Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 7:00 μ.μ.
Αποθήκευση
ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΡΝΙΝΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ

Εκπληκτική πινακοθήκη, από τις σημαντικότερες στον κόσμο! Αξίζει την επίσκεψη και μόνο για τα... διαβάστε περισσότερα

ermeias
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Καλή επιλογή.

Η πινακοθήκη ήταν πολύ ωραία, αξίζει κάποιος να την επισκεφθεί, θεωρώ όμως είναι υπερβολικά τα... διαβάστε περισσότερα

Pantelis_Kesk
Αλεξανδρούπολη, Ελλάδα
Διαβάστε και τις 15.984 κριτικές

12.140
2.517
12.140
2.517
Η κριτική έγινε: 4 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν μια πολύ όμορφη εμπειρία
Απίστευτα έργα τέχνης
Αξίζει να τη επισκεφθείς κ μετά να κάνεις βολτα στο πάρκο

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, jackiebalta
Η κριτική έγινε: 29 Μαΐου 2018

ειχαμε κλεισει εισητηρια μεσω Internet (υπαρχουν πολλα site) ,μας περιμενε ενας εκπροσωπος τους απεξω και μας εδωσε τα εισητηρια μας. Η γκαλερια ειναι εκπληκτικη και πρεπει καποιος να τη δει, οπως πρεπει μετα την γκαλερια να δειτε τους κηπους της βιλλας και να πιειτε το καφεδακι σας ησυχα κι οποιος θελει να κανει βαρκαδα στη λιμνη που εχει μεσα ή να νοικιασει ποδηλατο και να δει ολους τους χωρους.
Για να μην προχωρησετε πολυ μην πατε με το Μετρο αλλα με λεωφορειο που σε αφηνει εξω ακριβως απο την γκαλερια.

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάιος 2018
1  Ευχαριστούμε, MenelaosB1
Η κριτική έγινε: 10 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Γενικα η τοποθεσια ειναι τελεια δεν μπηκαμε μεσα καθως κατι επισκευαζανε τις συγκεκριμενες μερες!!!το μερος ομως ειναι ονειρο...και το κτιριο ειναι επιβλητικο θα ελεγα...

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, marakicap
Η κριτική έγινε: 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αγενεια σε ολο της το μεγαλειο. Ειχαμε προμηθευτει roma pass ( που σου δινει δωρεαν εισοδο στα δυο πρωτα αξιοθεατα της επιλογης σου), και πηγαμε απο εκει (επειτα απο πολυυυυ περπατημα), οχι για να μπουμε μεσα μιας και ξεραμε οτι πρεπει να κλεισεις πρωτα ραντεβου, αλλα για να κλεισουμε το ραντεβου αυτοπροσωπως. Εκεί λοιπον, μια αγενεστατη υπαλληλος οχι μονο αρνηθηκε να μας εξυπηρετησει και δε μας εκλεισε το ραντεβου, αλλα με ειρωνεια μας ειπε οτι σε ενα απο τα 2-3 φυλλαδια του roma pass και ειδικοτερα στην 11η σελιδα κατω κατω, επρεπε εμεις να παρατηρησουμε οτι τα ραντεβου για αυτους που εχουν roma pass κλεινονται μονο τηλεφωνικα. Αγενεια και κομπλεξ σε ολο του το μεγαλειο. Ξενερωσαμε και δε πηγαμε ποτε, παρολο το θαυμασμο μας για τα εργα του μπερνινι.

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2018
2  Ευχαριστούμε, George_Tassio
Η κριτική έγινε: 20 Φεβρουαρίου 2018

Εάν έχετε τουλάχιστον 4 ημέρες στην Αιώνια Πόλη (ώστε να δείτε με την ησυχία σας τα πολύ βασικά αξιοθέατα του κέντρου) και σας αρέσει στοιχειωδώς η τέχνη, μην την παραλείψετε! Σε πλήρη αντίθεση με Βατικανό, Κολοσσαίο κλπ που επικρατεί ο κακός χαμός, θα έχετε την δυνατότητα να απολαύσετε αυτήν την υπέροχη συλλογή που κάποτε ανήκε στην παντοδύναμη οικογένεια των Μποργκέζε με την ησυχία σας καθώς υπάρχει όριο επισκεπτών ανά δίωρο. Φροντίστε να κάνετε κράτηση τουλάχιστον δύο εβδομάδες πριν αφού υπάρχει μεγάλη ζήτηση, όπως επίσης να υπολογίσετε ένα εύλογο διάστημα για να φτάσετε στο σημείο (πάνω από τα Ισπανικά Σκαλιά). Επίσης, θα έχετε την ευκαιρία να απολαύσετε τη βόλτα σας στο τεράστιο και όμορφο πάρκο, με τη λίμνη και τα δέντρα νοικιάζοντας ένα τετράτροχο ποδήλατο!

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάρτιος 2017
3  Ευχαριστούμε, Vassilis X