Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 7:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Μαγική στιγμή

Οι ταράτσες του Duomo είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά μέρη στο Μιλανο. Εμείς πήγαμε ανσασερ για να... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
vassoit
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Duomo από ψηλά

Αξίζει τον κόπο να πάτε παρότι μπορεί να έχει ουρά ! Θα δείτε από ψηλά το Μιλάνο και θα θαυμάσετε... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 20 Ιουνίου 2018

1.152
4.683
1.152
Η κριτική έγινε: 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εφόσον ήρθατε μιλανο. Δεν πρέπει να μην δείτε την όμορφη θέα της Πόλης από την ταράτσα του DUOMO. Αξίζει.

Ευχαριστούμε, Vaggelis P
Η κριτική έγινε: 27 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με ενα εισιτηριο 12 ευρω και 6 για το ανηλικο εχεις προσβαση μεσα στον καθεδρικο ναο, στην οροφη του, στο υπογειο με τα αρχαια και στο μουσειο ντουομο. Μια χαρα δηλαδη.
Η ταρατσα μαζι με το εσωτερικο του ναου ειναι το κλου φυσικα.
Εννοειται οτι θα ανεβειτε απ τα σκαλοπατια διοτι κι αυτο ειναι μερος της μαγειας.
Θα βρεθειτε αναμεσα στο δασος των χιλιαδων αγαλματων του ναου και οσο πιο κοντα γινεται στην... χρυση μαντονιτα που ειναι στην κορυφη του.
Το θεαμα μοναδικο και αξεπεραστο. Θα εχετε το Μιλανο στα ποδια σας και θα ακουτε και τις ροκ μπαλαντες που παιζουν οι πλανοδιοι μουσικοι να αναδυονται γλυκα απο τα πλαγια σας.
Εμενα μου ετυχε το αγαπημενο comfortably nump των Φλοιντ και ταιριαξε απολυτα με τις παραστασεις της στιγμης.

Ευχαριστούμε, Babaros
Η κριτική έγινε: 14 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επιβάλλεται όταν επισκεφτείς το duomo νά ανέβεις στό επονομαζόμενο δάσος τού duomo.απιστευτη αρχιτεκτονική απίστευτη θέα .το εισητηριο γιά ολόκληρο τόν ναό ήταν στά 17ευρω.δεν γνωρίζω άν ισχύει ξεχωριστό εισητηριο γιά τήν στέγη... αξίζει νά ανεβείς

Ευχαριστούμε, sakistrikala
Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η θεα υπεροχη η αρχιτεκτονικη φανταστικη. Φθηνο εισητηριο. Προτιμιστε τις πολυ πρωινες ωρες για να πατε για να αποφυγετε τις ουρες.

Ευχαριστούμε, Marianna S
Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2017

Κάτι παρόμοιο δεν έχω ξαναδεί. Υπέροχη εμπειρία. Πολύ αυστηρός έλεγχος στην είσοδο μας. Δεν μας επέτρεψαν το σέλφιστικ ούτε να το έχουμε στην τσάντα. Αναγκαστήκαμε να το αφήσουμε στα ταμεία και να γυρίσουμε να το πάρουμε μετά. Ανεβήκαμε με το ασανσέρ 16 ευρώ των ενηλίκων. Ευτυχώς δεν είχε ουρά.

1  Ευχαριστούμε, ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ Ο