“street food”

Κουζίνες: Ολλανδική
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα
Γειτονιά: Σέντρουμ
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Eιχε τοσο μεγαλη ουρα,που πραγματικα ,ο πρωτος λογος που σταματησα και στηθηκα κι εγω,ηταν αυτος.Πολυ ωραιες τηγανητες πατατες ,που τις τρως σε μπλε χαρτινα χωνακια.(το σως υποχρεωτικο παρακαλω,αλλιως δεν σου δινουν ! (εχει πανω απο εικοσι) )

Ευχαριστούμε, annaplakidaikaria

Η κριτική γράφτηκε 7 Φεβρουαρίου 2018

Απίστευτες σως για πατάτες, με πολύ μεγάλη ποικιλία.
Δυστηχώς το ανακαλύψαμε την τελευταία μέρα αλλιώς θα ξαναπηγαίναμε σίγουρα! Έχει νομίζω τρία μεγέθη συσκευασίας, πολύ οικονομικό σε σχέση με την ποιότητα και ποσότητα.
Επίσης έχεις πάρα πολλές σος να διαλέξει κάποιος, εμείς δοκιμάσαμε τη μαγιονέζα-σκόρδο & αυτή με την τρούφα. Η εξυπηρέτηση ταχύτατη αν και ο κόσμος πολύς.
Πάρα πολύ καλό, συστήνω ανεπιφύλακτα και θα το επισκεφθώ 100% την επόμενη φορά!

Ευχαριστούμε, bethechange12
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2018

Είναι ο,τι πιο ωραίο θα βρείτε σε street food στην Ολλανδία. Βρίσκεται στην καρδιά του Άμστερνταμ και το ξεχωρίζεις από μακριά λόγω της μεγάλης φωτεινής επιγραφής και της τεράστιας ουράς που έχει κάθε μέρα, αν και τελειώνει γρήγορα γιατί η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή. Πάρα πολύς κόσμος εκεί γύρω κρατάει ένα μπλε χάρτινο χωνάκι γεμάτο με πατάτες τηγανιτές και σος κ όλοι μπαίνει κανείς σε πειρασμό να δοκιμάσει. Εμείς πήραμε με το φίλο μου το jumbo size κ ήταν πολύ χορταστικό.. διαλέξαμε και δύο διαφορετικές σος ( σος μουστάρδας και σος τυριού) κ μας τις έβαλε στο πλάι σε πλαστικό κουτάκι. Τις φάγαμε πολύ γρήγορα και γλείφαμε τα δάχτυλά μας.

Ευχαριστούμε, SophieDelikoura
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είναι από τα πρώτα φαγητά π θ δείτε στους δρόμους τ Άμστερνταμ, το συγκεκριμένο είναι στο κέντρο επάνω στο δρόμο κ θ τ καταλάβει κανείς από τις μεγάλες ουρές π έχει κάθε μέρα!!
Είναι πολύ τραγανές μ αρκετό αλάτι κ ωραία σάλτσα!!
Θ πρότεινα ν περιμένετε λίγη ώρα να πάρετε μερικές από αυτό τ μαγαζί!!

(Ουσιαστικά είναι πατάτες προ τηγανισμένες μην περιμένετε πολλά δεν έχουν διαφορά)

Ευχαριστούμε, Michalis C
Η κριτική γράφτηκε 21 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Οι τεράστιες ουρές για μια μερίδα πατάτες μας έβαλαν στον πειρασμό να δοκιμάσουμε... πληρώσαμε περίπου 9€ για δυο μερίδες πατάτες με μαγιονέζα και ήταν μέτριες, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο ώστε να θεωρούνται οι Νο1 πατάτες του Amsterdam νομίζω πως του Burger King ήταν καλύτερες και πολύ φτηνότερες.

Ευχαριστούμε, Antonis K

Manneken Pis Amsterdam: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άμστερνταμ, Βόρεια Ολλανδία

Manneken Pis Amsterdam: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!