“Εξαιρετικά !!!! ”
Κριτική για: Βλάσσης Εστιατοριο

Βλάσσης Εστιατοριο
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό, τα κυρίως πιάτα είναι όλα μοναδικά, αναδεικνύουν τις γεύσεις των υλικών και την δουλειά του Σεφ, το περιβάλλον λιτό αλλά ήρεμο, δεν μου άρεσε ο διαχωρισμός μεγάλης- μικρής μερίδας, η μεγάλη είναι θεωρώ κανονική ποσότητα αλλά η τιμή της μικρής - ατομικής μάλλον είναι μεγάλη,όλα αυτά πιθανά να μην έχουν σημασία, καθώς η γευστική αξία αποζημιώνει στο έπακρο. Ευγενέστατοι όλοι!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, johnkehas
Ο/η Billy P, Ιδιοκτήτης του Βλάσσης Εστιατοριο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Ιωάννη,

Εκ μέρους όλων στο εστιατόριό μας, ένα θερμό ευχαριστώ για το σχόλιό σας.

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Ο χώρος απλός και βρώμικος,το φαγητό μετριο εώς απαράδεκτο τα φαγητα ήταν σίγουρα ημερών,ειδικά για τη σχέση ποιότητας τιμής που υποτίθεται προσφέρει ,το σέρβις αργό.μας το είχαν προτείνει και πηγαμε με ενθουσιασμό.κρίμα

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2017
Ευχαριστούμε, otinar123456
Ο/η Billy P, Ιδιοκτήτης του Βλάσσης Εστιατοριο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ κύριε/α,

Αν και δεν μας αφήνετε πολλά περιθώρια απάντησης, ευχαριστούμε για τις υποδείξεις σας.

Ο χώρος μας μπορεί να είναι απλός αλλά σε καμμία περίπτωση βρώμικος.
Υποκειμενικά μιλώντας, το φαγητό μπορεί να μην σας άρεσε αλλά όπως λέτε "φαγητά ημερών" δεν σερβίρουμε ποτέ!
Για το σέρβις, αν όντως καθυστερήσαμε να σας εξυπηρετήσουμε πραγματικά λυπούμεθα.

Κλείνοντας, ευτυχώς αποτελείτε εξαίρεση και μάλλον γνωρίζετε κάτι παραπάνω απ' όλη την κοινότητα του tripadvisor που μας απονέμει Πιστοποιητικό διάκρισης επί σειρά ετών .

Ευχαριστούμε

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Είχαμε να πάμε πολλά χρόνια στον Βλάσση. Από τότε στην Παστέρ... Πήγαμε 7 άτομα, Παρασκευή βράδυ, αρχές Μάρτη 2018.΄Ο χώρος απλός, το περιβάλλον ευχάριστο, το service ικανοποιητικό. Τα φαγητά ήταν όλα πολύ καλά. Πολύ καλή ιδέα οι 'μισές" μερίδες σε όλα τα φαγητά, μπορείς έτσι να δοκιμάσεις πολλά πιάτα... Η πολίτική σαλάτα πολύ καλή, το χουνκιάρ μπεγεντί εξαιρετικό, η μοσχαρίσια γλώσσα και τα μπιφτέκια, επίσης. Γεύσεις ελληνικές, ισσοροπημένες, εξαιρετικά μαγειρεμένες. Μία κουζίνα πάνω από 25(?) χρόνια που κρατάει, σημαίνει μόνο ένα πράγμα: Προτεραιότητα στην ποιότητα, η εμπειρία προστίθεται, τα όποια λάθη διορθώνονται και προχωράει και αντέχει. Μπράβο "Βλάσση" !!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, VictorZictor
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κυριακή μεσημέρι για φαγητό στο Βλάσση. Εξαιρετικό σπιτικό φαγητό, εξαιρετικό αρνί φρικασέ και τυρόπιτα καταίφι. Τιμές ελαφρώς τσιμπιμένες για τα δεδομένα της εποχής. Το μεγάλο αρνητικό είναι η ατμόσφαιρα του μαγαζιού που είναι χωρισμένο σε καπνιστών και μη. Οι δύο χώροι επικοινωνούν με αποτέλεσμα όλος ο καπνός να μπαίνει από την ανοιχτή πόρτα μέσα στους μη καπνιστές κάνοντας βαριά την ατμόσφαιρα. Δεν υπάρχει εξαερισμός. Πήγαμε με τα καθαρά και μυρωδικά ρούχα μας και φύγαμε λες και είχαμε καπνίσει ένα πακέτο τσιγάρα ενώ βρισκόμασταν στον χώρο ΜΗ καπνιστών ο οποίος ήταν και γεμάτος παιδάκια! Νομίζω πως κάτι πρέπει να αλλάξει γιατί είναι κρίμα με τόσο καλό φαγητό να χάνει πόντους το μαγαζί από αυτό. Ας πηγαίνουν έξω για τσιγάρο οι καπνιστές. Ο νόμος τους μη καπνιστές προστατεύει!!! Άλλωστε ο χώρος των ΜΗ καπνιστών ήταν γεμάτος και υποφέραμε όλοι από 3 παρέες καπνιστών!!! Κρίμα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2018
2  Ευχαριστούμε, maxdimk
Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε στο Βλάσση Παρασκευή μεσημέρι Το φαγητό ήταν εξαιρετικό. Η μελιτζανοσαλάτα με γεύση διακριτικά καπνιστή και μια πινελιά σκόρδου και μυρωδικών. Το κριθαρόττο με γαρίδες ωραία χυλωμένο, πεντανόστιμο και το ψητό κωδώνι στο φούρνο με γιαούρτι για επιδόρπιι ήταν τέλειο, όπως το θυμόμουνα. Η εξυπηρέτηση ήταν ευγενέσταση. Γενικά το απολαύσαμε. Κάνουν και delivery. Ο Βλάσσης παραμένει μία σταθερή αξία

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, poisson2018

Βλάσσης Εστιατοριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βλάσσης Εστιατοριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!