“Χαλιά καφές, ωραία τοποθεσία”
Κριτική για: Το Ακρογιάλι

Το Ακρογιάλι
Περιγραφή: TO EΣΤΙΑΤΟΡΙΟ <ΤΟ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙ>,ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΒΟΤΣΑΛΩΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΓΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 1950 [ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ].ΑΡΧΙΚΑ,ΩΣ ΜΠΑΚΑΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑΒΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕ ΙΤΑ,ΩΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ \ ΜΠΑΡ, ΕΣΤΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ,ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ,ΨΗΣΤΑΡΙΑ, ΜΠΑΡ. Ο ΤΟΠΟΣ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ ΚΑΘΟΡΙΣΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΟΣ,ΕΝΩ Ο ΕΜΠΟΡΙΚΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΓΕΡΟΛΙΜΕΝΑ,ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΨΑΡΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΑΦΟΝΗΣΣΟ,ΤΙΣ ΣΠΕΤΣΕΣ,ΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ,ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΑΜΟΡΦΩΣΑΜΕ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΤΟΥ ΨΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΝΩΝ. Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΘΟΡΙΣΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΜΑΣ.
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καθίσαμε για καφέ...αλλά τόσο ο φραπέ όσο και ο εσπρέσσο ήταν χάλια. Πολύ ωραίο μέρος στη θάλασσα μπροστά και ευγενικό προσωπικό, αλλά μην καθίσετε για καφέ! Για να βουτηξετε θα χρειαστείτε παπούτσια Θαλάσσης!

21  Ευχαριστούμε, annapapa_thes

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2019

Συμπαθητικό εστιατόριο με απίστευτη θέα καλό σέρβις εκτός αιχμής . Νόστιμα πιάτα.Τιμες λογικές για την θέση του μαγαζιού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, DimDrep
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2019

Πολύ κακό και παγωμένο φαγητό. Μικρές μερίδες και πανάκριβες. Κακό service. Πουλάνε μόνο την τοποθεσία.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Metroidgr
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κανένα μαγαζί δε μας γέμισε το μάτι οπότε κάτσαμε εδώ γιατί είχε καλύτερη σκιά. Φάγαμε θαλασσινά και ήταν η πιο δυσάρεστη έκπληξη στο ταξίδι μας στη Μάνη. Μπορω να παραβλέψω το γεγονός ότι οι μισές μαριδες στο πιάτο μπορεί να είναι λιωμένες, το χταπόδι ελαφρώς ξεραμένο και ότι οι γαρίδες σαγανάκι έχουν 6 γαρίδες μέσα. Όμως όταν παραγγέλνω καλαμαράκια και μου σερβίρουν θράψαλο το θεωρώ το λιγότερο κοροϊδία. Από το στρατό είχα να φάω έτσι... Και κερασάκι στην τούρτα μια Κατσαρή τρίχα στη σάλτσα με τις γαρίδες. Τι να πω φάγαμε σε τόσο ωραία μέρη που δεν είχαν την τύχη να είναι πάνω στη θαλασσα, αλλά νιώσαμε ότι μας σεβάστηκαν σαν πελάτες.
Καλή ήταν η μελιτζανοσαλατα και η κοπέλα που μας σερβιρε πολύ ευγενικη, αλλά τα αντάλλαζα για να φάω κάτι καλό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
2  Ευχαριστούμε, kostisk303
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2018

Γευμα φτωχό. οχι για οικογενειες. Ιδιοκτητης ευγενέστατος αλλα αυτο δεν αρκεί. Καλή καθαριότητα. προσωπικο αδιαφορο.πρωινο μονοτονο, χαλια. Καμια σχεση τα λεφτα που ζητούν με την προσφορα. Τετοιες μικρες οικογενειακες επιχειρησεις θα επρεπε να ηταν διαμαντια δεδομενης της τοποθεσίας και οχι να κατηγορουν τις μεγαλες αλυσιδες ξενοδοχειων που φερονται επαγγελματικα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, Babis K

Το Ακρογιάλι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γερολιμένας, Περιοχή Λακωνίας

Το Ακρογιάλι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!