“Χείριστο σέρβις για ένα καλό εστιατόριο!”
Κριτική για: Le Bouillon Chartier

Le Bouillon Chartier
Κουζίνες: Γαλλική
Επιλογές δείπνου: Μεσημεριανό, Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Δείπνο, Διανομή κατ’ οίκον
Γειτονιά: Οπέρα/Μπουρς
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Χώρος μεγάλος, όμορφος παριζιάνικος, κατάλογος όχι μεγάλος αλλά περιεκτικός, μερίδες μικρές παριζιάνικες, εύγευστο ότι δοκιμάσαμε, τιμές ικανοποιητικές και πάλι για Παρίσι.Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω την απογοητευση μας για την εξυπηρέτηση αλλά και τον εκνευρισμό που μας προκάλεσε. Εν ολίγοις, σχεδόν μας διώχνανε 3 διαφορετικά γκαρσόνια με ύφος, τουπέ, καμιά ευγένεια, μέσα στην ταχύτητα τους να εξυπηρετήσουν γιατί το μέρος έχει πολύ κόσμο όχι μόνο δε μας έδωσαν σημασία αλλά δεν τους ενδιέφερε αισθητά το κατά πόσο θα κάτσουμε. Μόνο μία κοπέλα που δεν σέρβιρε επέμενε και τις τρεις φορές που πήγαμε να φύγουμε μας έλεγε θα βρούμε μην ανησυχείτε περιμένετε λίγο(όρθιοι μέσα στο μαγαζί, ανάμεσα στα τραπεζάκια) Πολύ τουριστικό. Μακάρι να το διορθώσουν!

2  Ευχαριστούμε, Lena L

Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2017

Ένα από τα εστιατόρια που αποδεικνύει οτι και στο Παρίσι υπάρχουν μέρη στα οποία μπορείς να φας καλά και σε προσιτές τιμές. Το φαγητό είναι πολύ ικανοποιητικό για τγβ τιμή του, το προσωπικό γρήγορο και ευγενικό. Ακόμαι και αν έχει ουρά έξω από το μαγαζι θα τοποθετηθείτε γρήγορα σε τραπέζι ειδικά αν είστε λίγα άτομα.

Ευχαριστούμε, Xristina M
Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο ειδικά η πάπια που πήρα , το πιάτο αυτό το συνιστω , αρκετά καλα ήταν και τα σαλιγκάρια . Το γλυκό καλό παγωτό βανίλια με Δαμασκό . Η εμφάνιση όλων των πιάτων δεν ήταν ιδιαίτερα ελκυστική όμως η γεύση σε έκανε αυτό να το ξεπεράσεις . Εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι στον τρόπο που συμπεριφέρονται οι σερβιτόροι , είναι αρκετά ιδιόρρυθμοι και απότομη στη συμπεριφορά τους και αρκετά πονηροί όταν έρθει η ώρα του λογαριασμού . Συγκεκριμένα ένας απ' αυτούς ( Αλγερινής καταγωγής ) προσπάθησε να πάρει μόνος του μεγάλο μπουρμπουαρ την ώρα που δώσαμε τα χρήματα του λογαριασμού χωρίς να μας επιστρέφει τα ρέστα που έπρεπε , και μετά από παρατήρηση που του έκανα είχε το θράσος , αντί να δώσει τα σωστά ρέστα , να ρωτήσει ειρωνικά "ποιο είναι το πρόβλημα μας " .

2  Ευχαριστούμε, pc190266
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2017

Απογοητευτήκαμε λίγο από τα κυρίως πιάτα μιας και περιμέναμε κάτι καλύτερο. Τα ορεκτικά ήταν πάντως πολύ νόστιμα. Δοκιμάστε τα σαλιγκάρια. Επίσης υπάρχει περίπτωση να καθίσετε στο ίδιο τραπέζι με άλλους πελάτες. Τα λεφτά για τα δεδομένα Παρισιού ήταν εντάξει αλλά μπορείτε να βρείτε οικονομικότερα στην περιοχή κοντά στη στάση μετρό Saint-Michel.

1  Ευχαριστούμε, Giorgos M
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2017

Πολύ καλή κουζίνα για τα λεφτά που δίνεις.περιμεναμε ενα τεταρτο στην ουρα αλλα αξιζε τον κοπο . δοκιμαστε σαλιγκαρια....

Ευχαριστούμε, delivag44

Le Bouillon Chartier: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παρίσι, Ιλ Ντε Φρανς

Le Bouillon Chartier: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!