Tripadvisor
Ρώμη
Αναζήτηση
Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 12:00 μ.μ., 5:00 μ.μ. - 7:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Τέλειο!

Η κριτική έγινε: 25 Φεβρουαρίου 2018
Sofia A
Μια βόλτα στα άδυτα της Ρώμης

Η κριτική έγινε: 4 Δεκεμβρίου 2017
288alexandrosv
Αθήνα, Ελλάδα
Διαβάστε και τις 3.439 κριτικές

2.879
2.879
Η κριτική έγινε: 25 Φεβρουαρίου 2018

Δεν το περίμενα όντας δωρεάν αλλά πραγματικά ήταν εκπληκτικό. Ο ξεναγός χωρίς να δείξει ίχνος κούρασης μας περπάτησε όλο το ιστορικό κέντρο τόσο τα τετριμμένα όσο και μη αξιοθέατα και απαντούσε με χαρά και χιούμορ στις ερωτήσεις μας! Ένα εκπληκτικό 2-ωρο που πρέπει να αφιερώσετε ένα απογευμα μας στη Ρώμη και να συνδυάσετε τη λήψη του με μια βόλτα μετά για φαγητό και τζελάτο !!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, Sofia A
Η κριτική έγινε: 4 Δεκεμβρίου 2017

Εξαιρετικά ικανός ξεναγός, είχαμε τον Gastone (GAS), μας έδειξε σημεία στη πόλη που δεν θα τα γνωρίζαμε αν στόχος μας ήταν απλά τα συνήθη τουριστικά αξιοθέατα, τα είδαμε και αυτά αλλά για λίγο γίναμε και Ρωμαίοι και είδαμε την πόλη από μια πλευρά πιο ψαγμένη, στοές και εκκλησίες και αρχιτεκτονική που δεν θα τη γνωρίζαμε αλλιώς!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Νοέμβριος 2017
3  Ευχαριστούμε, 288alexandrosv
Η κριτική έγινε: 15 Μαρτίου 2017

Η ξενάγηση ήταν πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα, ο ξεναγός μας είχε χιούμορ και παράλληλα πολλές γνώσεις για την πόλη και τα μνημεία. Ήταν επίσης πρόθυμος να απαντήσει σε οτιδήποτε ρωτούσαμε και μιλούσε την αγγλική άπταιστα. Θα πρότεινα αυτό το free tour σε όλους!

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάρτιος 2017
Ευχαριστούμε, ironkostis
Η κριτική έγινε: 19 Ιουλίου 2016

Επιλέξαμε να κάνουμε τη δωρεάν ξενάγηση των βασικών αξιοθεάτων της Ρώμης, την πρώτη μέρα που φτάσαμε εκεί. Ο Στέφανο ήταν ένας καλός ξεναγός σε γενικές γραμμές. Μας πήγε σε κάποιες από τις βασικές πλατείες και σε ενδιαφέρουσες εκκλησίες. Έλεγε χρήσιμα πράγματα ως επί το πλείστον, αλλά και πολλές προφανώς ψεύτικες ιστορίες (που είχαν όμως γέλιο). Ήταν λίγο κουραστικό το ότι μας πρότεινε συγκεκριμένα μαγαζιά για φαγητό -προφανώς με αυτά που συνεργάζεται (αναμενόμενο αφού η ξενάγηση είναι free...). Στο τέλος δεν χρειαζόταν να μας πει ότι από τα χρήματα που εθελοντικά θα του δίναμε, κάνει φιλανθρωπίες. Θα του δίναμε έτσι κι αλλιώς ένα μικρό αντίτιμο. Αξίζει το χρόνο της πάντως - δεν κράτησε πάνω από 2 ώρες.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, patsman21
Η κριτική έγινε: 14 Φεβρουαρίου 2016

Εξαιρετικά ικανός ξεναγός, είχαμε τον Gastone, μας έδειξε σημεία στη πόλη που δεν θα τα γνωρίζαμε αν στόχος μας ήταν απλά τα συνήθη τουριστικά αξιοθέατα, τα είδαμε και αυτά αλλά για λίγο γίναμε και Ρωμαίοι και είδαμε την πόλη από μια πλευρά πιο ψαγμένη!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, THEOPISTI M