“Καφέ-μπαρ-ρεστοράν”

The Zillers
Γειτονιά: Πλάκα
Γειτονιά: Πλάκα
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιανουαρίου 2018

Κοινώς ένας all-day χώρος που αδικεί λίγο το "ρεστοράν", αφού έχει δημιουργική κουζίνα στις συνήθεις τσιμπημένες τιμές (που με τη σειρά τους αδικούν τον πελάτη του δείπνου που ξοδεύει πολύ περισσότερα από το διπλανό του που ήρθε απλώς για καφέ ή ποτό...).
Μικρός χώρος με θέα Ακρόπολη και Μητρόπολη-πλατεία, ωραίο μπαρ, "κρεμαστούς κήπους", μεγάλα μεταλλικά τραπέζια (γυμνά όμως), μοντέρνο στυλ γενικά και καμία πολυτέλεια που να δικαιολογεί τις τιμές φαγητού-κρασιού! Για καφέ είναι μια χαρά, τιμές φυσιολογικότατες! Τα κοκτέιλ είναι πολύ ενδιαφεροντα, αλλά δυσκολεύτηκα πολύ να διαβάσω τη λίστα καθώς τα ανοιχτόχρωμα γράμματα σε λευκό φόντο και ο χαμηλός φωτισμός με δυσκόλεψαν ακόμα και με τα γυαλιά!
Πήγαμε Σάββατο απόγευμα (18:25) και όταν ο σερβιτόρος μάς ενημέρωσε ότι πρέπει να φύγουμε στις 19:00 γιατί είναι κλεισμένα όλα τα τραπέζια για μια εκδήλωση, αναγκαστικά εγκατέλειψα την ιδέα του κοκτέιλ (πότε θα το ετοίμαζαν και πότε θα το έπινα? το αλκοόλ θέλει και λίγο χρόνο...) ή φαγητού/γλυκού, και πήρα έναν καπουτσίνο με πικρή σοκολάτα (4,30€) και ο σύζυγος ένα εσπρέσσο φρέντο (3,80€). Τη σοκολάτα ούτε που την κατάλαβα ως άρωμα στον καφέ μου, αλλά ΟΚ.
Αυτό που μας άρεσε πολύ είναι το γεγονός ότι τηρείται ο αντικαπνιστικός νόμος στον εσωτ.χώρο (για καπνίζοντες υπάρχουν τραπέζια στο μπαλκόνι με σομπίτσες)! Επιτέλους ένα καφε-μπαρ χωρίς τσιγαρίλα! Και μόνο γι'αυτό θα ξαναπάμε...

4  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018

Επισευθήκαμε το roof garden μεημεράκι, για καφέ. Πολύ όμορφος χώρος, σχετικά μικρός αλλά ταυτόχρονα ζεστός, με μια απίστευτη θέα της Ακρόπολης. Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και γρήγορη. Σίγουρα θα το επισκεφτούμε και πάλι, ίσως και για φαγητό!

1  Ευχαριστούμε, Theodore V
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2018

Έχουμε φάει σε όμορφα εστιατόρια στην Αθήνα, στη Βοστόνη στο Λος Άντζελες στο Παρίσι και αλλού. Αυτό που ζήσαμε με τα παιδιά μας την πρωτοχρονιά του 2018, δεν μπορεί να περιγραφεί. Η περιποίηση,η ποιότητα και η ευγένεια μαζί με την ζεστασιά ΌΛΩΝ μας άφησε άφωνους. Το καλύτερο ξεκίνημα για την χρονιά.

Ευχαριστούμε, Achilles38
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2017

Όμορφος χώρος, με εντυπωσιακή θέα της Ακρόπολης και της Μητρόπολης. Ευγενικό προσωπικό και προσεγμένα πιάτα. Ό,τι δοκιμάσαμε μας άφησε ιδιαίτερα ικανοποιημένους. Θα το επέλεγα ξανά για μία ιδιαίτερη έξοδο.

Ευχαριστούμε, lassie123_1
Η κριτική γράφτηκε 2 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένας απλός αλλά και προσεγμένος χώρος με θέα στην Ακρόπολη. Ιδανικό για καφέ , φαγητό και ποτό. Το σέρβις καλό και γρήγορο . Μικρός κατάλογος, ότι δοκιμάσαμε μας άρεσαν !

1  Ευχαριστούμε, Constantinos P

The Zillers: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

The Zillers: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!