“Τ Ο ΣΥΜΒΟΛΟ!!”
Κριτική για: Κολοσσαίο

Κολοσσαίο
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Εισιτήριο: Ναι
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 2-3 ώρες
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

ενα απο τ α συμβολα της ρωμης!! τ εραστ ιο μνημειο με τ η δικη τ ου ιστ ορια!! δεν μπηκαμε μεσα!!!!1

Ευχαριστούμε, GeorgeLakis
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πήγαμε πρώτη Κυριακή μήνα, συγκεκριμένα Φεβρουάριο, όπου η είσοδος είναι δωρεάν. Στις 12:00 στηθήκαμε στην ουρά και μπήκαμε μέσα σε 20'.
Εντυπωσιακό όλο από έξω και από μέσα. Προβάλλεται σε σκεπασμένα σημεία στα ψηλά η ιστορία διαχρονικά και η διαμόρφωση και χρήση του.
Οι φωτογραφίες δείχνουν την ακατέργαστη ομορφιά τους.
Ήταν τόπος θεαμάτων και τέχνης. Μπορούσε να διαμορφωθεί για διάφορους σκοπούς, ακόμη και σε λίμνη με νερά.
Δεν ήταν τόπος μαρτυρίου για τους Χριστιανούς κατά τους διωγμούς.
Τα μαζικά μαρτύρια γίνονταν στο Μέγα Ιππόδρομο - Circo Massimo.

Ευχαριστούμε, Karatzogiannis C
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

όλη η αρχαία ιστορία στα πόδια σου! μεγαλοπρεπές όπως και το όνομα του!!Μία μοναδικη εμπειρία!!
εμείς πήγαμε πρωί και ρίχαμε προμηθευτεί το roma pass... αποδείχτηκε πολυ
σωστή επιλογή καθως αποφύγαμε όλη την ουρά του κόσμου που ήταν ατκετα μεγάλη και μπήκαμε πολύ γρήγορα. το ειδητήριο είναι ενιαίο και περιλαμβάνει το κολοσαίο το παλατίνο και την αρχαία αγορά... δεν χρειάζεται να πάτε με γκρουπ καθώς για όλα υπάρχουν πινακίδες στα αγγλικά και επίσης μπορείτε να προμηθευτείτε audio guide...απο το χώρο εισόδου...
ς

Ευχαριστούμε, Στέλλα Κ
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κορυφαια εμπειρια.Δε το χορταινεις οσο και να το βλεπεις. Πολυς κοσμος, αξιζει να παρεις εισητηριο απο πριν για να αποφυγεις τις ουρες. Προσιτο απ ολα τα μεσα μεταφορας (τραμ,μετρο, λεωφορειο).

Ευχαριστούμε, George_Tassio
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε γύρω στις 09.30 με εισιτήριο και τελικά καταφέραμε να μπούμε μετά από 2 ώρες. Οι υπεύθυνοι δεν ήξεραν να μας πουν που πρέπει να σταθούμε. Το μόνο που έλεγαν είναι οι πόρτες δεν άνοιξαν ακόμα και δεν ξέρουν να μας πουν κάτι παραπάνω. Αφού φάγαμε 2 ώρες το κρύο και καταφέραμε να μπούμε εντάξει δεν γίνεται να πας Ρώμη και να μην δεις το Κολοσσαίο αλλά μπορώ να πω πως απ έξω πιο εντυπωσιακό είναι τα 10,15,20€ δεν αξίζουν τόσο.

Ευχαριστούμε, Evridiki D

Κολοσσαίο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κολοσσαίο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!