“Αξίζει !”

Αρχοντικό της Περσεφώνης
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Όμορφο μέρος για φαγητό, πολύ καλό σέρβις , γενικά καλές τιμές και ποιότητα.Ο χώρος είναι περιποιημένος , προσεγμένος .

Ευχαριστούμε, viki12017

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 2 άτομα την ημέρα της Κ.Δευτέρας κ καθίσαμε στον πάνω όροφο, καθώς το μαγαζί κάτω ήταν γεμάτο. Ο σερβιτόρος μας έφερε αμέσως νερό κ κατάλογο. Μετά από 10' δώσαμε παραγγελία σε έναν κύριο που ήταν βιαστικός κ δεν είχε χρόνο κ διάθεση να μας αναφέρει τα αρτήσιμα πιάτα. Αφού πέρασαν 45' χωρίς να έρθει η σαλάτα κ ούτε καν το ψωμί, φύγαμε. Οι σερβιτόροι ανέβαιναν πάντα με ένα πιάτο στα χέρια λες κ δεν υπήρχαν δίσκοι. Στο μαγαζί υπήρχε κ κάποιο εκδρομικό γκρουπ όπου δεν είχε εξυπηρετηθεί μετά από μία ώρα κ μόνο αφού παραπονέθηκε ο συνοδός σερβιρίστηκαν οι άνθρωποι, οι οποίοι είχαν παραγγείλει γεμιστά κ γίγαντες!! Δηλαδή έτοιμα μαγειρεμένα φαγητά, ούτε καν της ώρας. Κρίμα :(

Ευχαριστούμε, areti90
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018

Την Κυριακή 18/2 γύρω στις 22:00 ...... Βρέθηκε τραπέζι σχεδόν αμέσως μιας και ήταν η ώρα που έφευγαν οι περισσότεροι. Από τους καταλόγους έλειπαν φύλλα και τους είχαν πιασμένους με συραπτικό... Το προσπεράσαμε και αυτό μέρα που ήταν..
Ήρθαν οι σαλάτες ( το καλύτερο πιάτο τους για μένα) και το ΖΕΣΤΟ λευκό κρασί ήρθε μόλις τελειώναμε τα πρώτα (δεν το είχαν απλά βάλει στο ψυγείο ή πήγαν σε κοντινή κάβα και το πήραν εκείνη τη στίγμή μιάς και ο ένας από τους τρεις σερβιτόρους πετάχθηκε εκτός και ήρθε κρατώντας το στα χέρια ). Τα υπόλοιπα φαγητά -κρέατα κυρίως- ήταν κακομαγειρεμένα. Το φιλέτο κοτόπουλο ζωντανό και το σνίτσελ καμένο. Η πίτσα και το κεμπάπ αδιάφορα.
Η ατμόσφαιρα αποπνικτική γιατί οι περισσότεροι κάπνιζαν.
Η εξυπηρέτηση δυστυχώς ελλιπέστατη. Γιορτινές μέρες θα έπρεπε να υπάρχει κόσμος στο service.

Ευχαριστούμε, Panos L
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί για μεσημεριανό ανήμερα των Θεοφανείων. Γύρω στις 3 το μεσημέρι, το μαγαζί σχεδόν γεμάτο με τους περισσότερους όμως να έχουν τελειώσει το φαγητό τους. Αναμονή γύρω στα 15 λεπτά για να στρώσουν το τραπέζι και άλλα 20 λεπτά για να έρθουν οι κατάλογοι. Μετά από 2 λεπτά έρχονται για παραγγελία, σαφώς και δεν ήμασταν έτοιμοι. Ζητώ να έρθουν για παραγγελία σε 2 λεπτά. Ο κύριος να περνά από δίπλα μας και να μην δίνει σημασία, οι κατάλογοι κλειστοί και εμείς έτοιμοι να παραγγείλουμε. Μέτα από 10 λεπτά και ήδη η δυσαρέσκεια να φαίνεται στο πρόσωπο μας έρχεται για παραγγελία ζητώντας συγνώμη για την αργοπορία και να δικαιολογείται ότι συνέβη λόγω της ημέρας. Οι λέξεις ορίστε, ευχαριστώ και παρακαλώ άγνωστες για το προσωπικό, ειδικά για τις 2 νεαρές κοπέλες, όχι πως ο κύριος που πήρε την παραγγελία ήταν καλύτερος, αλλά τουλάχιστον μια τυπική συγνώμη την ζήτησε. Τέλος όσο φορούσαμε τα μπουφάν μας έρχεται η μία από τις αγενείς κοπέλες να μαζέψει το τραπέζι μας (ενώ υπήρχαν άλλα 5-6 για μάζεμα ), σαν να λέει, άντε να ξεμπερδεύουμε και με σας. Γενικά το φαγητό ήταν καλό, όχι όμως κάτι το ιδιαίτερο, ωστόσο αυτό που χρήζει επειγόντως βελτίωση είναι η εξυπηρέτηση και οι συμπεριφορά.

Ευχαριστούμε, liakoman
Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2017

Πολύ καλή κουζίνα, απόλαυστικά πιάτα, προσεγμένοι χώροι αλλά πολύ αργή εξυπηρέτηση-χρειάζεται περισσότερο προσωπικό για να προλαβαίνουν να εξυπηρετήσουν τους πελάτες! Θα ξαναπήγαινα!

Ευχαριστούμε, GIANNISTirnabos

Αρχοντικό της Περσεφώνης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μεσολόγγι, Περιοχή Αιτωλίας - Ακαρνανίας

Αρχοντικό της Περσεφώνης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!