“Πολύ καλι”

Πινακοθήκη Ουφίτσι (Galleria degli Uffizi)
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Εισιτήριο: Ναι
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 2-3 ώρες
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απο τα καλύτερα μουσεία τουλάχιστον στην Ευρώπη. Τεράστια συλλογή από έργα της αναγέννησης. Και οι δύο όροφοι με πολλούς πίνακες. Χρειάζεται το λιγότερο δύο τρεις ώρες

Ευχαριστούμε, StergiosLambrini
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Για όσους ενδιαφέρονται να διαπιστώσουν το αναγεννησιακό μεγαλείο και την πηγή του κύρους της πόλης της Φλώρεντιας είναι απαραίτητη μια πολύωρη στάση στο μουσείο . Φιλοξενεί τους πιο γνωστούς αυθεντικούς πίνακες michaelangelo,da vinci ,tiziano ,rafaello κτλ Για να μην καθυστερήσετε στην ουρά καλύτερο είναι να έχετε κάνει κράτηση ηλεκτρονικά τα εισητηριά σας αλλιώς η ώρα αναμονής μπορεί να αγγίξει και το 2ωρο.

Ευχαριστούμε, Niovi C
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Τίποτα, απλά πας. Μια από τις καλύτερες γκαλερί παγκοσμίως, υπέροχοι πίνακες και αγάλματα, ωραία θέα στη γέφυρα, απλά κλείστε το εισιτήριο σας κατά προτίμηση τηλεφωνικώς, θα δώσετε 4 ευρώ έξτρα αλλά θα μπείτε σφαίρα, εμείς πήγαμε μια πολύ κρύα ημέρα και μπήκαμε γρήγορα ενώ η ουρά για τα επιτόπια εισιτήρια ήταν μεγάλη.

Ευχαριστούμε, Panagiotis A
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με 8 ευρώ είσοδο και 4 ευρώ επιπλέον για το skip the line, είδαμε πολυ ωραία έργα και πολύ από το Ελληνικό στοιχείο σε πολλά έργα τέχνης. Πολύ ωραία θέα στο Ponte Vecchio.

4  Ευχαριστούμε, Χριστόφορος Σ
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018

Η συλλογή με έργα τέχνης, πίνακες και αγάλματα είναι τεράστια, χωρισμένη σε μικρότερες αίθουσες ανά εποχή και δημιουργό, άρα είναι και πολύ εύκολο να την παρακολουθήσεις. Οι διαδρόμοι με τα παράθυρα πάνω στο ποτάμι σου δίνουν μια μαγική αίσθηση..
Απλά θέλω να τονίσω το εξής όσον αφορά την αγορά εισιτηρίου: Εγώ δεν είχα κλείσει εισιτήριο από πριν και πήγα στην Πινακοθήκη αυτή ένα πρωί του Δεκεμβρίου εορταστική περίοδο (κατά τις 8:30). Είχε δύο ουρές/ταμεία. Η ουρά γι' αυτούς που είχαν προαγοράσει το εισιτήριο (και με έξτρα χρέωση 4€) ήταν πολύ μεγάλη, ενώ εγώ που δεν είχα κάνει κράτηση είχα μπροστά μου μόνο δύο άτομα.. Να έτυχε; Δεν ξέρω πραγματικά..

1  Ευχαριστούμε, ANTHOULENA

Πινακοθήκη Ουφίτσι (Galleria degli Uffizi): Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Φλωρεντία, Province of Florence
Φλωρεντία, Province of Florence

Πινακοθήκη Ουφίτσι (Galleria degli Uffizi): Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!