eDreams
Priceline
ZenHotels.com
Agoda.com
Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επιλέξαμε για τις φετινές καλοκαιρινές μας διακοπές το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, λόγω των υψηλών προσδοκιών που είχαμε για διαμονή σε υψηλής ποιότητας κατάλυμα, βάσει των φωτογραφιών που είδαμε και παρά το υψηλό κόστος διαμονής σε σχέση με πληθώρα άλλων καταλυμάτων στο νησί.

Δυστυχώς απογοητεύτηκαμε πλήρως για την επιλογή μας διότι:

Το δωμάτιο και ειδικά το μπάνιο, ήταν φτωχό δεδομένης της τιμής των 87€ ημερήσιας διαμονής που πληρώσαμε.

Επιπλέον, ειδικά την 1η μέρα, υπήρχε μυρωδιά στο δωμάτιο που έβγαινε από το μπάνιο και παρόλο που αρχικά υπήρχε θετική διάθεση για διερεύνηση του ζητήματος από τη διεύθυνση, το απόγευμα της ίδιας μέρας, ενημερώνοντας την ιδιοκτήτρια πως η μυρωδιά παραμένει, με απαξιωτικό ύφος μας ενημέρωσε πως εφόσον δεν μας καλύπτει το δωμάτιο, έχουμε την επιλογή είτε να κλείσουμε άλλο δωμάτιο (το οποίο ήταν σε υψηλότερο κόστος..) είτε να φύγουμε απο το κατάλυμα πληρώνοντας το 50% των εναπομείναντων διανομών μας βάσει τουριστικού νόμου.

Φαίνεται πως υπήρχε ενδιαφέρον μόνο για το πορτοφόλι μας και όχι για την θετική εμπειρία της διαμονής μας, ειδικά φέτος λόγω και των μειωμένων τουριστικών κρατήσεων λόγω Covid-19.

Υγ: Στα μόνα θετικά ο περιβάλλοντας χώρος και το πλούσιο πρωινό.

Ευχαριστούμε, George_Del88
Ο/η anna mathinou, General Manager του Ostria Hotel & Apartments, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Αυγούστου 2020

Ευχαριστούμε για τις παρατηρησεις σας, οι οποίεςς όμως δεν επιβεβαιώνονται α΄πο τα σχολια και τις παρατηρήσεις των μέχρι σήμερα πελατών μας. Όποτε και για το λόγο αυτό επιτρέψτε μας να τις αξιολογήσουμε ανάλογα.

Η κριτική έγινε: 6 Αυγούστου 2019

Αξιοπρεπέστατο κατάλυμα.
Value for money.
Οι ιδιοκτήτες εξυπηρετικότατοι και η διαμονή άνετη με την καθαριότητα να μας εντυπωσίασε!!!
Ελπίζουμε να συνεχίσετε έτσι και σύντομα θα σας επισκεφθούμε πάλι!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Kostas T
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2016

Ενα αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο , ήσυχο , πεντακάθαρο και με πολύ εξυπηρετικούς ανθρώποους . Ιδανικό για οικογένειες καθώς υπάρχει πολύς χώρος που για τα παιδιά . Ο χώρος της πισίνας καθαρός . Αυτό που σίγουρα χρειάζεται μια αναβάθμιση είναι το πρωινό του .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
3  Ευχαριστούμε, ΒΑΣΙΛΙΚΗ Λ
Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2015

Ξεκινήσαμε για το Όστρια με υψηλές προσδοκίες αφού το επιλέξαμε, όπως συνήθως κάνουμε, με βάση τη υψηλή του βαθμολογία στο TipAdvisor. Δυστυχώς για μας απογοητευτήκαμε (για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια που συμβουλευόμαστε το TripAdvisor). Πέρα από διάφορα μπερδέματα στην κράτηση εξαιτίας των οποίων μείναμε ένα βράδυ σε άλλο δωμάτιο και αλλάξαμε την επόμενη το βασικό είναι ότι το δωμάτειο που μας έδωσαν είχε μόνο παράθυρα, ήταν μικρό και ιδιαίτερα ζεστο, δεν λειτουργούσε ο κλιματισμός και σε καμία περίπτωση δεν άξιζε τα 90 ευρώ τη βραδυά που μας χρέωσαν. Κατά τα λοιπά το πρωινό ήταν μάλλον φτωχό ενώ οι ώρες που σερβίρονταν το πρωινό (08.00 -10.00) κατά την άποψή μου δεν ήταν επαρκείς. Όσον αφορά άλλες υπηρεσίες δεν υπήρχε δυνατότητα μεταφοράς μας από και προς το λιμάνι και το ταξί που μας έκλεισαν από το ξενοδοχείο άργησε να έρθει με αποτέλεσμα να κινδυνεύσουμε να χάσουμε το πλοίο. Στα αγωνιώδη ερωτήματά μας προς τους υπεύθυνους του Όστρια για το πως θα μεταβούμε εγκαίρως στο λιμάνι το μόνο που είχαν να μας απαντήσαν ήταν "δεν φταίμε εμείς, φταίει το ταξί" .
Συνοψίζοντας ναι μεν καθαρό και περιποιημένο κατάλυμα όμως σε καμία περίπτωση δεν αξίζει όσο χρεώνει.

Συμβουλή για το δωμάτιο: με τίποτα το δωμάτιο 20. καλύτερα δωμάτιο σε όροφο.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
1  Ευχαριστούμε, ELENI_THEOFILOS
Ο/η hotelostria, Ιδιοκτήτης του Ostria Hotel & Apartments, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουνίου 2016

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια. Θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε τα όσα μας επισημαίνετε!
Παρακαλώ οι πελάτες που θα διαβάσουν τα ανωτέρω σχόλια της κυρίας να διαβάσουν και τα σχόλια όλων των προηγούμενων & επόμενων πελατών, προκειμένου να διαμορφώσουν αντικειμενική εικόνα για την μικρή οικογενειακή μας επιχείρηση.

Η κριτική έγινε: 22 Ιανουαρίου 2015

Εξαιρετικό ξενοδοχείο με μεγάλα δωμάτια. Βρίσκεται σε μία μεγάλη έκταση με γκαζόν όπου μπορούν να παίζουν τα παιδιά χωρίς κανένα απολύτως κίνδυνο. Η καθαριότητα σε όλους του χώρους είναι από τα δυνατά σημεία του ξενοδοχείου. Επίσης ο χώρος γύρω από την πισίνα είναι πολύ καθαρός και περιποιημένος. Οι ιδιοκτήτες είναι πολύ φιλικοί και εσυνέβαλαν καθοριστικά να περάσουμε εκπληκτικές διακοπές για δύο συνεχόμενα καλοκαίρια.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
2  Ευχαριστούμε, heliasougiaridis