγειρέματος μας άφησε με τις καλύτερες εντυπώσεις! Οι τιμές είναι πολύ λογικές και μας έκανε εντύπωση και η ποικιλία (κατάλογος) που είχε στα φαγητά. Το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό, αλλά με "χάλασε" λίγο που μιλάνε μόνο αγγλικά. Θα έπρεπε για λόγους ευγένειας να έχουν μάθει τουλάχιστον στοιχειώδη ελληνικά. Πάντως, σε γενικές γραμμές το εστιατόριο είναι από τα καλύτερα του είδους και θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως.

2  Ευχαριστούμε, Coskarl
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Θα μπορούσε και καλυτερα:
Στην εξυπηρέτηση,
Στην σούπα να μην είναι έχει χυθεί στο πιάτο σερβιρίσματος και να μην έχει γεύση κονσέρβας,
Στο να ακούμε το πελάτη όταν ζητάει μια μετατροπή
Και τα σκουπίδια δεν τα βγάζεις όταν έχεις πελάτη και δε να μπαίνεις από την κυρία είσοδο με τον καδο.

1  Ευχαριστούμε, mohamed e

Namaste Indian Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Namaste Indian Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!