“Ψάχνω να βρω το τέλειο Tapas Bar”
Κριτική για: Viana

Viana
Γειτονιά: Μπάριο Γκότικο (Μπάρι Γκότικ)
Γειτονιά: Μπάριο Γκότικο (Μπάρι Γκότικ)
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Βαρκελώνη! Ένας top προορισμός στην Ευρώπη. Μια πόλη που ζει κάθε λεπτό της ημέρας σαν να είναι γιορτή. Μια πόλη που έχει τα πάντα, σύγχρονη αλλά και γεμάτη μνημεία από άλλες εποχές. Μια πόλη που είναι περήφανη για τις παραλίες της, για τον τεράστιο Αντόνι Γκαουντί, για το Camp Nou και για την κουλτούρα της.
Φυσικά για να γυρίσεις όλα αυτά τα αξιοθέατα χρειάζεται πολύ περπάτημα... Και καθώς περπατάς πεινάς και τι θα φας στην Βαρκελώνη? Σπαγγέτι? Πίτσα? ΟΧΙ! Δεν είσαι Ιταλία... Εδώ τρώνε Tapas!!! Το παλιό κέντρο της Βαρκελώνης με τα δαιδαλώδες στενά και σοκάκια είναι γεμάτο από Tapas Bar, οπότε για να βρεις αυτό που πρέπει να είναι άξιο να πάρει τα εύσημα της κριτικής σου είναι πραγματικά ένα κυνήγι θησαυρού. Εγώ θα σας μιλήσω για ένα Tapas Bar που πιστεύω αξίζει να το δοκιμάσετε. Είναι το "Viana". Ένα μικρό μαγαζάκι μέσα σε ένα στενό που θα μπορούσε κάποιος πολύ εύκολα να το προσπεράσει αν δεν υπήρχαν από έξω τεράστιες ουρές από φανατικούς που θέλουν οπωσδήποτε να δοκιμάσουν τα πεντανοστιμα και ολόφρεσκα Tapas μαζί με κρασί ή τα τέλεια κοκτέιλ του μπάρμαν. Φοβερό σέρβις, ζεστοί άνθρωποι, φιλική ατμόσφαιρα μέσα σε ένα μαγαζι που όλοι ξαφνικά γίνονταν μια παρέα. Ίσως τελικά να έχω βρει το τέλειο Tapas Bar μέσα στον λαβύρινθο του Barri Gotic.

Ευχαριστούμε, giorgosbecksc

Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το καλύτερο μαγαζί που έχω φάει υπέροχο φαγητό πολύ ευγενικό προσωπικό ( έριξα καταλαθος το κοκτέιλ μου που ήταν σχεδόν γεμάτο και μου έφεραν άλλο χωρίς να το χρεώσουν) αν είστε στη Βαρκελώνη πρέπει να το επισκεφτείτε!!!!thank you Viana you are the best!!!!!

Ευχαριστούμε, Eleni A
Η κριτική γράφτηκε 20 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ νόστιμα τα φαγητα και οι ποσότητες κανονικές. Χρειάζεται κράτηση Γιατι Ειναι αρκετά μικρό και όμορφο μαγαζί αλλα αξίζει να πάτε να το δοκιμάσετε. Και τα τάπας και τα κυρίως και το επιδόρπιο ήταν αρκετά γευστικά και μείναμε αρκετά ικανοποιημένοι. Οι τιμές ειναι λίγο τσιμπημένες αλλα τα αξίζει πιστεύω.

Ευχαριστούμε, venetia96
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματοποιησα on line κρατηση τουλαχιστον 2 μηνες πριν επισκευτουμε την Βαρκελωνη . Ο μετρ ανταποκριθηκε αμεσως !!!! Τρομερα ευγενικο προσωπικο , πανεμορφο μαγαζι , τρομερη συνοικια και εννοειται πεντανοστιμα πιατα ... Να δοκιμασετε το μοσχαρι αργεντινης αν και δεν ειναι στο menu

Ευχαριστούμε, arikos87
Η κριτική γράφτηκε 28 Μαΐου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μικρό μαγαζί αλλά με υπέροχο φαγητό και πολλή καλή εξυπηρέτηση.Καλό θα ήταν να κάνετε κράτηση γιατί έχει πολύ κόσμο,εμείς περιμέναμε μισή ώρα .Δοκιμασαμε αρκετά πιάτα και το ένα ήταν καλύτερο από το άλλο !

Ευχαριστούμε, iris-oscar

Viana: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βαρκελώνη, Επαρχία της Βαρκελώνης

Viana: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!