Η κριτική έγινε: 6 Αυγούστου 2019

Πάντα λέμε ότι ένα όμορφο χαμόγελο καλωσορίσματος είναι η καλύτερη αρχή των διακοπών και σε αυτή την περίπτωση το είχαμε στο πρόσωπο της Μισελίνας. Φοβερή εξυπηρέτηση πολύ καλό και ήσυχο δωμάτιο με υπέροχο μπάνιο , εξαιρετική καθημερινή καθαριότητα από την Κυρία Στέλλα .Το κρεββάτι από τα καλύτερα που έχουμε κοιμηθεί.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Ioanna_Makis
Η κριτική έγινε: 27 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

...και πονηριες..το motto ειναι ελατε να σας τα παρουμε..Εκανα το λαθος να κλεισω τον δεκεμβριο φθηνο πακετο..Αλλα αντι αλλων με βρηκαν , μετα απο 9 χρονια σερι στη Ναξο.Ποτε ξανα, τετοιο λαθος.Ενα πολυ ωραιο κτισμα, το ιδιο και ο κηπος, απαγορευεται ομως να ενοικιαζεται Κλουβι κυριολεκτικα, ως Στουντιο..Ας ξεπερασουμε το χαλασμενο κουζινακι, τα μανταλακια (ευτυχως ειχα δικα μου), το δουλεμα ψιλο γαζι για αλλαγη δωματιου (με το αζημιωτο)...πονηριες στην συνεννοηση που αγνοησα διοτι το θεωρησα ασκοπο..Βρηκαμε ηδη αλλου, με οργανωση και σεβασμο στον τουριστα, οχι την κατα προσωπο ΑΡΠΑΧΤΗ που παιζει εδω...Ειμαστε εξω απο το "κελλι" στη 1.30 τη νυχτα ΚΑΙ απο τα 2 δωματια-κοτετσια...Παρηγορια το διπλανο Μαιστραλι με την Αννουλα να κανει θαυματα στην κουζινα οπως συνηθως...

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2017
2  Ευχαριστούμε, ldimitriadi
Ο/η Acti_Plaka, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Acti Plaka Apartments, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Ιουλίου 2017

Γεια σας κυρια Δημητριαδη!
Κατ αρχας κανατε κρατηση μεσω booking με non refundable reservation που η πολιτικη του ειναι να κρατιουνται τα χρηματα απο την αρχη της κρατησης, δηλ το Δεκεμβριο που πραγματοποιηθηκε η κρατηση, κατι το οποιο δε συνεβει με το ξενοδοχειο μας αφου πληρώσατε κατά τη διαμονη σας, αρα ποιο μοτο ελατε να σας τα παρουμε?? Το δωματιο που κλεισατε ήταν ενα δικλινο με μονα κρεβατια που οπως γραφει η σελιδα μας ειναι 25 τμ αντι 22, δηλ ακομα μεγαλυτερο. Παρολ αυτα σας καναμε και αλλαγη δωματιου μεγαλυτερων διαστασεων χωρις επιπλεον χρεωση. Ο κηπος του ξενοδοχειου επιμελειται κηπουρος. Οσον αφορα το κουζινακι ουδεποτε εμαθα εγω που βρισκομαι στη ρεσεψιον οτι αντιμετωπιζει τεχνικο προβλημα και βρισκομαι εδω 24 ωρες το 24ωρο! Το γεγονος ότι εσεις μπορειτε να θεωρειτε την τιμη του μεγαλη σε σχεση με αυτα που προσφερει, πληρωσατε για ενα δικλινο με μπανιο κουζινα, a/c,safe box, sattelite TV, μπαλκονι με θεα τη θαλασσα στο ισογειο , wifi, parking, στα 44 ευρω απο 26 Ιουνιου εως 1 Ιουλιου και μαλιστα μιλησατε και με την υπευθυνη του ξενοδοχειου και της εκφρασατε την ευχαριστηση σας οτι ολα ηταν τελεια και δεν θελετε να αλλαξετε δωματιο αλλα εμεις σας το παρειχαμε παρολο που ηρθατε αργα απο τη θαλασσα για να γινει η αλλαγη και περιμεναν οι αλλοι πελατες εσας. Ειλικρικα απορω τι αλλο περιμενατε απο το Acti Plaka..

Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2016

Επιπολαιότητα που την πληρώνουν όμως οι πελάτες.
Το θέμα είναι ότι κανονίσαμε να μείνουμε τέσσερα βράδια και στη συνέχεια -αφού είχαμε ξεφορτώσει και τακτοποιήσει τις αποσκευές - τηλεφωνικά μας ανακοινώνουν ξαφνικά ότι το δωμάτιο είναι διαθέσιμο μόνο για ένα βράδυ........
Ούτε και μας βρήκαν άλλο δωμάτιο.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
6  Ευχαριστούμε, naxos16
Η κριτική έγινε: 31 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Η λεξη απαραδεκτο τους κολακευει.
Εχοντας μιλησει και με τους δυο υπευθυνους τηλεφωνικα 3 φορες, μπορει και παραπανω και εχοντας συμφωνησει σε ολα (μερες και κοστος) και εχοντας ξαναεπιβεβαιωσει τα ανωτερω στοιχεια την ημερα που θα ταξιδευαμε, εχουμε βγαλει εισητηρια και ειμαστε στο καραβι για ναξο οποτε μας καλουν και μας ανακοινωνουν οτι απο τις 11ημερες που εχουμε κλεισει ξαφνικα... λογω λαθους... εχουν δωματιο μονο για 6 (για συγνωμη ουτε λογος)! Ακολουθει δευτερο τηλεφωνημα λιγο πριν φτασουμε ωρα 10 το βραδυ και εμεις ηδη απιστευτα κουρασμενοι για να μας ανακοινωσουν οτι οι διαθεσιμες μερες γιναν τελικα 2... και μαλιστα σε διαφορετικο καταλυμα και παλι χωρις εξηγηση και συγνωμη!
Προφανως οπως καθε πελατης που σεβεται τον εαυτο του τους στειλαμε απο εκει που ηρθαν.
Δεν αξιζει να βρισκονται στο χωρο, δυσφημουν το κλαδο και το νησι, απλα ντρεπομαστε για λογαριασμο τους.
Καποιος πρεπει να τους αφαιρεσει την αδεια λειτουργιας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
9  Ευχαριστούμε, leokond
Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2015

Πολυ καλη τοποθεσια πανω στη θαλασσα και εξυπηρετικο προσωπικο.Κατα τα αλλα, αυτο που φαινεται στην φωτογραφια δεν αντικατοπριζει την πραγματικοτητα. Μουχλιασμενο aircondition, σκουριασμενα παντου, σπασμενο καπακι τουαλετας. Πολυ χωμα! Πολλες μυγες και μυγακια (φυσικα δεν υπηρχαν σιτες) και οχι καλη καθαριοτητα.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
4  Ευχαριστούμε, Eleni S
Ο/η Acti_Plaka, Ιδιοκτήτης του Acti Plaka Apartments, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Φεβρουαρίου 2016

Αισθάνομαι ιδιαίτερη δυσαρέστηση για την παραπάνω κριτκή, καθώςδεν πρόκειται για κριτική πραγματικού πελάτη του ξενοδοχείου. Κρατάμε κατάλογο με τα ονόματα των πελατών μας και δεν υπάρχει τον περασμένο Αύγουστο κράτηση έλληνα πελάτη μεαυτό το όνομα.Συγκεκριμένα είχαμε περιορισμένο αριθμό Ελλήνων με αποτέλεσμα να τους θυμόμαστε όλους προσωπικά.Αν υπήρχαν και τα μισά από αυτά τα προβλήματα, θα είχαν αναφερθεί εξ αρχής κ θα είχαν επιλυθεί. Αλλά ο "πελάτης" θέλει αναφέρει εξυπηρετικό προσωπικό με ένα σωρό παράπονα. Είναι ακριβής αντιγραφή σχολίου από σχόλια ενός αλλου πελάτη για κοντινό μας κατάλυμα. Ο χαρακτηρισμός σκουριασμένα παντού, σε τι πράγμα ακριβώς αναφέρεται? Μιλά με γενικότητες και δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. O συγκεκριμένος "δυσαρεστημένος" πελάτης έχει αντιγράψει λόγια από κακή κριτική ενός γειτονικού ξενοδοχείου και ειναι η μοναδική κριτική που έχει ανεβάσει.
Οι κρτικές μας κάνουν καλύτερους, αν πρόκειται όμως για αληθινές κριτικές. Δεν μπορούμε να διαχειριστούμε τις ψεύτικες κριτικές που θέλουν να εκθέσουν άσκοπα το κατάλυμά μας. Δίνουμε προσοχή σε κάθε δωμάτιο είτε αφορά την καθαριότητά του είτε τις τυχόν ζημιές του. Ανεπίτρεπτο στην προσπάθεια που καταβάλουμε να βάζετε ψεύτικα σχόλια.