Η κριτική γράφτηκε 31 Ιανουαρίου 2018

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο κατάλυμα, καθώς είχαμε αποφασίσει να περάσουμε τις διακοπές μας στη Βόρεια Εύβοια, και ψάχνοντας κριτικές, επιλέξαμε το Kaminos Resort που είχε τις λιγότερες. Δυστυχώς μια απογοήτευση. Ναι μπορεί όλα να ήταν ωραία, ένα όμορφο μέρος, με τα θετικά και τα αρνητικά του, σίγουρα πολύ πολύ ακριβό όμως για τις παροχές του. Στερούταν τρομακτικά σε εξυπηρέτηση αλλά πώς να γίνει αλλιώς…3 άτομα για 4 διαφορετικά πόστα, όλη τη μέρα. Γενικότερα όμορφο και γευστικό πρωινό, ωραία Cocktail, ( η τεκίλα με το χυμό από φρέσκο καρπούζι και το lime ) για εμένα ξεχώρισε. Ωραίες γεύσεις στο εστιατόριο, αλλά όπως έχει αναφερθεί και προηγούμενος με μια εικόνα menu, που ήταν προσβολή για το πελάτη να του δίνεται για να αποφασίσει. 3 Α4 σελίδες, μέσα στα ορθογραφικά λάθη, και χωρίς καν να υπάρχει μια στοίχιση στο κείμενο. Όσον αφορά το επιδόρπιο, και τις 5 μέρες Ραβανί. Ωραίο το Ραβανί, αλλά όταν δίνεις 150€ τη βραδιά θέλεις μια ποικιλία. Κλείνοντας λοιπόν, μόνο αρνητικά συναισθήματα, καθώς η ιδιοκτησία, προσπαθεί να κερδίσει όσο το δυνατόν περισσότερα, με πολύ χαμηλό δείκτη εξυπηρέτησης, ενώ κάθε βράδυ, απασχολούσε τουλάχιστον 1 εργαζόμενο για το δικό τους τραπέζι. Υπάρχουν και άλλα όμορφα καταλύματα στη περιοχή με σεβασμό στον εργαζόμενο και το πελάτη.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Marios K
Ο/η terlilis i, Ιδιοκτήτης του Kaminos Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ κύριε Marie K θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη κριτική σας και για το χρόνο που αφιερώσατε. Διαβάζοντας πάντα με μεγάλη προσοχή και σεβασμό τις κριτικές που δημοσιεύονται στην ιστοσελίδα του trip advisor, διαβάσαμε και τη δική σας. Διαπιστώσαμε ότι προηγούμενες κριτικές, σας βρίσκουν σύμφωνο με τον λανθασμένο τρόπο λειτουργίας του KAMINOS RESORT. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τον Ιανουάριο του 2018 που αναφέρετε ότι διαμείνατε στο κατάλυμά μας, το KAMINOS RESORT ήταν ΚΛΕΙΣΤΟ. Θα ήταν χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε στο KAMINOS RESORT να διαπιστώσετε πόσο απέχει η αλήθεια από όσα αναφέρετε.

Με εκτίμηση
Τερλιλής Αντώνης
Ιδιοκτήτης

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2018

Βρεθήκαμε εκεί για λίγες ημέρες, στο τέλος του Ιουλίου.
Αδιαμφισβήτητα, είναι ένα πολύ όμορφο ξενοδοχείο, χτισμένο σε μια παλιά μονάδα επεξεργασίας λευκόλιθου,με το καμίνι να είναι το εμβληματικό στοιχείο.
Επίσης τα δωμάτια είναι προσεγμένα, και όμορφα, και ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ αν και με μια παλιά κατά τη γνώμη μου διακόσμηση.
Όμως υπάρχουν πολλά αρνητικά, που δεν δικαιολογούν τη τιμή
1) Παραλία, πάρα πολύ μικρή, με χοντρό βότσαλο και κακή βατότητα.
2) Το εστιατόριο, έχει ένα κλασσικό μενού ταβέρνας χωριού, αλλά τιμές αρκετά ανεβασμένες, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο γευστικά,( το μενού είναι τρεις Α4,)
3) Μεγάλη, και όμορφη πισίνα, με χωριστό επίπεδο για τα παιδάκια, ΑΛΛΑ με άβολες ξαπλώστρες, και καρέκλες,αλλά και ελλιπέστατη σκίαση
4) Πολύ ελαφριές ομπρέλες στο χώρο της πισίνας, με αποτέλεσμα, με λίγο αέρα ο υπάλληλος να έρχεται και να λέει πρέπει να κλείσουν για λόγους ασφαλείας, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάτσεις λίγο και να χαλαρώσεις.
5) Ικανοποιητική, ποικιλία από πρωτότυπα και δροσερά κοκτέιλ, τα οποία όμως σερβίρονται, χωρίς καν ένα ντυπάκι με λίγα φρουτάκια( σταφυλλάκι)
6) Ο χώρος της πισίνας δε λειτουργεί το βράδυ, η για την ακρίβεια υπολειτουργεί, διώχνοντας ουσιαστικά το κόσμο, που θέλει να μείνει εντός και να πιει ένα ποτό. Λίγη χαλαρή μουσική θα ήταν ιδανική, αλλά λόγο των δωματίων ο ιδιοκτήτης μας ανέφερε ότι δεν μπορεί να υπάρχει, καθώς μπορεί να υπάρξουν παράπονα.
7) Το πρωινό παρόλο που κάθε μέρα, έχει και μια διαφορετική χειροποίητη πίτα, που δείχνει ότι το προσέχουν το θέμα, και το πελάτη, στερείται σε εξυπηρέτηση.2 υπάλληλοι μάλλον θα ήταν η λύση
8) Κατά τη γνώμη μου, το μεσημέρι η σάλα, πρέπει να κλυματίζεται όταν κάποιος θέλει να γευματίζει μέσα(από πριν), και να μην περιμένουμε αν ο άνεμος θα φέρει μερικά στρύμματα δροσιάς.
9) Τέλος, πιστεύω πως οι ένοικοι πρέπει να προηγούνται σε εξυπηρέτηση, των ιδιοκτητών,...Ειδικά τις ώρες αιχμής.
Συμπερασματικά, είναι ένας ιδιαίτερος κατάλλυμμα, που χρειάζεται όμως αναβάθμιση των σε αρκετά θέματα.

• Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
5  Ευχαριστούμε, Eleni g
Η κριτική γράφτηκε 10 Δεκεμβρίου 2017

Φτάσαμε, στο ξενοδοχείο νωρίς το μεσημέρι 13.30.Από τη πρώτη στιγμή υπήρξε,
μια έλλειψη επαγγελατισμου.Ενώ θα έπρεπε να μπούμε στο δωμάτιο μας στις
14.00, μπήκαμε στις 14.55.Ο νεαρός στην υποδοχή ήταν παντελώς
ακατάρτηστος και δεν γνωρίζε ούτε τα ελάχιστα στοιχειώδη της εργασίας.(
Προσοχή,το παιδί είναι ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟ,απλά δεν γνωρίζει τίποτα από τη
δουλειά.) Αφού ξεκουραστήκαμε, κάναμε μια βουτιά στη πισίνα του
ξενοδοχείου, ( η οποία ανάμεσα στα πλακάκια είχε βρια),και
ήπιαμε από ένα Mojito. Το βράδυ και επειδή ήμασταν κουρασμένοι επιλέξαμε
το εστιατόριο του ξενοδοχείου.Αρχικά, η εικόνα του menu ήταν
ανέκδοτο.Oι γεύσεις όμως, ήταν αρκετά ικανοποιητικές,αλλά όχι αντάξιες ενώς
4στερου καταλύματος. Κατά τη διάρκεια του γεύματος, αναζητούσαμε το
service. H μια κοπέλα, με γυρισμένη πλάτη καθόταν στο τραπέζι των
ιδιοκτητών, καπνίζοντας εν ώρα σερβιρίσματος.Το παλικάρι, ήταν
κάπου???...μέσα στο χώρο της Reception.Τελικά με σήματα μορς μπορέσαμε να
τους βρούμε.Την επόμενη μέρα στο πρωινό η σερβιτόρα, αργούσε χαρακτηριστικά
σε ότι ζητούσε ο κόσμος, ο μπουφές επίσης έπαιρνε αρκετή ώρα για να
αναπληρωθεί,ενώ τα 2 καφεδάκια που παραγγείλαμε,μάλλον ακόμα
φτιάχνονται.Κρίμα γιατί οι προσδοκίες μας, ήταν πολύ περισσότερες.

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
6  Ευχαριστούμε, Eirinaki1989
Η κριτική γράφτηκε 8 Δεκεμβρίου 2017

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο κατάλυμα, για τις Αυγουστιάτικες οικογενειακές μας διακοπές, για 3 φορά. Οι προηγούμενες, φορές, μας είχαν αφήσει ικανοποιημένους και αυτή ήταν η αιτία που επιστρέψαμε εκεί, για 3 συνεχόμενη φορά. Τα παράπονα, μας έχουν να κάνουν με τη διαχείριση του προσωπικού από τη διεύθυνση και όχι με την απόδοση των παιδιών που ήταν εξαιρετική, και φιλική, όπως πιστεύω πρέπει να είναι,...κουράζει η προεδρική ευγένεια σε κάποια καταλύματα. Όμως,..είναι κρίμα να έχει μια τόσο όμορφη πισίνα, για να χαλαρώσεις το βράδυ, και να μην έχεις δικαίωμα να την απολαύσεις. Κάθισα με τη σύζυγο μου στο PoolBar, να απολαύσουμε ένα ποτό, περίπου στις 21.30, και ο barman, εκτελούσε χρέη και υπεύθυνου στο εστιατόριο, με αποτέλεσμα το bar, να είναι άδειο, και ο ίδιος να πηγαινοέρχεται ανά 10 λεπτά μήπως θέλαμε κάτι...Αλλάξτε το αυτό, γιατί είναι κρίμα., και δημιουργεί εντύπωση εκμετάλλευσης των εργαζομένων, και αυτό περνάει αρνητικά στο πελάτη... Αρνητικό επίσης, το ανύπαρκτο θα έλεγα wifi. Για το παραπάνω λόγο, και μόνο τα 2 αστέρια από εμένα.

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, Jim G
Η κριτική γράφτηκε 26 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μέρος .. απίθανη ενέργεια .. πραγματική ξεκούραση .. δεν θες να σηκωθείς απο το κρεββάτι του .. το στρώμα ειναι απο τα καλυτερα που έχουμε κοιμηθεί .. το φαγητο απο τη σεφ φωτεινή κουρσοβαλη απλώς δεν υπάρχει .. πολλές επιλογές, φρέσκα λαχανικά, ψάρια κτλ .. ενημερωμένη για την κοιλιοκακη, φάγαμε με ασφάλεια και πεντανόστιμα ..απο τα πιο ωραία ηλιοβασιλέματα παρέα με το υπέροχο κρασί του κυρίου Αντώνη του ιδιοκτήτη ..

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Katerina T