“gourmet sandwich”

Tonton Garby
Επιλογές δείπνου: Πρωινό
Επιλογές δείπνου: Πρωινό
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2017

Υπέροχες γεύσεις με απλά υλικά. Ποτέ δεν μπορούσα να σκεφτώ ότι υπάρχει ένας άνθρωπος ο οποίος μπορεί να απογειώσει ένα Sandwitch.
Υπέροχος άνθρωπός, παθιασμένος με τη δουλειά του, φτιάχνει μαγικές γεύσεις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, georgiosc530

Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ενα μικρό μαγαζί με απίστευτη ποικιλία τυριών. Ο άνθρωπος που το έχει ξέρει πολύ καλά την δουλειά του και φαίνεται το πάθος του για αυτο που κάνει! Υπεροχα σάντουιτς, μοναδικές γεύσεις. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2017
1  Ευχαριστούμε, Dimitra K
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2017

Τρομερά σάντουιτς, με φοβερή ποικιλία τυριών.Ο,τι καλύτερο για να ξεκινήσει η μέρα σου. If you are happy, I am happy μας είπε ο ιδιοκτήτης όταν μας υποδεχτηκε και μπορώ να πω ότι φύγαμε κάτι παραπάνω από happy!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Maria P
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Όταν φτάσαμε έξω από το μαγαζί τα μάτια της γυναίκας μου γουρλωσαν από απορία. Δεν πίστευε ότι αυτό είναι το κρυμμένο διαμάντι που της έλεγα ότι θα πάρουμε πρωινό.

Ο ιδιοκτήτης μας υποδέχτηκε θερμά μας προέτρεψε να κοιτάξουμε χωρίς υποχρέωση λέγοντας 'if you are happy I am happy' και δείχνοντας το μας γραμμένο με μαρκαδόρο σε ένα χαρτί πάνω στον τοίχο όπως κι όλα τα ρητά του.

Το μενού είναι εκεί μα καλύτερα να του πείτε τι σας αρέσει σε τυρί και ο 'μάγος ' θα κάνει το θαύμα του. Σου προτείνει ένα σάντουιτς για σένα και τα γούστα σου και αφού σε προτρέψει να κάτσεις και να χαλαρώσεις ( το στρες αλλοιώνει την γεύση είπε) ξεκίνα να δημιουργεί. Ασχέτως πόσο κόσμο έχει να περιμένει το δημιουργεί από το μηδέν. Εκείνη την ώρα θα κόψει το τυρί ή το σαλάμι η το μήλο, θα ρίξει τα καρυκεύματα του με ακρίβεια και θα σου προσφέρει μια τεράστια φρέσκο ψημένη μπαγκέτα με την δημιουργία του τυλιγμένη σε... χαρτί κουζίνας!

Δοκιμάζοντας τα, τα μάτια της γυναίκας μου γουρλωσαν ξανά. Αυτή την φορά από την πανδαισία τέλεια ισορροπημένων γεύσεων και ήταν μόλις στην πρώτη μπουκιά.

Όσο τρώγαμε δεν μας ζάλισε με ερωτήσεις ή φλύαρη συζήτηση αλλά ασχολούνταν μόνο με τα τυριά του. Όταν ολοκληρώσαμε, αφού μας ρώτησε αν το απολαύσαμε μας ευχαρίστησε για την επιλογή μας εγκάρδια.

....Μετά από αυτή την εμπειρία κατάλαβα πως ένα μαγαζάκι, που δεν το πιάνει το μάτι σου για κανένα λόγο, υπάρχει από το 1987 ίδιο και απαράλλαχτο. Είναι ο μοναδικός ton ton Garby!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, dimarxos
Η κριτική γράφτηκε 24 Απριλίου 2016

Πολύ κάλο cult μαγαζάκι ιδανικό για πρωινό ή για ένα quick lunch, ειδικά εάν είσαι vegan o Τον τον έχει την λύση.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2015
Ευχαριστούμε, klidaras

Tonton Garby: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βρυξέλλες, Βέλγιο

Tonton Garby: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!