“Τουρ Βατικανου και Κολοσσαιου”
Κριτική για: Tour In Rome by Tour in the City

Tour In Rome by Tour in the City
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: <1 ώρα
Χρήσιμες πληροφορίες: Δραστηριότητες για μικρά παιδιά, Δραστηριότητες για μεγαλύτερα παιδιά, Πρόσβαση-αναπηρικό καρότσι
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Κλεισαμε το combined tour το πρωι στο Βατικανο και το μεσημερι στο Κολοσσαιο αλλα λογω του χιονιου το τουρ ακυρωθηκε. Η ξεναγος μας στο Βατικανο ηταν ευγενεστατη και αποφασισαμε να κλεισουμε την επομενη το ένα τουρ και τη μεθεπομενη το άλλο. Η εξυπηρετηση από το τουριστικο γραφειο ηταν παρα πολύ καλη. Οι υπαλληλοι με τους οποιους μιλησαμε ηταν πολύ ευγενικοι και απίστευτα εξυπηρετικοι. Τελικα καναμε το τουρ στο Βατικανο (η ξεναγος απίστευτα ενεργητικη, ενημερωμενη και προθυμη) ενώ τελικα δεν μπορέσαμε να κανουμε το ογρανωμενο τουρ στο Κολοσσαιο για προσωπικούς λογους.

Ευχαριστούμε, Gemma E
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα τη Ρώμη με την κοπέλα μου τον Αύγουστο. Έχοντας διαβάσει διάφορες κριτικές αποφάσισα να κλείσω τα εισιτήρια online. Στο Κολοσσαίο πήγαμε κατά τις 11 το πρωί. Θα έρθουν πολλές φορές να σας "πουλήσουν" ξενάγηση. Δεν ξέρω αν αξίζει, πάντως εμένα μου ζήτησαν πολλά λεφτά οπότε αρνηθηκα. Επίσης μας είπαν ότι θα αποφύγουμε τις ουρές, αυτό δεν ισχύει μιας και άμα έχεις κλείσει τα εισιτήρια ηλεκτρονικα είναι πολύ μικρή η διαφορά αναμονής. Πρέπει οπωσδήποτε να τα κλείσετε ηλεκτρονικά! Γενικά το Κολοσσαίο είναι πολύ ωραίο. Μόνο και μόνο στη σκέψη ότι πριν από τόσα χρόνια κατασκευασαν ένα τόσο μεγαλοπρεπές κτίριο μένεις με το στόμα ανοιχτό! Το αρνητικό είναι ότι έχει παντού ήλιο με αποτέλεσμα τέτοια εποχή του χρόνου να λιώνεις!! Δεν έχει πάρα πολύ περπάτημα, αλλά σε συνδυασμό με τον ήλιο και τη ζέστη εμείς πεθαναμε! Οπότε νεράκι απαραίτητα!

Ευχαριστούμε, papaefthymiou
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2016

Εντυπωσιακό μνημείο, που κυρίως εντυπωσιάζει για το μέγεθός του και για την αρχιτεκτονική του. Πολλοί επισκέπτες που δημιουργούν ουρές ακόμη και όταν έχεις πληρώσει για ξενάγηση.

Ευχαριστούμε, Aristides-Mitakos
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2016

Στέκει επιβλητικό την ημέρα ή τη νύχτα φωτισμένο.Το εντοπίζεις ακριβώς εξω από τη στάση μετρό colloseum η στο βάθος της οδού Fori Imperiali .Είναι εντυπωσιακό σαν υπερμεγέθες κτίσμα και καλοδιατηρημένο στο πέρασμα των αιώνων αλλά η εντύπωσή σου μένει μισή αν αρκεστείς στο απέξω . Μπήκαμε με είσοδο των 12 ευρώ σε ξεχωριστή ουρά για κατόχους roma pass , η ουρά κυλούσε γρήγορα οπότε αχρείαστα τα "πασο για να προσπερασεις την ουρα" , τα οποία προσπαθούν να σου πουλήσουν . Κινηθήκαμε στις κερκίδες , χωρίς να επιτρέπεται σε όλους η πρόσβαση σε όλα τα διαζώματα κ την αρένα . Για τα δύο τελευταία απαραίτητο ήταν το guide tour . Αποκομμίσαμε όμως έξτρα πληροφορίες για την αρένα και τα υπόγεια . Το συστήνω :)

1  Ευχαριστούμε, mary d
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκευτηκα με την συντροφο μου. Αξιζει πραγματικα αν και γινοντουσαν καποιες εργασιες συντηρισης το ειδαμε.. Ο χωρος φυλασσεται αυστηρα. Αν πατε χωρις γκροοπ σιγουρα θα χρειαστειτε ξεναγο, αλλιως θα χρειαστειτε οδηγους (βιβλια) και χαρτες.

Ευχαριστούμε, Alexandros K

Tour In Rome by Tour in the City: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Tour In Rome by Tour in the City: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;