“Δεν είναι ελληνικό..”
Κριτική για: Santorini

Santorini
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Καταρχήν το μαγαζί δεν είναι ελληνικό με ρωτήσανε αν θέλω χοιρινό γιατί λέει κάνουν πιο πολύ κοτόπουλο και ο ψήστης ήτανε Κούρδος Τα φαγητά ήτανε απαίσια μέσα στο λάδι καταρχήν δεν ήταν ελληνικό ρε παιδιά πιο πολύ έμοιαζε Ανατολή βασικά μέση Ανατολή. Κρίμα όταν έχουμε τέτοια ιστορία στην κουζίνα να υπάρχουν τέτοια μαγαζιά και να μας διασύρουν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2021
Ευχαριστούμε, ChristosZ89

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο ένας σερβιτόρος του μαγαζιού ειρωνευτηκε εναν φίλο από την παρέα, ένα διπλανό τραπέζι έφυγε μόλις έκατσε γιατί ο άλλος σερβιτόρος τους μίλησε με πολύ άσχημο τρόπο. Περνούσαν δίπλα μας τρέχοντας και χτυπώντας πιάτα λες και είμασταν ζώα στη μέση της ζούγκλας. Έφυγα με πονοκέφαλο απο τις φωνες των σερβιτόρων και με χάλια διάθεση η παρέα με αυτό που έγινε. Ούτε στον χειρότερο εφιάλτη μου για παρέα αυτό το μαγαζί !

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, menia c
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουνίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ειλικρινα τρωω αν οχι καθε μερα αλλα μερα παρα μερα απο αυτο το μαγαζι και εχει εξαιρετικη ελληνικη κουζινα! Τα καλυτερα πιατα του ειναι ο γυρος, το χοιρινο του και φυσικα το υπεροχο κεμπαπ με γεμιστη φετα!!! Οπως λενε και εφω οι φιλοι μας οι Αγγλοι delicious!!!Το συστήνω ανεπιφύλακτα στον οποιοδηποτε!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2016
Ευχαριστούμε, Kostas9119
Η κριτική γράφτηκε 14 Μαΐου 2016

Δυστυχως αυτο το μαγαζι ειναι μονο για ξενους που δεν εχουν παει ποτε Ελλαδα. Ειδαμε τις κριτικες που ειχαν οι περισσοτερες 5 αστερια και ειπαμε να παμε με 2 3 φιλους (Ελληνες). Οι περισσοτερες κριτικες με 5 αστερια ειναι απο μελη που εχουν μονο μια κριτικη!!! Το μαγαζι φαινεται ελληνικο αλλα μεχρι εκει.

Θα μεινω μονο στα βασικα¨

Δυστυχως, το φαγητο πρωτων δεν ειναι Ελληνικο και δευτερον δεν ειναι καλης ποιοτητας. ΤΕΛΟΣ. Τζατζικι £3.5 μια κουταλια της σουπας (πραγματικα) και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΤΖΙΚΙ. Ειναι μια σως γιαουρτι με δυοσμο που χρησιμοποιουν ολα τα τελευταια κεμπαπτζιδικα του Birmingham. Ο γυρος κοτοπουλο ηταν κακος και μικρα κομματακια σαν να πηραμε υπολειματα... το σουβλακι χοιρινο ηταν το μονο που τρωγοταν. Οι πατατες κλασσικα προτηγανισμενες και μεσα στην λαδιλα. Οι πιτες αν και γευστικες, μεσα στην λαδιλα. Η χωριατικη ειχε μια σταλια φετας και 5!! φετες ντοματα, λιγο κρεμμυδι και λιγο αγγουρι και το υπολοιπο ηταν ΜΑΡΟΥΛΙ......! Οι σπανακοπιτα και η τυροπιτα φαινοντουσαν καλα αλλα δεν πηραμε, ομως δεν ειμαι σιγουρος τωρα...Εχει πολλα γλυκα που φαινονται καλα αλλα δεν πηραμε γιατι ειχαμε ηδη απογοητευτει. Στο τελος μας κερασανε σφηνακι ουζο και ηρθε ο λογαριασμος σε χαρτι του μπακαλικου χωρις αποδειξη.
Δυστυχως αυτου του ειδους το μαγαζι ειναι αντιπροσωπος της Ελλαδας στο Μπερμινγκχαμ. Δυστυχως.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2016
5  Ευχαριστούμε, Geokam007
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2020

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020

Santorini: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μπέρμινχαμ, Δυτικά Midlands (Κομητεία)

Santorini: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!