“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!”
Κριτική για: Χορεύτρα

Χορεύτρα
Περιγραφή: Στόχος μας είναι να προβάλλουμε τη γαστρονομία του τόπου μας, μέσα από τη χρήση ντόπιων παραγόμενων προιόντων, λαχανικών, φρούτων, κρασιών, αποσταγμάτων, τυροκομικών εδεσμάτων καθώς και κρεατικών. Οι συνταγές μας βασίζονται στην Τηνιακή κουζίνα, τις επιλέξαμε ερευνώντας στις κουζίνες των γιαγιάδων, φέρουν βέβαια και τη δική μας γευστική νότα, τόση όση χρειάζεται για να σας προσφέρουμε ένα φαγητό που θυμίζει μαμά και Τήνο.
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2021

Δεν έχω λόγια γι' αυτό το όμορφο μαγαζί στα σοκάκια του Κάμπου. Έχω επισκεφτεί το συγκεκριμένο μαγαζί 3 φορές και πραγματικά όλες τις φορές ήμουν ευχαριστημένη και με το παραπάνω. Αρχικά τα πιάτα τους ήταν ξεχωριστά με παραδοσιακές τηνιακές γεύσεις και με αγνά υλικά, ήταν πολύ ψαγμένα πιάτα και ταυτόχρονα γευστικότατα, σου θύμιζαν το φαγητό της μαμάς. Οι μερίδες τους ήταν πάρα πολύ χορταστικές αντάξιες με τις τιμές τους. Το δε προσωπικό ήταν ευγενέστατο, πολύ ευγενικά όλα τα παιδιά και πάρα πολύ γρήγορο σέρβις, Όλα ήρθαν πάρα πολύ γρήγορα! Αξίζει επίσης να δοκιμάσετε σίγουρα κάτι από τα γλυκά τους αφού όλα είναι χειροποίητα. Δοκίμασα το εκμέκ τους και πραγματικά δεν έχω ξαναφάει καλύτερο εκμέκ!! Μας κέρασαν και μιλφέιγ και ήταν κι αυτό επίσης εξαιρετικό και φρεσκότατο! Άμα βρεθείτε σ΄ αυτό το όμορφο νησί, σίγουρα αξίζει να επισκεφτείτε την χορεύτρα! Και καλό θα ήταν να κάνετε μια κράτηση πριν πάτε για να' στε σίγουροι ότι θα βρείτε να κάτσετε!!!

Ευχαριστούμε, KaterinaV383

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2021

Πολύ ωραία πιάτα, τόσο του καταλόγου όσο και τα ημέρας. Εξαιρετικά γλυκά και εξυπηρέτηση. Αρμονικά δεμένες γεύσεις της Τηνιακής κουζίνας.

Ευχαριστούμε, kellyp186
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Γευστικό φαγητό σε γραφικό σοκάκι . Θα χρειαστεί να κάνετε κράτηση τηλεφωνικώς πριν πάτε. Ωραίες γεύσεις από μια "εξελιγμένη" παραδοσιακή κουζίνα. Μην περιμένετε τις κλασικές γεύσεις. Αν οι τιμές ήταν λίγο καλύτερες θα μιλούσαμε ίσως για το καλύτερο ελληνικό φαγητό στην Τήνο. Σίγουρα αξίζει να το δοκιμάσετε.

Ευχαριστούμε, Bairakos
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2021

Εξαιρετικά όλα πάρα πολύ νόστιμα και αλμυρά και γλυκά απλά ήταν ΜΙΚΡΕΣ οι μερίδες σε σχέση με τιμή! Το προσωπικό πολύ ευγενικό και γενικά προτείνω ανεπιφύλακτα! Το καλύτερο φαγητό του νησιού και πολύ ωραίο κλίμα

Ευχαριστούμε, V9128NI_
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό περιβάλλον, πολύ καλή εξυπηρέτηση γρήγορο σέρβις αλλά πολύ μικρές μερίδες για την τιμή τους οι σπιτικές πίτες ήταν αντί για ψητές στο φούρνο στο οπως περιμέναμε ήταν στο τηγάνι τα μανιτάρια κονσέρβα και γενικά τα περισσότερα πιάτα ήταν τηγανητά. Τίποτα σπουδαίο σαν φαγητό και κυρίως οι τιμές κατά τη γνώμη μου πολύ παραπάνω απ ότι άξιζε 4 άτομα 120 ευρώ με 1 πιάτο ο καθένας 2 ορεκτικά , δύο καραφακια κρασί και δύο γλυκά που μοιραστηκαμε . Τα γλυκά ήταν μέτρια ως αδιάφορα δε θα σύστηνα να δοκιμασετε

1  Ευχαριστούμε, Marina K

Χορεύτρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!