“Μάθημα ζωής!”
Κριτική για: Σχεδία Invisible Tours

Σχεδία Invisible Tours
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 2-3 ώρες
Χρήσιμες πληροφορίες: Δραστηριότητες για μεγαλύτερα παιδιά
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Οι αόρατες διαδρομές ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία που μου έδωσε την ευκαιρία να γνωρίσω μια διαφορετική πλευρά της Αθήνας την οποία δεν θα μπορούσα αλλιώς να ξέρω. Ο ξεναγός μας ήταν εξαιρετικός, πολύ ευγενικός και μας τοποθέτησε πολύ καλά στο πλαίσιο της ξενάγησης. Θεωρώ πως είναι ένα μάθημα ζωής που πρέπει να το διδαχθούμε όλοι!!

Ευχαριστούμε, Foteini A
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Η περιήγηση στο κέντρο της Αθήνας ήταν διαφωτιστική. Μπορώ πια να δω με άλλο μάτι το κέντρο της πρωτεύουσας. Έχουμε συνηθίσει το όμορφο Μοναστηράκι, το περιποιημένο Θησείο, το θαυμάσιο Κολωνάκι, αλλά όχι ότι επεκτείνεται πέρα από αυτά. Η Αθήνα είναι μία πόλη γεμάτη με ευπαθείς κοινωνικές ομάδες των οποίων την ύπαρξη αγνοούμε. Η περιήγηση αυτή βοήθησε να δούμε πως είμαστε κάτοικοι μιας πόλης όπου υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που χρειάζονται τη βοήθειά μας. Ο κύριος Μιχάλης ήταν καταπληκτικός ξεναγός και πραγματικά εξεπλάγην με τη νέα εικόνα της Αθήνας που έχω στο μυαλό μου! Μία "αόρατη διαδρομή" είναι απαραίτητη για όλους τους ευαισθητοποιημένους Αθηναίους και μη πολίτες της χώρας μας! Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, havefaith2018
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κάθε άνθρωπος ανεξάρτητος ηλικίας οφείλει να λάβει συμμετοχή στο προγράμμα «αόρατες διαδρομές»! Θα σε κάνει να αλλάξεις τροπο σκέψης και να αντικρίσεις την Αθήνα και τους ανθρώπους με άλλο μάτι. Ο κύριος Μιχάλης ήταν καταπληκτικός.

Ευχαριστούμε, μαρία β
Η κριτική γράφτηκε 7 Φεβρουαρίου 2018

Αν νομίζεις ότι ξέρεις τι θα πει δυσκολίες ή μεγαλείο ψυχής, τότε κάνε το tour και αναθεώρησε. Ο κύριος Μιχάλης, συγκλονιστικός άνθρωπος και ταλαντούχος ξεναγός, θα σε ξεναγήσει στις περιοχές που θα έλεγες στο μικρό σου αδερφάκι να μην πάει και θα σου δείξει ότι οι άστεγοι, οι τοξικομανείς και οι εκδιδόμενες δεν είναι ένας αστικός μύθος, αλλά άνθρωποι. Life-changing experience.

1  Ευχαριστούμε, Katerina A
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018

Ξεναγηθήκαμε στο κέντρο της Αθήνας από τον κύριο Μιχάλη και ήταν μια από τις πιο ενδιαφέρουσες ξεναγήσεις που έχω παρακολουθήσει. Ομολογώ οτι γνωρίσαμε μια άλλη πλευρά της Αθήνας, για την οποία δεν μπορείς να βρείς πληροφορίες μέσα σε βιβλία. Περπατήσαμε σε ξεχασμένες γειτονιές του Μεταξουργείου, είδαμε εγκαταλελειμμένα κτίρια και 'παρατημένους΄ανθρώπους. Είδαμε την πόλη μέσα από τα μάτια ενός ανθρώπου που έζησε και ζεί ως άστεγος. Μοιράστηκε μαζί μας προσωπικές του ιστορίες κι αυτό έκανε την περιήγηση ακόμα πιο ενδιαφέρουσα και αληθινή. Ο κ. Μιχαλης μας έδειξε ποσο σκληρή μπορει να γίνει η Αθήνα αλλα και πώς μπορείς να βρεις την ομορφιά στα απλά πραγματα, αυτά που τοσο δεδομενα θεωρουμε. Ευχαριστούμε πολυ κ. Μιχάλη είστε εξαιρετικος!

1  Ευχαριστούμε, goldenfish007

Σχεδία Invisible Tours: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σχεδία Invisible Tours: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!