Tripadvisor
Βαρκελώνη
Βαρκελωνη, ξεναγηση

Ο Ετεοκλης είναι ένας πολύ ωραίος άνθρωπος. Ευχάριστος, ευγενικός, φιλικός. Κάναμε ιδιωτική... διαβάστε περισσότερα

LightPacker671174
Βαρκελώνη περιφερειακή και αρχιτεκτονική ξενάγηση

Απαραίτητη η περιφερειακή ξενάγηση της πόλης με τον Ετεοκλή καθώς μικροί και μεγάλοι... διαβάστε περισσότερα

Vasileia A
Ρόδος, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 19 Ιανουαρίου 2020

Η ξενάγηση από τον Αλέξανδρο στην Βαρκελώνη με αντικείμενο την αρχιτεκτονική του Gaoudi θα μας μείνει αξέχαστη. Μέσα σε τρείς ώρες μάθαμε πολλά όχι μόνο για το συγκεκριμένο αρχιτέκτονα και τα έργα του αλλά και για την ιστορία της πόλης και την σύγχρονη κατάσταση. Η ξενάγηση ήταν ευχάριστη τόσο για μας όσο και για τον δεκάχρονο γιό μας που μας συνόδευε.
Συνιστούμε ανεπιφύλακτα σε όσους ταξιδεύουν στη Βαρκελώνη την ξενάγηση αυτή.
Ευχαριστούμε πολύ τον Αλέξανδρο για την όμορφη ξενάγηση και για το πάθος με το οποίο μας έφερε σε επαφή με τον πολιτισμό και την κουλτούρα της Καταλονίας.

Ευχαριστούμε, Alexandra S
Η κριτική έγινε: 17 Ιανουαρίου 2020

Πολύ ενδιαφέρουσα και ευχάριστη ξενάγηση από τον Ετεοκλή.Πάρα πολύ φιλικός και ενημερωμένος. Συστήνω ανεπιφύλακτα τον Ετεοκλή για την ξενάγηση της πόλης.

Ευχαριστούμε, ioyliapagkaki
Η κριτική έγινε: 14 Ιανουαρίου 2020

Εξαιρετική ξενάγηση από τον Τεο και τον Αλέξανδρο με προθυμία και όρεξη να μας πουν τις πληροφορίες για τα αξιοθέατα και την ιστορία της πόλης. Ευχάριστο και φιλικό κλίμα, από δύο ανθρώπους με πολλές γνώσεις και διάθεση να μας μεταφέρουν στην ατμόσφαιρα της Βαρκελώνης.
Οι εκπλήξεις δεν έλλειψαν κι έτσι οι ξεναγησεις έγιναν ακομη καλύτερες!
Συστήνω ανεπιφύλακτα !
Πολύ βοηθητικες οι ξεναγησεις για να πάρει κανείς μια γερή γεύση για την πόλη.
Μπράβο στο eteobcn για την οργάνωση

Ευχαριστούμε, Aloooooooooooooooo
Η κριτική έγινε: 9 Δεκεμβρίου 2019

Η ξενάγηση με τον Αλέξανδρο ήταν κάτι παραπάνω από μία τυπική - τουριστική ξενάγηση.
Γυρνώντας στην Ελλάδα συνειδητοποιήσαμε πόσα πράγματα μάθαμε με μία διήμερη βόλτα στο κέντρο της πόλης τα οποία δεν γνωρίζαμε.
Είχε χαρακτήρα βιωματικό-γνωσιακό και εκπαιδευτικό
Ευχαριστούμε και ελπίζουμε να ξανασυναντηθούμε σήμερα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, ΚΑΤΕΡΙΝΑ Α
Η κριτική έγινε: 24 Νοεμβρίου 2019

Σήμερα μας πήγε ο Αλέξανδρος για ξενάγηση στην παλιά πόλη τις Βαρκελώνης, όλα ήταν τέλεια περάσαμε πολύ ωραία , ο ξεναγός μας ήταν αυτό που θέλαμε , μας εξήγησε πολλά πράγματα και μας βοήθησε να καταλάβουμε για την ιστορία και την κουλτούρα τίς πόλης .
Ότι απορία και αν είχαμε πήραμε απαντήσεις και διευκρινίσεις .
Σίγουρα θα σας τον πρότεινα ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Νοέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Tzounakos