“Γεύσεις που μας άφησαν άφωνους! ”
Κριτική για: Cafe de Flore

Cafe de Flore
Κουζίνες: Γαλλική
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Μεσημεριανό, Δείπνο, Κρατήσεις
Γειτονιά: 6ο Διαμ. - Λουξεμβούργο
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ναι, είναι ακριβό. Ναι, πετύχαμε δύο σερβιτόρους, ο ένας έτσι κι έτσι, ο άλλος εξαιρετικός και ευγενικός επαγγελματίας. Βρεθήκαμε στο ιστορικό αυτό καφε νύχτα, για late dinner. Και ηταν πεντανοστιμα!!! Θα θυμόμαστε για χρόνια το croque madame και την quiche που φάγαμε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 674anniat

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2020

Πολύς στενός χώρος, αγενές προσωπικό, πρέπει να βρείς μόνος σου τραπέζι γιατί αν ενοχλήσεις το προσωπικό θα σε απαντήσει αναλόγως....παράγγειλα καπουτσίνο και τόλμησα να ζητήσω κανέλα, ο σερβιτόρος μου πέταξε κυριολεκτικά το μπουκαλάκι με σκόνη κακάο λέγοντας ότι κανέλα δεν υπάρχει, ευτυχώς προσγειώθηκε στον δίσκο, ζήτησε βέβαια συγνώμη αλλά μέσα στα δόντια του... Ο δε maitre εξίσου αγενής καθώς μας έσπρωξε στις καρέκλες μας προκειμένου να εξυπηρετήσει προφανώς κάποιους γνωστούς του λέγοντας μας κάτι.... στα γαλλικά με αγενές ύφος το οποίο φυσικά δεν καταλάβαμε αφού μιλούσαμε μόνο αγγλικά. Οπότε με τα λίγα γαλλικά μου του λέω συγνώμη δεν μιλάω γαλλικά. Λίγο άλλαξε ύφος ...Δυστυχώς πολύ αγενές προσωπικό με ύφος 10 καρδιναλίων ....ας συνειδητοποιήσουν ότι εργάζονται ως γκαρσόνια και μάλλον.... δεν είναι κυβερνητικοί..και πληρώνονται για αυτήν την εργασία ή οποία απαιτεί ευγένεια και ταχύτητα καθώς "εξυπηρετούν"κάθε είδους κόσμο. ..απ'όλο τον κόσμο.Λυπάμαι πολύ. ...

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, FKONSTA
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ιστορικό καφέ με καταπληκτική ατμόσφαιρα! Όλη η περιοχή εκεί κοντά είναι φανταστική, αξίζει μια βόλτα! Ο καφές πολύ καλός, τα γλυκά του επισης, το προσωπικό πολύ ευγενικό και χαμογελαστό!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, tzenaki_em
Η κριτική γράφτηκε 20 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Εντάξει δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από το ξακουστό cafe de flore . Και μόνο η αίσθηση που σου δίνει να κάθεσαι και να πίνεις το τσάι η τον καφέ σου στα συμπαθητικά τραπεζάκια τους σε κάνει να νιώθεις σαν γάλλος . Οι τιμές είναι τσουχτερές και η μηλόπιτα που έφαγα προσωπικά δεν μου άρεσε , αλλά τα παραβλέπω γιατί μια επίσκεψη στο cafe de flore αξίζει .

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, tsik61
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό εξαιρετικό και είναι το αγαπημένο μου. Παρά πολύ καλός καφές με πολλές επιλογές καλή εξυπηρέτηση και μέσα στο ρυθμό της πόλης . Αξίζουν επίσης τα πρωινά του και οι λοχουδιες του . Οποίος βρεθεί στην περιοχή πρέπει να το επισκεφτεί και θα αποζημιωθεί πλήρως. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα . Σίγουρα θα ξαναπάω .

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, ΒΑΣΙΛΗΣ Α

Cafe de Flore: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παρίσι, Ιλ Ντε Φρανς

Cafe de Flore: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!