“Σα να φαγαμε σε καντίνα”
Κριτική για: Σαλος Λαγος

Σαλος Λαγος
Νο 1.911 από 2.608 Εστιατόρια για: Αθήνα
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Χταπόδι χωρις γεύση, λουκάνικο λες και τρως σε καντίνα, καλαμαράκια τηγανιτά κατεψυγμένα εννοείται, αλλά ροδέλες, ουτε καν τα ολοκληρα, φουλ κουρκουτι και λαδι μετριας ποιότητας. Κρασι χυμα μέτριο. Φτηνό, αλλά θα έπρεπε ακόμη πιο φθηνό για την ποιότητα που σερβίρει. Δεν ενδείκνυνται για οικογένειες με παιδιά. Καπνίζουν ολοι.

Ευχαριστούμε, semimos

Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο μαγαζάκι, γρήγορο και εξυπηρετικο σέρβις. Τα μεζεδάκια ηταν νόστιμα αλλα οχι κατι το ιδιαίτερο! Πολυ καλη αναλογία τιμής και μερίδας!

Ευχαριστούμε, vasikili
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Ένα κρασάδικο στα πετράλωνα που σίγουρα απευθύνεται σε φοιτητές και δημιουργεί παρείστικη διάθεση. Στα θετικά του θα πώ σίγουρα τις τιμές. Ήταν αρκετά καλές. Ο κατάλογος του πλήρης με επιλογές για όλα τα γούστα. Στα αρνητικά λοιπόν, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΠΝΑ, Δεν εχει εξαερισμό το μαγαζί. Οι γεύσεις του μέτριες, τιποτα το ιδιαιτερο. Και απο τη βαβούρα δεν ακουγεται η μουσική. Καλή εξύπηρετηση

Ευχαριστούμε, Kostas K
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Χαριτωμένο μαγαζί με μέτριο φαγητό, επαρκές για μέτρια ποιότητα φαγητού. Ωστόσο, είναι καλομαγειρεμένα, ενώ δεν είμαι σίγουρη για την ποιότητα. Οι τιμές είναι αναλογικές της ποιότητας. Μείον ότι περιλαμβάνει μόνο βαρελίσια μπύρα σε καλή τιμή, ενώ οι υπόλοιπες είναι 330ml. Μέτριο κρασάκι και μέτρια προς καλή ρακή.
Λόγω πολυκοσμίας, η κουζίνα είναι αρκετά αργή με συνέπεια να απολογείται το σέρβις του μαγαζιού.
Καλή επιλογή για κάτι φτηνό, αλλά όχι για εξαιρετική ποιότητα.
Θα ξαναερχόμουν για μεζεδάκια και ρακή.
(Η ποικιλία κρεατικών είναι στα 6μιση, αναλογική της ποιότητας και ποσότητας).

1  Ευχαριστούμε, Mitsi T
Η κριτική γράφτηκε 7 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα 2 φορες αυτο το "μαγαζακι" και τ δεύτερη το μετανιωσαμε ολοι.Πρώτη φωρα πηγα σαν καλεσμένος έφαγα απο αυτα που υπήρχαν στο τραπέζι και έμεινα ικανοποιημένος απο τ ποιότητα σε σύγκριση με τ τιμές γιαυτο και το ξανά επιλέξαμε (παρέα 3 ατόμων α αυτή τ φορά, πηγαμε μας ειπαν να καθίσουμε οπου Θέλουμε αλλα τελικα δεν τους βόλευε εκει που καθίσαμε και απλα μας ανακοίνωσαν πως πρεπει να αλλάξουμε τραπέζι και το κάναμε, ηρθαν για παραγγελία (με ύφος τύπου και χάρη σου κανω που θα σε σερβίρω) και Ρωτήσαμε για φιλέτο κοτόπουλο οπου μας ειπαν πως το φιλέτο σερβίρετε μονο σε ποικιλία και πως αν θέλαμε κοτόπουλο θα πρεπει να πάρουμε και όλα τα υπόλοιπα κρεατα (χοιρινό) τα οποία δεν τρώμε, οταν τους το ειπαμε αυτο μας ειπαν πως αυτη ειναι η μονη μας επιλογή και πως δεν φταίνε αυτοι που ήμαστε " ιδιοτροποι " (που δεν μας αρεσει το χοιρινό Δηλαδή), τελικα φύγαμε και επιλέξαμε ενα απο τα διπλανά μαγαζιά.

2  Ευχαριστούμε, Jack S

Σαλος Λαγος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σαλος Λαγος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!