Η κριτική γράφτηκε 3 Νοεμβρίου 2014

Επισκευτήκαμε για πρώτη φορά το ξενοδοχείο BEST WESTERN EUROCIEL ΣΤΟ MONTPELLIER προ 10 ημερών. Μείναμε πραγματικά ενθουσιασμένοι απο τα πάντα!!!Ανετο, καθαρό με προσωπικό πραγματικά φιλικό και εξυπηρετικό, μέχρι σε σημείο που σε σκλαβώνουν.Ζήσαμε τέτοιο περιστατικό.Το πρωινό πολυ πλούσιο άνετα δωμάτια,πολύ κοντά στον σταθμό των τρένων,το κέντρο της πόλης,με πολυ καλή συνγκοινωνία.Οι τιμές του εξαιρετικές σε σχέση με τις παροχές.Ο ιδιοκτήτης είναι φιλέλληνας και μιλά τα Ελληνικά.!!!Το προτύνουμε ανεπιφύλαχτα.
Θέμης-Κατερίνα.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2014, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, THEMIS K
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουνίου 2014

Λογω εργασιας, ειναι η τριτη φορα που επισκεπτομαστε το Μονπελιε, και μειναμε και παλι στο Eurociel.Οπως και τις προηγουμενες φορες ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι, καθαρο, ευγενικο προσωπικο,προσεγμενο πρωινο,ιδανικες παροχες, ανετα δωματια,κοντα στο κεντρο και το σταθμο, βολικο στις μετακινησεις και το σημαντικο οτι οι ιδιοκτητες μιλουν ελληνικα και μας εξυπηρετουν σε οτι χρειαζομαστε.Ευχαριστουμε για μια ακομη φορα και ελπιζω να τα πουμε συντομα.

• Διαμονή: Ιούνιος 2014, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, kikaapts
Ο/η fabienSala, Directeur Commercial & Marketing του Privilege Hotel Eurociel Centre Comedie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 16 Ιουνίου 2014

Dear Kikapts,
we would like to thank you again for this new stay.
see you soon.
bye

Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2013

Ξαναήρθαμε στο Μονπελλιέ και ξαναμείναμε στο αγαπημενο μας ξενοδοχειο.To Eurociel είναι πανέμορφο ξενοδοχείο! Του αξίζει ένα αστέρι παραπάνω!
Ήσυχο και διακριτικό, ιδανικό για χαλάρωση μετά την βόλτα στο κέντρο της πόλης, το οποίο είναι ακριβώς δίπλα.
Το προσωπικό είναι ευγενέστατο και πρόθυμο να σε εξυπηρετήσει αμέσως, τα δωμάτια είναι πολύ προσεγμένα από τα χρώματα, την διακόσμηση και τα υλικά μέχρι την ποιότητα από τις πετσέτες και γενικά όλη η αισθητική σου φτιάχνει την διάθεση.
Στα θετικά του ξενοδοχείου, το ντούζ είναι ξεχωριστός χώρος από την τουαλέτα. Πρακτικό.
Οι κοινόχρηστοι χώροι είναι επίσης πολύ προσεγμένοι και ευχάριστοι , ιδανικοί ακόμα και για να δουλέψεις εκεί.
Έχει πραγματικά ότι χρειαστεί ακόμα και ο πιο απαιτητικός πελάτης.
Το πρωινό έχει μεγάλη ποικιλία και είναι γευστικό.
Πολύ καθαρό και πολύ ήσυχο. Το συστήνω σε όλους

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, kikaapts
Ο/η fabienSala, Directeur Commercial & Marketing του Privilege Hotel Eurociel Centre Comedie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Δεκεμβρίου 2013

Dear Mrs Kikapts,
many thanks for your second stay and your review on this website.
i already see that you came 3 times in our hotel,
all the team is thanking you for your fidelity.
merrry christmas and happy new year

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2013

Το Eurociel ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη στο ταξίδι μας. Είχαμε διαβάσει τις αρνητικές κριτικές για τον θόρυβο στα δωμάτια, επειδή το ξενοδοχείο βρίσκεται κοντά στις γραμμές του τρένου, αλλά και κάποιους που διαμαρτύρονταν ότι δυσκολεύτηκαν να το εντοπίσουν, αλλά εμάς δεν μας προβλημάτισε κανένα από τα δύο. Το gps μας πήγε στην πόρτα του ξενοδοχείου, ενώ η ηχομόνωση του δωματίου ήταν εξαιρετική και το τρένο δεν μας ενόχλησε καθ’ όλη τη διάρκεια της διαμονής μας.
Το ξενοδοχείο φαίνεται πολύ καινούριο, όλοι οι χώροι έχουν πολύ μοντέρνα και καλαίσθητη διακόσμηση, ενώ το σύστημα της αρίθμησης των δωματίων είναι πολύ πρωτότυπο: κάθε όροφος έχει το όνομα μιας χώρας και κάθε δωμάτιο, αντί για αριθμό, έχει το όνομα μιας πόλης της συγκεκριμένης χώρας. Η διακόσμηση του δωματίου είναι εμπνευσμένη από την πόλη. Ωραία έκπληξη, το γεγονός ότι ο ψηλότερος όροφος είναι η Ελλάδα. Εμείς μείναμε, τυχαία, στη Σαντορίνη! Ενα πανέμορφο δωμάτιο, με πολύ αναπαυτικό κρεβάτι, μεγάλο και ωραίο μπάνιο (ξεχωριστή τουαλέτα και τεράστιο ντους) και ολόσωμο καθρέφτη. Το minibar πολύ πλούσιο (αν και κάπως ακριβό), μεγάλη LCD τηλεόραση (που σου δίνει και τον κωδικό σου για το πολύ ικανοποιητικό wifi), χρηματοκιβώτιο, εσπρεσιέρα για να φτιάξεις τον καφέ σου (χωρίς χρέωση). Η θέα δεν ήταν κάτι το συναρπαστικό, αφού το δωμάτιο έβλεπε στις στέγες της πόλης, αλλά και πάλι είχε το ενδιαφέρον της.
Το γεγονός ότι η Ελλάδα είναι ο ψηλότερος όροφος του ξενοδοχείου δεν είναι τυχαίο, αφού ο διευθυντής του, ο Φιλίπ είναι φιλέλληνας (μιλάει ελληνικά) και μας υποδέχθηκε με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά! Γενικά, το προσωπικό ήταν πολύ φιλικό και εξυπηρετικό. Μας βοήθησαν πολύ και με τις τουριστικές πληροφορίες για την πόλη (πού να περπατήσουμε, πού να φάμε κ.λπ.).
Ενα ακόμη θετικό του ξενοδοχείου είναι η θέση του, αφού βρίσκεται μόλις τρία λεπτά περπάτημα από την κεντρική πλατεία του Μονπελιέ. Επίσης, το ξενοδοχείο διαθέτει κλειστό πάρκιγκ (ανοίγει με κωδικό), το οποίο προσφέρεται χωρίς επιπλέον χρέωση. Το πρωινό χρεώνεται εξτρά, αλλά δεν ξυπνήσαμε αρκετά νωρίς για να το δοκιμάσουμε.
Γενικά, το συνιστούμε ανεπιφύλακτα, αν βρεθείτε στο Μονπελιέ (επίσης, συνιστούμε να επισκεφτείτε το πανέμορφο Μονπελιέ, αν βρεθείτε σε αυτή τη γειτονιά της Γαλλίας)!

Συμβουλή: Επιλέξτε τον όροφο "Ελλάδα", όχι από σωβινισμό, αλλά γιατί είναι ο πιο ψηλός και σίγουρα ήσυχος.
  • Διαμονή: Ιούλιος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, trooper167
Ο/η fabienSala, Directeur Commercial & Marketing του Privilege Hotel Eurociel Centre Comedie, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Δεκεμβρίου 2013

Dear Trooper16,
...SOOOOO many thanks for your warm review !!!!
hoping welcoming you again very soon
best regards

Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής