“Μικρό μαγαζί της παρέας ”
Κριτική για: Stadtklause

Stadtklause
Κουζίνες: Γερμανική
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Καταυλισμοί Ινδιάνων
Γειτονιά: Φριντριχσάιν-Κρόιτσμπεργκ (Δημοτικό διαμέρισμα)
Η κριτική γράφτηκε 26 Νοεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ψάχναμε να βρούμε κάποιο μαγαζί γερμανικό και καταλήξαμε σε αυτό. Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο φάγαμε ένα μέτριο σνίτσελ όχι τίποτα φοβερό, και μετά φύγαμε. Το σέρβις ήταν ευγενικό και συμπαθητικό αλλά σαν όλα τα μαγαζιά στο Βερολίνο περιμέναμε πολύ ώρα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, sakisdanidis

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παρόλο που είναι αρκετά γνωστό σε τουρίστες, το μαγαζί έχει ντόπιους και φοιτητές που ζουν στο Βερολίνο. Καλές τιμές κανονικές μερίδες. Το σνίτσελ οκ όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά οι μπύρες πολύ ωραίες. 3 αστέρια γιατί το ύφος τους με έκανε να νιώθω άβολα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, froufroula
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ευχάριστο νόστιμο απλό με χαρούμενες παρέες αγγλικά τραγούδια , περιβάλλον ντυμένο στο ξύλο ..ευχάριστη εμπειρία

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Fafesas_Nickos
Η κριτική γράφτηκε 14 Δεκεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό ηταν καλο. Αλλα μονο αυτο. Το προσωπικό ηταν αγενέστατο και φέρθηκε πολυ άσχημα, ειδικότερα οταν αντιληφθηκε ότι δεν είμαστε Γερμανοί. Αργοτερα, οταν ήρθαν κι άλλοι φίλοι μας αρνήθηκε να τους σερβίρει ενώ η κουζίνα ηταν ακομα ανοιχτή. Και μετα απλα ο κύριος που μας σέρβιρε ηταν προςβλητικος προς εμάς και ακομα 2 παρέες τουριςτων που ήρθαν αλλα τους έδιωξε.Το φαγητό ηταν όντως νόστιμο και το μπάνιο πολυ καθαρό αλλα δεν θα το συνιστούσα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2015
2  Ευχαριστούμε, Chris L
Η κριτική γράφτηκε 12 Δεκεμβρίου 2015

Το service στο μαγαζι αυτο ειναι το χειροτερο που εχω δει ποτε στη ζωη μου ο κυριος που σερβιρε μολις καταλαβε οτι δεν ριμαστε γερμανοι εδειξε αντιπαθεια, μασ πηρε παραγγγελια με το ζορι κ μολισ θελησαμε να προσθεσουμε κι αλλα μας ειπε δεν γινεται με υφος στριφνο και οταν ηρθαν καποισ στιγμη αλλα τρια ατομα μας ειπε οτι κ καλα εχει κλεισει η κουζινα κ μετα απο 15 λεπτα σερβιρε σε τραπεζι γερμανων. Το φαγητο ηταν μετριο κ διχως κατι φοβερο για να παει καποιος στο μεροσ αυτο που ειναι μονο του. Καμια αυθεντικοτητα, μαγαζια σαν τη ποιοτητα και το χωρο αυτο υπαρχουν απειρα στο βερολινο,. Δεν θα ξεχασω τον σερβιτορο που μας κοροιδευε μεσα στα μουτρα μας κ ειχε απιστευτα νευρα κ αγριαδα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2015
2  Ευχαριστούμε, Eva_29Athens

Stadtklause: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βερολίνο, Γερμανία

Stadtklause: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!