“Πρωινό για ενέργεια και μετά βόλτα στην Ακρόπολη”
Κριτική για: Πιάτο El Greco

Πιάτο El Greco
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Κυριακή στην Ακρόπολη με φίλους μας
Και πήγαμε να φάμε πρωινό γεύμα στο εστιατόριο
Όλα ήταν πραγματικά γευστικά
Και πολύ φρέσκα
Γιαούρτι με μέλι και φρούτα
Και παν κέικ
Ήταν τα πιάτα μας
Σας ευχαριστούμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, Νικολαος Π

Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2021

Είδα την καλή βαθμολογία και ξεγελάστηκα. Δεν πρόσεξα πως όλες οι καλές κριτικές είχαν γραφτεί από τον ίδιο. Πήγα τουρίστες για φαγητό και δεν ξέραμε που να κρυφτούμε. Το μπιφτέκι ήταν κατεψυγμένο προψημένο, και οι τηγανιτές πατάτες το ίδιο. Η χωριάτικη χοντροκομένη με κάτι που έμοιαζε με φέτα. Η 2η βούλα μπήκε για τον καλό καφέ και την φιλική ατμόσφαιρα. Δεν θα ξαναπάμε.

Ευχαριστούμε, harma193
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Σε μια βόλτα μας στο κέντρο βρήκαμε αυτό το εστιατόριο και ο κύριος της ς υποδοχής ήταν πολύ ευγενικός
Έτσι αποφασίσαμε να κάτσουμε σε αυτό το εστιατόριο
Και πραγματικά ήταν μια από της καλύτερες επιλογές μας
Φρέσκο Ελληνικό ψάρι και σαλάτα ντάκος
Ήταν τα πιάτα μας
Και σπιτική μελιτζανοσαλατα
Και υπέροχα λαχταριστα ντολμαδάκια
Το προτείνω ανεπιφύλακτα
Τιμές λογικές
Και μεγάλες μερίδες

Ευχαριστούμε, Νικολαος Π
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2021

Πολυ καλό μενού φανταστικό πρωινό άψογο σέρβις και πολύ ζεστό περιβάλλον Φιλικό προσωπικό αλλά όλα τα το λεφτά είναι ο ιδιοκτήτης

1  Ευχαριστούμε, 198nikosa
Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Οικογενειακό εστιατόριο πλάι στο Μουσείο της Ακρόπολης. Ξεφεύγει από τα τουριστικά της περιοχής γιατί έχει αυτή την ζεστή οικογενειακή ατμόσφαιρα που σε κάνει να νοιώθεις άνετα. Στο μενού υπάρχουν όλα τα κλασσικά πιάτα της ελληνικής κουζίνας αλλά μαγειρεμένα με σπιτική φροντίδα. Πολύ καλά μαγειρευτά, κρεατικά και ψάρια. Ανοιχτό όλη τη μέρα και για πρωινό. Είναι από τα μαγαζιά που σίγουρα θα φας καλά. Φυσικά και θα ξαναπάμε.

1  Ευχαριστούμε, Winephotos

Πιάτο El Greco: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πιάτο El Greco: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!