“Το χειρότερο μέρος της Ιταλίας! Κλέφτες!”
Κριτική για: Caffe Vaticano

Caffe Vaticano
Νο 11.006 από 13.868 Εστιατόρια για: Ρώμη
Κουζίνες: Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Μεσημεριανό
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Μεσημεριανό
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Την τελευταία μας ημέρα στη Ρώμη είπαμε να περάσουμε ξανά μια βόλτα από το Βατικανό γιατί με άρεσε πολύ. Έπιασε ξαφνικά βροχή κ μπήκαμε στο καφέ το οποίο βρίσκεται ακριβώς έξω από το μουσείο του Βατικανου. Καθόμαστε σε ένα μικρό τραπεζάκι δίπλα σε ένα παράθυρο και πριν προλάβουμε να βγάλουμε ούτε τα μπουφάν μας έρχεται βιαστικος ο σερβιτόρος να πάρει παραγγελία. Του λέω πως καφέδες θέλουμε, να μας φέρει ένα μενού κ θα του πούμε. Επέμενε να παραγγειλουμε χωρίς τον κατάλογο με εμένα να είμαι ακόμα όρθιος. Με τα πολλά μας έφερε το μενού με δυσφορια κι τότε καταλάβαμε γιατί. Τιμές είδαμε. 5 ευρώ ο καπουτσίνο, 9 το τιραμισου, 9 ένα απλό τοστ, 8 ένα μπουκάλι νερό κτλ. Παίρνουμε τελικά 2 καφέδες μην έχοντας άλλη επιλογή και πριν μας τους φέρουν έρχεται ο σερβιτόρος κ μας λέει να σηκωθουμε για να κάτσει μια οικογένεια που ήταν 5 Άτομα κοντά στο παράθυρο κι εμείς να πάμε σε άλλο τραπέζι. Το μαγαζί είχε άπειρα αλλά μεγαλύτερα τραπεζάκια αλλά εμείς έπρεπε να σηκωθουμε. Σηκώθηκαμε τελικά αλλά δε μεταφερθηκαμε, απλά φύγαμε! Μακριά όσο μπορείτε μην την πατήσετε. Ντροπή να υπάρχουν τέτοια μαγαζιά!

Ευχαριστούμε, fleurety4

Η κριτική γράφτηκε 23 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ο καθένας μπορεί να βάλει τις τιμές που γουστάρει στο μαγαζί του, όμως πρέπει να προσφέρει την ανάλογη ποιότητα. Αυτό το εστιατόριο δεν έχει καμία σχέση με αυτό που πληρώνεις. Μια μακαρονάδα μέτρια τη πληρώσαμε 25€ και για ένα κομμάτι πίτσα από το χειρότερο που έχω φάει 15€. ΜΗ ΠΑΤΕ !!! For the price you are paying is the whorst quality in the world you can find!! Just don't go there!

Ευχαριστούμε, Panagiotis F
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δύο μακαρονάδες της πλάκας και δυο sprite 70€.Μακρυά για να μην κλάψετε τα χρήματα σας.Αν μπορούσα δεν θα έβαζα καν βαθμό.περιβάλλον autogrill τουαλέτες σιχαμενες και τιμές απάτη.

Ευχαριστούμε, Μαριαλενα Π
Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μην σταματήσετε ούτε για να το κοιτάξετε μπορεί να σας ζητήσουν χρήματα...8€ ένας καπουτσίνο και 15€ μια τσιαπατα....του φευγάτου η μάνα......

Ευχαριστούμε, Curiosity518018
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φτάσαμε στο βατικανο αμέσως μετά το αεροδρόμιο...έβρεχε και μπήκαμε μέσα να φαμε κάτι πριν πάμε στο μουσείο του βατικανο που βρίσκετεαι ακριβώς απέναντι...πήραμε πίτσα η οποία ήταν άγέυστή,μπρουσκέτά η οποία ήταν μπαγιατικη!!!..ήταν πανάκριβα!!μην πάτε!!

Ευχαριστούμε, Ειρήνη Ρ

Caffe Vaticano: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ostia Antica, Province of Rome

Caffe Vaticano: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!