“Κρέας με σπαγγέτι φούρνου”
Κριτική για: 1One

1One
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ cozy χώρος το 1Οne με ωραίες γευστικές επιλογές και αρκετά προσιτές τιμές. Το επισκεφθήκαμε με την κοπέλα μου βράδυ Παρασκευής και παρά το ότι γνωρίζαμε ότι έχει περισσότερο ιταλική κουζίνα, εμείς είχαμε όρεξη να φάμε κρέας. Επιλέξαμε λοιπόν απ’ το μενού ένα φιλέτο στήθος κοτόπουλου και μια μοσχαρίσια tagliata και τα συνοδεύσαμε με σπαγγέτι φούρνου. Και στα δύο το κρέας ήταν πολύ σωστά φιλεταρισμένο και ψημένο όσο πρέπει. Το ταιριάξαμε και με ένα μπουκάλι κόκκινο κρασί και απολαύσαμε το δείπνο μας.

Ευχαριστούμε, iliasgrinn87

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μετά απ’ τη δουλειά πήγαμε με συναδέλφους στο 1One να φάμε, μιας που ήταν και κοντά μας. Είχαμε όρεξη για πίτσα, οπότε πήραμε μία με πικάντικο σαλάμι και άλλη μία με ζαμπόν και πράσινη πιπεριά. Και οι δύο ήταν πολύ χορταστικές, αλλά μας κέρδισε περισσότερο η πρώτη που είχε και ωραία καραμελωμένα κρεμμύδια. Ήπιαμε το κρασάκι μας και ηρεμήσαμε. Μετά από μια δύσκολη μέρα ήταν ό,τι πρέπει.

Ευχαριστούμε, George M
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

Υπέροχος χώρος, αν και μικρός. Το προσωπικό ευχάριστο και προθυμο να εξυπηρετήσει. Οι μερίδες είναι αρκετά μεγάλες και οι τιμές λογικότατες. Εάν επισκεφθείτε αυτό το εστιατόριο, θα είναι ελλειψη μεγάλη αν δεν γευθείτε την υπέροχη pizza οπου υπάρχουν ένα σωρό επιλογές. Μπράβο σε όλους

Ευχαριστούμε, Athina3
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το 1οne είναι ένα εστιατόριο που ικανοποιεί την όρεξη σου, όποια και να είναι αυτή, είτε θες να φας ζυμαρικά είτε κρέας είτε burger. Εγώ όταν το επισκέφθηκα με τους φίλους μου, γνώριζα από προηγούμενη φορά που είχα ξαναέρθει, ότι ειδικεύεται στα ζυμαρικά. Παρόλα αυτά επιλέξαμε αυτή τη φορά να δοκιμάσουμε το burger του. Πήραμε δύο με μπιφτέκι και μοτσαρέλα και ένα με μπιφτέκι, τυρί provolone και καπνιστή πανσέτα. . Ειδικά το τελευταίο ήταν φοβερό. Όλα συνοδεύονταν από σαλάτα και πατάτες και μας χόρτασαν και με το παραπάνω. Θεωρώ ότι είναι από τα λίγα εστιατόρια στην Αθήνα που μπορούν να ικανοποιήσουν τόσο καλά τις διαφορετικές επιθυμίες των πελατών του στο φαγητό.

Ευχαριστούμε, mixalisgk
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήμασταν Πανεπιστήμιο με την κοπέλα μου και θέλαμε να φάμε βραδινό κάπου εκεί κοντά. Είδαμε στο ίντερνετ ότι λίγο πιο πάνω είναι το Μακάλο και είπαμε να πάμε εκεί. Υπήρχε μια φοβερή ησυχία στο χώρο και μας άρεσε αυτό. Πήραμε μια δροσερή σαλάτα αβοκάντο και για κυρίως ένα roast beef κι ένα μοσχαρίσιο σνίτσελ στο φούρνο. Το τελευταίο ταίριαζε φοβερά με το προσούτο και τη μοτσαρέλα, αλλά και το roast beef ήταν νοστιμότατο χάρη στην πολύ ωραία πικάντικη μουστάρδα που είχε. Δεν το περιμέναμε ότι θα μας αρέσει τόσο το φαγητό, γιατί το ανακαλύψαμε τελείως τυχαία το εστιατόριο. Χαρήκαμε που βρήκαμε ένα καινούριο μέρος στο κέντρο να τρώμε.

Ευχαριστούμε, alexandros p

1One: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

1One: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!