“Ξανασκεφτειτε το!!!”
Κριτική για: Mastro Ciccia

Mastro Ciccia
Κράτηση με
Το εστιατόριο Mastro Ciccia δεν έχει διαθεσιμότητα για την ώρα που ζητήσατε. Επιλέξτε διαφορετική ώρα ή αναζητήστε εστιατόρια με διαθεσιμότητα.
Η ώρα που επιλέξατε έχει ήδη παρέλθει.
Νο 477 από 13.450 Εστιατόρια για: Ρώμη
Κουζίνες: Ιταλική
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Οικογένειες με παιδιά
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Μεσημεριανό, Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις
Γειτονιά: Ναβόνα/Πάνθεον/Κάμπο ντε Φιόρι
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μακαρονια παραβρασμενα σαν της γιαγιας μου, καλτσονε μισοκαμμενο, με 5 σαλατες που οι 4 ειχαν τονο, ακριβος για αυτο που προσφερει. Το χειροτερο απο ολα ηταν ο θορυβωδης σερβιτορος που νομιζε οτι εκανε αστεια και δεν αφηνε τον κοσμο να φαει...

Ευχαριστούμε, Gseva84
Ο/η MastroCiccia, Responsabile relazioni con la clientela του Mastro Ciccia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 12 Μαρτίου 2018

Γεια σας Gseva84,
Στο μενού μας τα υλικά είναι συγκεκριμένα που χρησιμοποιούμαι για τις σαλάτες,εαν δεν σας ευχαρίστησε ο τόνος μπορούσατε να μας το πείτε και θα το αντικατηστούσαμε με κάτι άλλο.
Μακαρόνια παραβρασμένα;Αδύνατο!Εμείς τα μαγειρεύουμε αλτεντε(ιταλική παράδοση). Το καλτσόνε δεν ήταν καμένο αλλά ίσως δεν έχετε συνηθίσει σε φαγητά ψημένα σε φούρνο του ξύλου. Είναι τελείως διαφορετικό απο το ψήσιμο σε ηλεκτρικό φούρνο.
Όσο για τον «θορυβώδης» σερβιτόρο μας τι μπόρουμε να πούμε,εμείς και οι πελάτες μας τον αγαπάμε. Είναι Ρωμαίος, συμπαθητικός και του αρέσει να κουβεντιάζει. Επίσης του αρέσει να γελά και να αστειεύει με όλους, παίζει με τα παιδιά και είναι ικανός να μετατρέψει ένα δείπνο σε μια αξέχαστη βραδιά. Ίσως εσείς έχετε συνηθίσει σε εξυπηρετήσεις αυστηρές σε εστιατόρια υψηλής κοινωνίας όμως δεν είμαστε βέβαιοι γι’αυτό γιατί παραπονεθήκατε για τις τιμές ( 10€ για πιάτο στην Piazza Navona).
Δεν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι άλλο γιατί εμείς αγαπάμε και λατρεύουμε την Ελλάδα!
Ευχαριστώ!

Ciao Gseva84, sul nostro menù sono specificati gli ingredienti che utilizziamo per condire le insalate; se non gradiva il tonno poteva dircelo e magari l'avremmo sostituito con qualcos'altro.
Pasta scotta? Impossibile. Noi la cuciniamo al dente (tradizione italiana).
Il calzone non era bruciato ma forse lei non è abituato ai cibi cotti nel forno a legna. È una cottura completamente diversa dal forno elettrico.
Per quanto riguarda il nostro "rumoroso" cameriere cosa possiamo dirle? Noi e i nostri clienti lo amiamo. È romano, simpatico e chiacchierone. Gli piace ridere e scherzare con tutti; gioca con i bambini (che lo adorano) ed è capace di trasformare una cena in una serata indimenticabile.
Forse lei è abituato al servizio rigido dei ristoranti stellati... Ma non ne siamo tanto sicuri dato che si è lamentato dei prezzi (10 euro per piatto, a Piazza Navona).
Non vogliamo aggiungere altro perché noi amiamo la Grecia.
Tanti saluti!

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε αυτό το μαγαζί και τις 4 ημέρες που μείναμε στην Ρώμη. Δοκιμάσαμε και πίτσα και μακαρόνια σε διάφορες γεύσεις, και όλα ήταν άψογα. Αλλά οι μακαρονάδες μας κέρδισαν ολοκληρωτικά.Το σημαντικότερο όμως ήταν η ζεστή ατμόσφαιρα που σου προσφέρουν τόσο το μαγαζί όσο και το υπέροχο και ιδιαίτερα φιλικό προσωπικό. Όσο για τις τιμές αντιστοιχούν ακριβώς στην ποιότητα που σου προσφέρουν. Επισκεφτείτε το γιατί αξίζει τον κόπο.

1  Ευχαριστούμε, Σωτήρης Π
Ο/η MastroCiccia, Responsabile relazioni con la clientela του Mastro Ciccia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Μαρτίου 2018
Μετάφραση Google

Grazie mille, siamo stati felicissimi di festeggiare con voi il vostro viaggio di nozze! Ahahahah!! Siete stati veramente carini e super simpatici. Vi auguriamo tanta felicità e ricordatevi: Roma è Roma, Grecia è Grecia e... Carbonara è carbonara!!!
Un abbraccio e a presto.
Mastrociccia

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητο ήταν υπέροχο σε μια παραδοσιακή ιταλική ταβέρνα. Οι τιμές ήταν παρα πολυ καλές. Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, marina s
Η κριτική γράφτηκε 13 Νοεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Ιδανικό για να σταματήσετε για 30-40 λέπρα και να απολαύσετε μια πίτσα με λίγο κρασί. Παραγγείλετε την μαργαρίτα με προσουτο (δεν υπάρχει στο κατάλογο - ζητήστε το!)

Ευχαριστούμε, Manos M
Η κριτική γράφτηκε 26 Οκτωβρίου 2015

μετα τη βολτα μας στην πιατσα navona επιλεξαμε αυτο το μαγαζι..γιατι ηταν πολυ συμπαθητικο...τι απογοητευση!!!!! Η πιτσα αψητη τα ορεκτικά αθλια.... και οταν ζητησαμε τον λογαριασμο μας φερανε λογαριασμό αλλου τραπεζιου σκετη απογοητευση

Ευχαριστούμε, Christina K

Mastro Ciccia: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Mastro Ciccia: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!